Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Kemal Çevik
12 yıl önce - Sal 15 Ksm 2005, 02:11
Aslı böyleydi

Fuat bey, Akın bey

Aslında çocukluğu, gençliği  70 civarında Istanbul'da geçen  herkesin çok iyi bildiği bir yerdi. Biz ailecek Şaşkınbakkal'lardan kalkıp giderdik, dönüşte arabalı çilesini göze alarak. Resim de zaten Ömür Restaurant'ın müşterilerine dağıttığı tanıtım kartı.

Başta da söylediğim gibi ufak bir maskeleme yapmıştım.

Görüşmek üzere
Kemal ÇEVİK

Kemal Çevik
12 yıl önce - Sal 15 Ksm 2005, 02:39
Bir de bu var

Tabii ki arazözün üstündeki yazıyı kapattım....

Heykel hala aynı yerde .....

Kemal Çevik
12 yıl önce - Prş 17 Ksm 2005, 23:41
Pekiyi, ya şimdi

(Sina ne dersin?)

OsMaN UyGuN

12 yıl önce - Cum 18 Ksm 2005, 01:39

KARTAL meydanı..

güncel fotolar için Banu ve Sercan'a teşekkürler...

En son OsMaN UyGuN tarafından Cum 18 Ksm 2005, 01:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Sina

12 yıl önce - Cum 18 Ksm 2005, 01:50

Kemal Hocam çok zor soruyorsunuz ve de çok küçük boyutta yüklüyorsunuz! Sizin yaptığınızı Ortaokul'daki Coğrafya Hocam bile yapmazdı. Ee biraz insaf  

Bunu farkettim,

Ama ne olduğunu çıkaramadım malesef. Acaba Küçükyalı / Bostancı civarı olabilir mi? İskeleler her yerde vardı Kemal Hocam, biraz daha ipucu. Yoksa orası eski Maksim mi?    (İyi salladım!!!)

Haldun34

12 yıl önce - Cum 18 Ksm 2005, 08:44

Son resim Erenköy sahili. Yani Bugünkü Marmara Yelken Klubunün olduğu noktadan çekilmiş.

Marmara Yelken klubünün iskelesi vardı. Denize girerdim bebekken oradan. Klubün 20 metre önü denizdi yani. İskeleler ise sandalların yanaşması için kullanılırdı.

Resimde Caddebostan Cemil Topuzluya doğru olan tarafda da Balıkadamlar Klubu tesisleri gözüküyor.

Cemil Topuzlu'nun çıkışındaki Çiftçilerin meşhur köşkü kare içine aldığınız köşk.
Tabiki resim 1970'li yıllara ait. Sahil yolu 1987'de hizmete girdi.

Geçmiş zaman olur hayali cihana değermiş derlerdiya. Büyüklerimiz gece yukarıda klupte yemek yerden bizde iskeleden kepçeyle karides avlayan abilerimizi seyrederdik.

Kemal Çevik
12 yıl önce - Cum 18 Ksm 2005, 10:44
Caddebostan 1966

(+)

Sevgili Sina,

Tarayıcımın oyunu sonucu daha büyük yükleyemiyordum, sorunu çözdüm ama gerçi gerek kalmadı, çünkü iyi salladın.

Sevgili Haldun,

Görmüş yaşamış biri olarak senin için zaten kolaydı. Ama ben gene de görememiş ya da unutmuş olanlar için bir kaç hatırlatma ekledim bu 1966 baskısı Kent kartpostalına. Maalesef fotoğrafı çeken belirsiz yine.

1- Ragıp Paşa Köşkü
2- İskele caddesinin köşesindeki bina (benim montajım tabii ki, karşılaştırmada yardım olsun diye)
3- 13 numaranın önünden kalktığı yapı, bugün alt katında bir fast foodçu (Shlotsky Deli?) var.
4- Balıkadamlar klubü
5- Yelken klubü
6- Birkaç sene sonra Club 33'ün iskelesi olacak (muhtemelen resim 1966 dan önce çekilmiş)
7- Caddebostan vapur iskelesi

Görüşmek üzere
Kemal ÇEVİK

Selcuk Aral

12 yıl önce - Cum 18 Ksm 2005, 10:57

Sevgili Kemal !

Trene zamaninda yetisemedigim icin üzgünüm. Malesef son günlerde ev *WOWHANE* misafirlerle dolu oldugundan artik bir odadan bir odaya gecebilmek mesele oldu.  Herneyse, bundan bir kac zaman önce senin bu resim hakkinda birseyler karalamistim. Benim devamli ziyaretciler arasinda oldugunu bildigimden *müsteri servisi olarak, Hahaha...* info vermeden gecmek istemedim.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=133719#133719

Alıntı:
Tabi bu anlattiklarim, her evin buzdolabi olmasiyla ayrica yogurt imalatinin fabrikasyon olarak yapilmasiyla, ve de Haznedar'da Ömür Yogurdunun acilmasiyla yavas yavas azaldi ve bir gün yok oldu. Buna ragmen halen *Silivrinin yogurdu-ah seni kimler dogurdu. Seni doguran ana-olsun bana kaynana* sarkisi o gün oldugu kadar bugünde dillerdedir. Nesilden nesile gecer, sadece yeni neslin cogu bu sarkinin artik nerden geldigini pek bilmezler!

Hoscakal

NOT: Hahaha... Aslinda hepimizin bildigi gibi (ama benim sonradan hatirladigim) bu sarkinin asli *Silifkenin yogurdu .... LAYLAYLAY...* Sanirim birileri Silifkeyi, Silivri yapmis olmalilar. Yani o devirde yogurdun Silifkeden Istanbula kadar eksimeden gelmesi pek kolay olmasa gerek. Bu arada ÖMÜR'ün yikilmis oldugunu Akin'dan ögrenmek beni cok üzdü.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet