Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Kemeraltı'nı düzenleme projesi [ŞEHİR]
« önceki   123 ... 121314 ... 161718   sonraki »
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
doqu
4 yıl önce - Cmt 17 Nis 2010, 15:52

Alıntı:

İzmir de zabıta memuru bıçaklandı.
İzmir'in Konak İlçesinde Vapur İskelesi Çevresinde Denetim Yapan Zabıta Ekipleri, Seyyar Satıcıların El Arabalarına El Koydu. Arabaları Ellerinden Alınan Yaklaşık 15 Kişilik Bir Grup, Zabıta Ekiplerine Saldırdı. Saldırıda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Zabıta Olarak Görev Yapan 23 Yaşındaki Alper Aslan Aldığı Bıçak Darbeleriyle Yaralandı.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=890460#890460
http://www.haberler.com/zabita-haftasinda-seyyar- ...yi-haberi/

Alıntı:

İzmir de zabıta memuru bıçaklandı.
İzmir'in Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda bir seyyar satıcı, tezgahındaki eşyaya el koymak isteyen zabıta komiser yardımcısını boğazından bıçakla yaraladı.
Konak Belediyesi zabıta ekipleri geçtiğimiz mayısta Kemeraltı’nda operasyon yaptı. İşportacıların peşine düşüldü, tezgahları toplandı. Ancak daha önce pek çok kez yaşandığı görevliler yine saldırıya uğradı. M.B. ise direnmekle kalmadı, bıçağını çekti.
İddiaya göre zabıta komiser yardımcısı Kazım Altundal’ı boğazından yaraladı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bu, belediyede büyük üzüntü yarattı, işportacı saldırılarından bıkan zabıtayı isyan ettirdi.
http://www.milliyet.com.tr/2007/02/22/ege/ege04.html
http://www.haber7.com/haber/20060524/Izmirde-bir- ...?id=158975
http://www.internethaber.com/seyyar,-zabitayi-bic ...itial=true

Alıntı:

Kemeraltı Başdurak Camisi önünde uyardığı seyyar satıcı tarafından saldırıya uğrayan 15 yıllık zabıta memuru kanlar içinde kaldı.
Olay, bugün öğle saatlerinde Kemeraltı Başdurak Camii önünde meydana geldi. Seyyar satıcıları uyaran zabıta memurlarından Murat Haydaroğlu, bir seyyar satıcının sopalı saldırısına uğradı. Haydaroğlu, diğer seyyar satıcının da kendisine silah çektiğini ve silahının ateş almadığını belirtti. Murat Haydaroğlu'nun tedavisi Bozyaka SSK Hastanesi'nde devam ediyor.
http://www.kenthaber.com/ege/izmir/konak/Haber/Ge ...d0f1d3c204
http://www.egedesonsoz.com/default.asp?sayfa=habe ...sini-yardi

Alıntı:

Konak’ta zabıtaya demir çubuklarla saldırı
Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda seyyar satıcılara yönelik çalışma yürüten Konak Belediyesi zabıta memurları demir çubuklar ile darp edildi.
http://www.egedesonsoz.com/default.asp?sayfa=habe ...la-saldiri

Ey belediye, ey Aziz Kocaoğlu, Hakan Tartan .........
Duy sesimi........
İzmirliler sizleri işportadan dayak yiyeseniz diye mi o koltuklara oturttular.
Gerçekte burnu kırılan aslında kimler ????
Hakan Tartan, Aziz kocaoğlu ???

Bu memurların şerefi, haysiyeti, onurları ne olacak .......
İlla ki gaza gelmeniz için birilerinin mi ölmesi gerekiyor .........
Dün Kemeraltı'na gittim. Belki bir tepki olur diye......
Hiçbir şey yok. Aynı kepazeliğe devam.

Şehir baştan sona sona bu sülüklerin işgali altında.....
Bu yamyamlara daha ne kadar tahammül edeceğiz......
Bunlara karşı kendimiz mi örgütlenelim......
istediğiniz bu mu.........

Hiçbirşey yapamıyorsanız, seyyardan alışveriş yapmayın diye basını arkanıza alarak bir kampanya başlatın bari....

erkin1
4 yıl önce - Pzr 18 Nis 2010, 13:41

Kemealtındaki düzen özetle...

1- Sosyal patlamanın olmaması için İşportacıya verilen avanstır... İşportacı aldığı bu avansı saptırmıştır.

2- Seçimde Konak Belediyesi Hakan Tartanın bazı mahallelere verdiği sözler, imtiyazlar işportacıyı daha da azgın hale getirmiştir...

3- İstanbul, İzmir gibi şehirlerde iş mafyavari hale dönüştüğünde mücadelesi vicdanlara kalmıştır...

Kaçak-göçek işler Belediyenin Meseleleri değildir... Sıfır vergiyle mal sattırıyorsan, çakma taklit ürünlere fazlasıyla göz yumuyorsan oluşan kaybı devlet düşünsün...

Yoksa zabıta da silah yok... Panzer yok...

Kanunen yaptırımlar, cexalarda komik... At-eşek eti satana ülkede neredeyse madalya takacaklar...

Bundan 9 yıl önce işportacı kavgası yüzünden çarşı ortasında adam öldürülmüştü...
Karşıyaka Emniyet Müdürünü uçurmuşlardı... Çünkü sorumlu zabıta değil...

Birazda Mali polis... Maliye... İşin içinde olmalı...

erdogans
4 yıl önce - Pzr 18 Nis 2010, 17:08

ismini hatırlayamıyorum ama, geçen gün kızlarağası hanının ön kısmında bulunan eski han ın önünden geçiyordum. hani hala izmir yangınının izlerini içinde barındıran han, hani içine girmeye korkacağınız yer, hani sanki berduş yatağı gibi olan yer, orda sürekli bazı adamlar var bir işler yapıyorlar kutu falan satıyorlar ama tam olarak ne yaptıklarınıda anlayamadım, birşeyler yapmaktan ziyade bir şey yapmıyorlar gibi geliyor bana... sonra birden düşündüm, ya dedim,,, konak belediyesi burayı restore edecek, bina inanılmaz bir şekilde değerlenecek, şuanki değerinden belki yüz bin belki milyon kat daha değerli hale gelecek, işte o zaman bu değeri hak etmeyen hanın mülk sahipleri birden zengin olacak... soruyorum bu ADALET Mİ.....

35CEM35

4 yıl önce - Pzr 18 Nis 2010, 17:40

Hadi Aziz Kocaoğlu destekçileri neredesiniz?
İzmir'i teslim ettin bay başkan, beceriksiz başkan!
İzmir tarihi boyunca bu kadar seyyar işgaline uğramadı.
Adamlar büyükşehir binası yanına bile tazgah açıyor!

İzmir son 30 sene boyunca bu kadar pasif başkan görmedi. (belki de tarihi boyunca)
Aldıkları otobüsler daha 1 yaşına gelmeden dökülüyor, tamirhanede fabrika kokusu hala üstünde olan hurda! otobüs dolu.

Tutturmuş metroya hükümet engel oluyor, kazdı koskoca İnönü caddesini bıraktı o halde tüm bölgeyi mağdur etti ve hala edecek... Şartları uygun firmalara işi verme, hükümet onay vermesin sonra car car et, hadi be sende kerizmi bu halk?

Engelli vatandaşlarla seçim öncesi resimler çekilip basın ve afişlerle vs. boy göster, onların oyuna talip ol ama seçimi kazandıktan 3 ay sonra engelli kartlarına çelme takmak gibi mahareti var bay başkanın. Hemde engelli yılı ilan ediyor birde dalga geçer gibi...

Bir sürü caddeye kaldırım yap, ama yaptığın kaldırımların hiç birisi altına imza atılan söleşmelere uygun olmadan bitir. 2005 senesinde atılan bir imza ile tüm büyük şehir sınırlarındaki kaldırımlar, kamu binaları vs. engelliler için uygun hale getirlmesi sözü verildi. 7 senelik süre 2012'de bitiyor. ne yaptınız bu güne kadar? Koca bir hiç. Milletin parasını havaya saçıyorsunuz, 2012 senesi yaklaşınca yeniden bütün kaldırımları yap boz yapacaklar. Hay ben sizin fen işlerinize, zabıta işlerinize, eshot işlerinize, tüm belediye işlerinize bakan amirlerinizin elini öpeyim iyimi... O kadar beceriksizsiniz ki, tüm bu pasifliğinize rağmen nasıl geceleri rahat uyuyorsunuz merak ediyorum.

İnsanları fısıltı gazetesi ve başka yöntemlerle AKP geliyor diye korkutup %60 gibi bir oyla başkan ol, sonra da bütün İzmir bana oy verdi diye şımar.

İzmir bitmiştir....

SEYYARI BAY BAŞKAN TEMİZLEYEMEZ!

mes60
4 yıl önce - Sal 20 Nis 2010, 19:55

sayın 35cem35 bu nasıl bir öfkedir anlamış değilim...

Şu anda bilmiyorum ama 2 yıl önce türkiyenin 5-7 yaş ortalaması ile türkiyenin en genç filosuna sahiptir izmir...Son dönemdeki belediyenin almış olduğu otobüsleri beğenmiyorsanız zaten siz bir tarafsınız demektir....söylediğiniz şeylerin birçoğu yanlış bilgilerle dolu birdefa...

metro işi bu belediyenin en kötü yaptığı iştir ancak şunu unutmayın...son 4 yılda sadece valilik tarafından izmire 192 dava açıldı ama ankara ve istanbula ( tamamen hukuka aykırı olduğu halde birçoğu ) tek bir dava açılmamıştır...

engelli kartları diğer kişilerce kötüye kullanıldığı için yeniden düzenlendi ki böylesi daha doğru oldu...

yapamadığı ,yanlış yaptığı yada eksik yaptığı işler mutlaka var ve olacakta ancak bunları dile getirmenin yolu öfke değildir...

İzmir bence ; son 10 yılda 30 40 yıldır yapamadığı gelişmeye ve harekete yeniden başlamıştır ve doğru yoldadır...Bugünün İzmirinin en önemli sorunları günü kurtarmaya çalışan geçmiş yönetimlerin (örnek gecekondular) icraatlarıdır...priştina ve aziz beyle birlikte izmirin kaderi değişmiştir ...

erkin1
4 yıl önce - Çrş 21 Nis 2010, 09:43

Kemeraltı düzeni... Sosyal bir yaradır...

İşportacının çoğalması yayılması kudurması tamamiyle zabıtanın dışında bir durum...

Konak Belediye başkanı Tartanın verdiği bu işportacı takımı ve akrabalarına verdiği primde cabası...

Krizde işporta olması milletin iş yok ne yapalım modunda olması.... Zabıtanın belinde silah olmaması caydırıcı cezaları olmaması ayrı komedi...

1 Mayısta uygulanan kuvvet bu adamlara bir Cumartesi günü aynı çevik kuvvet tarafından yapılsa... Ertesi gün İşporta takımı hastaneleri doldurur...

alpernlf
4 yıl önce - Çrş 21 Nis 2010, 10:37

Arkadaşın belirttiği gibi açılan davalar bile işlerin duraksaması bir yana, kişileri uğraştırması bile negatif etki yaratmaktadır. Her yöne boyun eğen biri gelse çok iş yaptı iyi biri mi denilecek yani? evet malesef öyle deniyor.

OrhunAlac
4 yıl önce - Çrş 21 Nis 2010, 16:13

Güvenliğin kendine güveni yok ki asayiş sağlasın. Risk istemiyorlar. İsportacilar resmen örgüt olmuş mafya olmuş. Gerçi gündüz de gece de
çok gezdim, basıma tehlikeli bir olay gelmedi - ama burası için düşünülen Beyoğlu ambiansnin %1 i yok.

Buna rağmen, yanımda copsuz oralarda dolaşmam. Biber gazı da alsam aslında fena olmaz. Me olur ne olmaz. Güvenliğe pek güvenmiyorum açıkcası.

Civardaki pirinç hani özel guvelik tutmuş. Orada bakın çıt çıkıyor mu.

35CEM35

4 yıl önce - Prş 22 Nis 2010, 09:43

Alıntı:
Şu anda bilmiyorum ama 2 yıl önce türkiyenin 5-7 yaş ortalaması ile türkiyenin en genç filosuna sahiptir izmir...Son dönemdeki belediyenin almış olduğu otobüsleri beğenmiyorsanız zaten siz bir tarafsınız demektir....söylediğiniz şeylerin birçoğu yanlış bilgilerle dolu birdefa...

Son dönemde alınan otobüsleri beğenmiyor olmak bile taraf olmaya yetiyor demek. Ne kadar da kolay bir tespit şekli.
Yahu son dönemde alınan otobüslerin nesini beğeniyorsunuz? Nefret ettiğim Sanos otobüsler bile daha iyi durumda. Kaç tane otobüs daha 1 yaşına gelmeden garaja çekildi haberiniz varmı?
Bu rezalet daha öncede Yugoslav İkarus otobüslerinde yaşanmıştı. Daha yolda kapıları düşmüştü bazı otobüslerin. (izmir'e geldiğinde kapıların olmadığını farkeden şoför sayısı aklımda kaldığı kadarı ile 5-6 gibiydi)
1998 ve 2000'de alınan Mersedesler nasıl süper bir başarı ise, bu gün alınanlar süper bir hatadır.
Siz hiç, fabrika kokusu üzeründe olan bir otobüsün, teneke taşıyan at arabası gibi ses çıkardığına şait oldunuzmu?
BMC Procity otobüslerini savunan yada savunmayan herkese soruyorum, bu otobüslerin her yeri ayrı bir ses vermiyormu? Bana dese ya bir kişi, procityler süper otobüstür, kütür kütür her yeri ses falanda gelmiyor iftira atma otobüslere!
Gidin Gediz garajına bakın, sanos ve diğer eskilerden çok yeni otobüsler var arızada...
Şu an son yer değişimi ile 72 İşçievlerine geçen, geçtiğimiz haftaya kadar 36 hattında olan procity var bombe nosu sanırım 143 olacak, sorun adama 1 senede 3 seefr camalr patladımı patlamadımı o otobüste? Geçtiğimiz ay Nato civarında yolcu ile giderken 3 cam birden aynı anda patlıyor ve garaja yatmaya gidiyor sizin toz kondurmadığınız otobüsünüz. Connecto otobüsleri için gidin sitemizdeki ilgili başlığa bakın, kaç tanesi şimdiden dökülmüş. Klima arızaları baş rolde...
Bu otobüslerin inme ve binmede alçak olmalarının verdiği kolaylık dışında bir artısı varmı?
Bütün bu dediklerime yanlış diyorsunuz, gelin halen Eshot'ta çalışan 10 ayrı eski şoförden kıyaslama yapmasını isteyelim. Hangisi procity ve conecto için sizi destekleyecek? Körü körüne başkana laf söyletmeyeceğiniz diye, gerçekleride görmezden geliyorsunuz.
Niçin Kemeraltı olayları için savunmadınız başkanınızı?
Tek kelime edebiliyormusunuz?
Büyükşehir belediyesi koskoca meydanda duruyor, tüm meydan onun bahçesi sayılır. Daha bahçesine sahip çıkamıyor!
Konak meydanı bile seyyar işgalinde iken, Kemeraltı bu hale gelmiş şaşmamak lazım.
Zabıta almışlar yeni, birde yeni Ford transit minibüsler. Bir minibüste 7/8 kişi ellerinde gazeteler ya park etmiş mesai dolduruyor, yada tur atarak sözde caydırılık yapıyor. Zabıta bunlara madem bir şey yapamıyor, neden onca elemanı bir arabaya doldurup akşama kadar aylak aylak besliyoruz?
Çarpıtıyor ve yanlış bilgi veriyorum sanan varsa baksın bakalım zabıtalar kaç kişi dolmuşlar araçlarına, ve yanlarında kimler neler satıyor:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=43715

Engelli kartları için yaptığı pire için yorgan yakmaktır, sizin savunduğunuz mantığa göre eşek eti satan bir kasap olduğunda tüm kasaplara ceza vermek gerekir.

Rahmetli Ahmet Priştina nur içinde yatsın, gerçekten İzmir için bir şantı. Onun olduğu sürede İzmir bu kadar sahipsiz değildi. Senelerin verdiği belediyecilik geçmişi ve yöneticilik tecrübesi ile taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmış emsalsiz başkanlardan birisidir. Allah gani gani rahmet eylesin...
Ama aynı şeyleri Aziz Kocaoğlu için söylersem kendim bile gülerim buna.

Kemeraltı şu an ne işgalinde tüm İzmir biliyor!

erkin1
4 yıl önce - Prş 22 Nis 2010, 10:04

Kemeraltında otobüscüler şenliği düzenlenmeli...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet