Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ASLI
13 yıl önce - Pzr 03 Ekm 2004, 16:47
İstanbul'daki Toplu Konutlar

Arkadaslar bana Istanbul'da yapilmis ve/veya yapilmakta olan toplu konut projelerinin isimleri lazim. Kemer Country, Goksu Evleri, Acarkent vs gibi.. Elinde boyle bir liste olan ya da bunlarla ilgili web sitesi onerebilen olursa sevinirim.

Simdiden tesekkur edeyim de sonradan tesekkur kalabaligi yaratmayayim.
Tesekkurler!

Kerem K
13 yıl önce - Sal 05 Ekm 2004, 15:57

eskiden emlak bankası bu projelerle ilgileniyordu. hatta sırf bu iş için kurulmuş bir bankadır. ama geçen sene ziraat bankasıyla birleştirildi ve konut yapma işi toplu konut idares başkanlığı diye başka bir devlet kurumuna devredildi.

benim bildiğim istanbul'daki büyük toplu konut projeleri : ataköy (ilk)(bakırköy), bahçeşehir (esenler), ataşehir (kozyatağı?), bizimkent (beylikdüzü), büyükşehir (beylikdüzü).

Burç

13 yıl önce - Sal 05 Ekm 2004, 19:25

O kadar çok var ki, saymak bile imkansız!
"Toplu konut" ile ne kasıt edildiğine bağlı biraz.
Mesela 5 tane 10 katlı binadan oluşan bir site toplu konut mudur?
Yani kaç konut "toplu" konut olur?
Beylikdüzü, Kurtköy olduğu gibi toplu konut.
Hatta Levent bile bir toplu konut projesi sayılabilir.
Kiptaş, Istanbul belediyesinin toplu konut şirketi.
Büyük diğer şirketler : Soyak, Ekşioğlu.
Alkent'den Halkalı'ya kadar cins cins toplu konutlar var.

ASLI
13 yıl önce - Sal 05 Ekm 2004, 22:00

Toplu konuttan kastim en az 5000 kisilik planlanip projelendirilmis calismalar.. Icersinde kendi okulunu, kresini, servis alanlarini, hesaplanmis yesil alanini bulunduranlar.. Yani 3-5 apartmandan olusan siteler degil..
Internetten arastirdigimda Istanbul'daki belli basli toplu konutlarin listesini bulamadim.. Soyak, Kiptas altinda bir cok toplu konutlar var evet..
Lakin Alkent 2000, Kemer Country, Acarkent gibi.. toplu konutlarin sayisi 15'i gecmez sanirim..

Kerem K
13 yıl önce - Sal 05 Ekm 2004, 23:15

sosyal imkanları oluşturulmamış yerler toplu konut sayılmıyor. benim saydıklarımın hepsi bu sınıfta... emlak bankası kapanmamış olsa sitesinden ayrıntılı bilgi alabilirdin.

cyilmaz
12 yıl önce - Pts 21 Ksm 2005, 02:29

konunun üstünden oldukça zaman geçmiş ama yeni konu açmak istemedim.
Türkiye çevresinde yapılan, yapım aşamasında olan ve yapılacak toplu konutlar ile bilgi almak isteyenler varsa diye toplu konut idaresi başkanlığının sitesini veriyorum. Umarım fayadalı olur benim oldukça işime yaradı.

http://www.toki.gov.tr/index.asp

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet