Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 169
doğukan hacıoğlu
8 yıl önce - Pts 26 Nis 2010, 18:01

Mahkeme yürütmeyi durdurmuştu noldu o mesele hsorun çözüldümü ??

firar75
8 yıl önce - Sal 27 Nis 2010, 16:38

ben hak sahıbıyım evler ne zaman teslım olacak bıgısı olan varsa paylasırsa sevınırım
kuralar ne zaman cekılecekmış saygılar


Aysel Tetik
8 yıl önce - Prş 29 Nis 2010, 16:17
Başkan Gökçek: Ankara, Kentsel Dönüşüm Projeleriyle Dünya Standartlarının Üzerinde Bir Kent Oldu


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yürüttükleri Çalışmalar Sonucu Ankara'nın, Rekreasyon Alanları, Kentsel Dönüşüm ile Sosyal ve Kültürel Projeleriyle Dünya Standartlarının Üzerinde Bir Kent Haline Geldiğini Söyledi. Başkan Gökçek, Toplantıda Muhalefet Partili Üyelerin Eleştirilerine Sert Yanıtlar Verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yürüttükleri çalışmalar sonucu Ankara'nın, rekreasyon alanları, kentsel dönüşüm ile sosyal ve kültürel projeleriyle dünya standartlarının üzerinde bir kent haline geldiğini söyledi. Başkan Gökçek, toplantıda muhalefet partili üyelerin eleştirilerine sert yanıtlar verdi.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları EGO ile ASKİ'nin 2009 yılı faaliyet raporları görüşüldü. Oy çokluğuyla kabul edilen faaliyet raporlarının sunumunu, 1,5 saatlik sinevizyon gösterimi eşliğinde yapan Başkan Gökçek, hedeflerini ve 2009 yılında gerçekleştirilen çalışmaları anlattı.

Muhalif üyelerinin ardından söz alan Başkan Gökçek, "Muhalefet, muhalefet yapılmak için yapılmaz. Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun. Çankaya Belediyesi Türkiye'de sembol olmuş bir belediye. Geçen yıl yapılmış, sembol olmuş bir tane projesi var mı?" dedi.

"ANKARA'YA BEŞ HEDEF"

Ankara'ya ilişkin 5 hedef belirlediklerini dile getirerek sunumuna başlayan Başkan Gökçek, "Bu hedeflerden birincisi Ankara'nın bir kongre şehri olması. İkinci hedefimiz Ankara'nın bir üniversite şehri olması. Üçüncü hedefimiz ise sanayide İstanbul'dan sonra Türkiye'de ikinci şehir olmak. Dördüncüsü tıbbın merkezi, beşincisi de turizm kenti olmak." diye konuştu.
Bu hedefler doğrultusunda 15 yıl içinde yürütülen projeler sonucu Ankara'nın 4 konuda dünya standartlarının üzerine çıktığını kaydeden Başkan Gökçek, dev rekreasyon alanları, kentsel dönüşümler, sosyal ve kültürel projelerde dünyada bir numara haline gelen Başkent'in dünyadaki 4 milyon nüfuslu kentler arasında da trafiği en rahat yer haline geldiğini vurguladı.

"2009'DA 9 ALT GEÇİT DAHA"

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 2009 yılı faaliyet raporunu istatistikî bilgilerle meclis üyelerine anlatan Başkan Gökçek, sunumuna alt ve üst yapı çalışmalarıyla başladı.
2009 yılında kent genelindeki 104 adet alt geçide 9 tane daha eklendiğini belirten Gökçek, 4 alt geçidin ise rölyef süslemeleriyle çok daha güzel hale getirildiğini ifade etti.
Gökçek, "Bu yeni uygulama halkın da çok beğenisini kazandı. Ankara'yı temsil eden seramik figürlerle son derece güzel örnekler ortaya çıktı. Hacettepe Köprüsü altını tavşan, Bilkent Köprüsü'nü keçi, Ümitköy Köprüsünü kedi, Hasköy alt geçidi altına ise değişik uçan kuş figürleriyle dizayn ettik." şeklinde konuştu.

"ASFALTLANMAYAN KÖY YOLU KALMADI"

Yapılan asfalt çalışmalarına de değinen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şu bilgileri verdi: "2009 yılında toplam 2 milyon 58 bin 693 ton asfalt serimi yapıldı. 102 kilometre yeni yol yapılırken, 321 yola da malzemeli bakım yapıldı. Ankara'da asfaltlanmayan köy yolu hemen hemen kalmadı. 212 bin 793 metrekare yeni kaldırım, kaldırım kenarlarına 88 kilometre bordür döşendi. Engellilere yönelik iniş ve çıkışlar için özel bordürler üretildi. 4 ana bulvara koyduğumuz 26 bin 872 adet New Jersey ile trafik kazalarına engelleme getirildi. "
Batıkent, Eskişehir yolu, Anadolu Bulvarı, Bağdat Caddesi ve Aydınlıkevler'de toplam 6 adet yaya üst geçidi yapıldığını kaydeden Başkan Gökçek, Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı'nın açılmasıyla alt-üst geçitler ile cadde ve bulvar temizliğinin de daha disiplinli ve yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

"YENİ BELEDİYE BİNASI BİR DEVRİM"

"Ankara için bir devrim" diye nitelendirdiği Büyükşehir Belediyesi'nin yeni binasının da 2009 yılı içinde açıldığını hatırlatan Başkan Gökçek, "Yıllardır bulunduğumuz dağınıklıktan kurtularak, şu anda içinde çalıştığımız binaya taşındık. 80-90 yıldan beri bir belediye binasına kavuşabilmiş değildik. Bu bina örnek, Ankara'ya yakışan bir bina oldu. Pek çok hizmet birimi bir araya toplanarak vatandaşa kolaylık arz etti. Bu eserlerden sadece ve sadece birini muhalefet yapsaydı yer yerinden oynardı."

"ALTINDAĞ BÖLÜMÜ İKİ AYA BAŞLAYACAK"

Sunumu sırasında kentsel dönüşüm projelerinde yaşanan gelişmeleri de özetleyen Başkan Gökçek, Kuzey Ankara Kent Girişi Projesi'nin Altındağ bölümüne iki ay içerisinde başlanacağını müjdeledi. Dikmen Vadisi 3. Etap'ın sona erdiğini anımsatan Başkan Gökçek, 4 ve 5. Etap ile ilgili olarak açılan davalarla yürütmenin durdurulduğunu, Çankaya Belediyesi'nin açtığı 3 davanın da devam ettiğini vurgulayarak, "Bununla ilgili bir kanun çalışması var. İnşallah kanun çıkar çıkmaz bu projeye de başlamamız söz konusu olacak." dedi.

Yeni Mamak Projesi'nde inşaatların süratle devam ettiği bilgisini veren Başkan Gökçek, Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi'nde de tarihi evlerin restorasyonunun hızla sürdürüldüğünü ifade etti.

"YETİMİN HAKKINI KORUMAKLA SORUMLUYUZ"

Kat karşılığı yapılan konutların çoğunun 2009 yılında bitirildiğini kaydeden Başkan Gökçek, bu konuda seçim döneminde gelen eleştirilere de değinerek, şunları kaydetti: "Bizim yaptığımız kat karşılığının yüzdeleri rekor düzeydedir. Dikkat ederseniz bu yüzdeleri Türkiye'de hiçbir yerde bulabilmek mümkün değil. Seçimlerde en büyük iddiaları, hangi konutların önünden geçerse geçsinler, 'Burası Melih Gökçek'in konutları' dediler. Yolsuzluk iddialarında bulundular. Dikmen Vadisi yüzde 56.56 ile verdik. Hemen yukarıda daha güzel yerde olan, Portakal Çiçeği Projesi, Murat Karayalçın tarafından yüzde 36 ile verilmiş. Biz yüzde 56 ile verdik ve seçimler döneminde alçakça iftiralarla itham edildik. İşte karşınızda İbretlik rakamlar. Bazıları çıkıyorlar, 'Ankara'ya bakın, niye Adana'ya bakıyorsunuz' diyorlar. Geçmişle mukayese et. Mesela Karayalçın ile mukayese et. Sizin adayınızdı. Bu yüzden, bu ibretlik rakamlara bakın diyorum. Türkiye'de hatta dünyada bu yüzdeyle veren ikinci bir belediye varsa gider elinden öperim. Biz milletin yetimin hakkını korumakla sorumluyuz." (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 17.04.2010 16:08cengiz türkoğlu
8 yıl önce - Cum 30 Nis 2010, 14:42

Burada herkes en ince ayrıntısına kadar bilgi veriyor teşekkürler ama ben yine de NET birşekilde kuraların çekileceği ve teslimatların hangi gün ve saatte yapılacağını konusunda bir bilgi edinemedim. 2010/MAYIS ayıda geldi.

Aysel Tetik
8 yıl önce - Cum 30 Nis 2010, 15:12

İnanın bu bilgiyi kimse bilmiyor ve kimseye bu bilgiyi paylaşmak istemiyorlar.Bu da insanlarda ister istemez bu sene gene çekiliş olmayacak mı sorusunu insanların aklına getiriyor haksızmıyım

Aysel Tetik
8 yıl önce - Cum 30 Nis 2010, 16:21
TOKİ WEB SİTESİ


Kuzey Ankara Kent Girişi 341 Adet Villa İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşleri 341 29.06.2010 14:00
Toki Web Sitesinden alınmıştır.Bakın arkadaşlar yapılacak olanlar VİLLA İNŞAATI.Bakılım bunlar ne kadar süre zarfında yapılacak ve satışa sunulacak.Bunlar satılacağı için ki eminim kısa zamanda sonuçlanacak.ttkenan
8 yıl önce - Cum 30 Nis 2010, 18:42

selam kkent arkadas cekiliş hakında bilgin varmı sondurum ne simdiden tesekkürler

ahmet sak
8 yıl önce - Sal 04 May 2010, 16:41

ARKADASLAR NERELERDESİNİZ SİTENİN TATIDI YOK

berkcandan
8 yıl önce - Prş 06 May 2010, 15:28

Arkadaşlar şurda bizbizeyiz, kimse halimizden anlamaz siteyi terk ederseniz kim bilgilendirecek o kadar mağdur edilmiş insanı...

Aysel Tetik
8 yıl önce - Prş 06 May 2010, 17:00
TOBAŞ


GÜNCEL
Dikkat Giris Yapilmamis yada içerik YOK!

Içerik Bulunamadi Hata ...!

Yıllar sonra TOBAŞIN web sitesinde bunlar yazıyordu sizler ile paylaşmak istedim.Acaba, yeni güncelemeler mi yapacaklar.sayfa 169
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet