Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sina

12 yıl önce - Prş 17 Ksm 2005, 02:37
In-Istanbul çıktı! (Wowturkey'in en güzel ve anlamlı başlıklarından biri)

Sevgili Wowseverler, Wowcular ve Wowtakipçileri...

Inistanbul nedir? Niye çıktı bu şimdi ne işe yarar? gibi sorulara cevaben ayrıntılı bilgi için: www.istanbul.com adresini veya www.istanbul.com/inistanbul adresinden bilgi alabilirler.

Kısaca olay şu:

www.istanbul.com'un akıllara zarar bir projesi ile başlıyor. Yabancı ülkelerdeki önemli şehirlerin bir rehber - prestij kitabı gereksinimlerini gören ve bu vizyonla hareket edip, Neden İstanbulumuz için böyle bir kitap yapmayalım dürtüsü ile devam eder. Bu dürtü hayata geçmeye başladığında, wowturkey'i severek takip edenlerden istanbul.com çalışanları bizlerle irtibata geçer ve bu kitap için fotoğrfalarımızı isterler. Aralarında Burç, Aydın Sertbaş, Osman Karamehmet ve ben olmak üzere bu grup fotoğralarını CD'ye kaydererek istanbul.com'un sevgili ve sıcak kanlı Genel Müdürü Canan Hanım'a ulaştırır. Bu noktadan sonra artık bize sadece izlemek düşer, fotoğraflarla da wowturkey'in gücünü göstermek...

Bu başlık aslında gurur duyulası bir başlık. Bizim için (en azından kendi adıma) isimlerimizin hiçbir önemi yok. Orada Ahmet, Mehmet yazmış önemli değil. Şunu biliyorumki ve hayatta inkar edemem; fotoğrafa olanmerakımı başlatan ve ilerletmeme bir nebze olanak sağlayan wowturkey'dir, ve işte bu alınıp arşivlenesi eserin de fotoğraflarının bir kısmında bizim de imzamızın olması çok gurur vericidir. İşte sizlere örnekler:

In Istanbul rehber - prestij kitabının kapağı :

(+)

Fotoğrafların kimlerden alındığını içeren künye,

(+)

Wowturkey'e özel teşekkürler,

(+)

Bu kitap için uğraşan www.istanbul.com'un Genel Müdürü Canan Hanım,

(+)

Kitaptan bir sayfa:

(+)

Aydın dan Piyer Loti fotoğrafı:

(+)

Aydın ile Osmanın birbirinden güzel iki Boğaz Köprüsü fotoğrafı:

(+)

Naçizane iki sayfada toplam 3 adet fotoğraf (sol üst: Kadıköy Barlar sokağı, sol alt Maltepe ve Kızkulesi )

(+)

Veee kitabın tam ortasında dört sayfa büyüklüğünde panaromik İstanbul : (Ben saymadım ama oradaki fotoğrafların hemen hepsi Wowturkey'de yayınladı, çoğu tanıdık gelecektir)

(+)

Dafa fazla yazıp göstermeyelim artık. Bu rehber kitap çok yakında internet üzerinden de satılacakmış. Fiyatını da belirteyim bari; 30YTL.

Aslında kitabın genel dağıtım anlayışı Turizm bölgeleri, oteller ve diğer turistik mekanlar ile konklama, içme ve aklınıza gelebilecek noktalara verilmesi. İstanbul'a gelen bir turistin, kitapçıya gitmeden otelin odasında veya lobisinde bu kaynağa ulaşıp bizim burada yapmaya çalıştığımız gibi İstanbul'u tanıması, Türkiye'yi tanıması...

Herkese sevgiler ve selamlarla,

Sina,

En son Sina tarafından Prş 17 Ksm 2005, 16:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Erkan Cabuk
12 yıl önce - Prş 17 Ksm 2005, 02:56

Cok güzel bir calışmaya benziyor. Ilk basta Sina arkadaşımıza olmak üzere  ve Burc , AydinSert, Osman Karamehmet abilerimize çok teşekkur ederiz boyle bir oluşuma katkılari oldugu için.

Benim anladığıma göre bu tanıtım dergisi senede bir kaç kez yenilenerek piyasaya sunulacak. Internette satılcak olması bizim gibi yurt dışında bulunanlar için olacaktır.

Bu dergi vasıtasi ile Burç abiye, Yusuf ve Anıl'a ve sitenin kurulamasinda emeğe geçen herkese tekrardan çok ama çok teşekkür ederim.

Saygilarımla...

Paylaşımcı arkadaşlar teşekkürler.

Erkan...

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Prş 17 Ksm 2005, 12:24
Rehber Kitabın İngilizce Seviyesi

Arkadaşlar,
Resimlerimiz artık tartışılmaz, eminim wowturkey fotoğrafları heryerde başlığı pek yakında yüzlerce sayfaya ulaşacak.

Konu rehber kitabın prestij projesi olması veya kullanılan ingilizcesine gelince resimlerin aksine bayağı bir tartışılır, Sina'nın yüklediği sayfalardaki ingilizce evlere şenlik, Sina kendisi de kolej mezunu olarak eminim farketmiştir gerçekten akıllara zarar, en azından bu sayfalardan gözüktüğü kadarı ile korkarım ingilizce metinlere gereken özen gösterilmemiş.

Anıl

12 yıl önce - Prş 17 Ksm 2005, 17:15

Sina cok sagol! Gorunce tuylerim diken diken oldu.  
Gururlandim vede cok mutlu oldum...

Orta sayfanin tamami resmen buradan...

osman_k
12 yıl önce - Prş 17 Ksm 2005, 17:29

in İstanbul'da yer alan fotograflar buraya bizler tarafından eklenen fotograflar ama buradan alınma değil...
sina, aydın ve ben birer cd yapıp fotografların orjinallerini verdik...
ama kitabın içinde buradan alınan fotograflarda mevcut...
bir daha ki sayı inşallah bundan daha güzel olur.. hatta her sayı bir öncekinden inşallah daha güzel olur....

bir şekilde istanbul tanıtımına katkımız olsuyda ne mutlu bize....

En son osman_k tarafından Cmt 19 Ksm 2005, 10:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ASLI
12 yıl önce - Prş 17 Ksm 2005, 17:29

Gercekten de goz kamastirici bir calisma olmus. Sizlerle ve sitemizle bir kez daha gurur duydum.
Acikcasi imrendim de... Umarim bu kitap Turkiye sinirlarini asar ve bizi kara carsafli ve fesli tahayyul eden yabanciya da ornek bir kilavuz olur.

Erkin

12 yıl önce - Prş 17 Ksm 2005, 18:13

Ellerinize saglik arkadaslar.
Bu arada bu dergi yurt disina (USA) dagitiliyor mu? Bileniniz varsa bilgi versin lutfen...

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Prş 17 Ksm 2005, 18:21

Ellerinize sağlık arkadaşlar!

En son Mustafa Noyan tarafından Prş 17 Ksm 2005, 21:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Sina

12 yıl önce - Prş 17 Ksm 2005, 18:25

Alıntı:
Konu rehber kitabın prestij projesi olması veya kullanılan ingilizcesine gelince resimlerin aksine bayağı bir tartışılır, Sina'nın yüklediği sayfalardaki ingilizce evlere şenlik, Sina kendisi de kolej mezunu olarak eminim farketmiştir gerçekten akıllara zarar, en azından bu sayfalardan gözüktüğü kadarı ile korkarım ingilizce metinlere gereken özen gösterilmemiş.

Mustafa Bey,

Ben birkaç sayfasını okudum. Hani o kadar profesyonel değilim kitabın İngilizce dilinin ne kadar doğru olduğunu ama sanki az da olsa özensizlik varmış gibi duruyor. Bunun nedeni belki de kısa ve özet yazılar yazma gereksinimi olabilir. Çünkü uzun uzadıya her mekanla ilgili yazılardan kısaltmalarda genelde anlam kopuklukları, detayla yüzeysel arası kalan bir ifade karmaşası olabiliyor. Bu zaten ilk sayı! Devamı da gelecek... Osman başka bir yere taş atmış olablir Mustafa Bey    size değil sanırım.

Ben açıkçası pretij kitaptaki fotoğrafların daha özenle seçilmiş ve her açıdan fotoğrafçılıkla yakından ilgili bir editörün seçiminden geçilmiş olmasını isterdim. Bazı fotoğrafları sayfaya soğdırabilmek için kesilmeleri doğal olarak kompozisyondaki eksikliklere neden olabiliyor. Bunu Canan Hanımla da konuştuk. Sonraki sayılarda daha güzel fotoğraflar göreceksiniz bundan şüpheniz olmasın. Hatta gerçekten bir İstanbul Masalı yaşatacağız.

Bence ilk baskı olmasına rağmen kitapta çok büyük eksiklikler yok. Hatta artıları çok daha fazla sırayla saymayalım şimdi burada. Bakalım izleyip göreceğiz.

Erkin,

Kitap şu anda sanırım web sitesi üzerinden satışa hazırlanıyor, dünyanın neresinde olursanız olun elinize ulaşacakmış, içeriğinde öyle yazıyor. www.istanbul.com/inistanbul.com adresinden detaylı bilgi alabilirsin.

Herkese sevgiler,

K.Oktar ARKIN
12 yıl önce - Cmt 19 Ksm 2005, 07:54
,,,

Cok cok cok supere benziyo.
o kadar sevindim ki gorunce.
kapak zaten baslibasina bi harika.
insallah tum Turkiye yi icereni de cikar.
burdaki kitapcilarda hala 80 lerden kalma,ve sanki bilincli yapilmiscasina en cirkin insanlarin fotolarinin kondugu ,sadece kapalicarsi,kuyumcular ve arap turistlerimizin fotolari bulunan sozde Istanbul tanitim rehberleri beni gorunce kahrediyo,uzuluyorum,kiziyorum,hatta basim agriyo.

TC devleti artik yurtdisi yayinlari bi takibe alsin ya Allah askina ya.
elcilikler zaten uyuyo,elin thailandinin ,afrikadaki bilmem ne ulkesinin tanitimi bile bizden daha guzel.Yeter ya, yazik..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet