Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
SABRİ BİLGİN
12 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2005, 12:27
Yıldırım'a yeni bir Açık Hava Tiyatrosu

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nun Bursa için yeterince büyük olmadığını,buranın kapasite bakımından ihtiyacı karşılayamadığını düşünen İl Genel Meclisi,2006 yılında Yıldırım'a yeni bir açıkhava tiyatrosu yapmayı planlıyor.Proje için Belediye Başkanları ve siyasetçilerin  onayı alındığı açıklandı.

Hakan Aydın

12 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2005, 12:38

Yıldırım'ın bu kadar sorunu varken böyle işlere yatırım yapılmasını anlayamıyorum. Tamam açık hava tiyatrosu da gerekli bir şey ama öncelikli bir yatırım olmamalı. Nedense Yıldırım'a başkan olanlar göstermelik yatırımlardan başka birşey yapmıyorlar. Önceki belediye başkanı tüm seçim yatırımını yaptırdığı bir sağlık merkezi üzerine kurmuştu. 400.000 nüfuslu bir gecekondu ilçesinin öncelikli yatırımları çok değişik olmalı. Şu an sanırım gündemde TOKİ nin bir çalışması var. En azından biryerden başladılar. Ama buna rağmen Yıldırım Belediyesi'nin Büyükşehir'ide yanına alarak Yıldırımı gecekondu semti görünümünden kurtarmak için harıl harıl çalışması gerek diye düşünüyorum.

SABRİ BİLGİN
12 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2005, 13:02

Bu proje Yıldırım Belediyesi'nin projesi diğil  hakancım.İl Genel Meclisi'nin aldığı  bir karar.Yıldırım konusunda sana sonuna kadar katılıyorum.Saygılar.

Ebru K.Türk
12 yıl önce - Pzr 30 Ekm 2005, 08:54

Bence Yildirim Belediyesi o kadar buyuk nufusu ve beraberindeki onlarca sorunu varken boyle konulara oncelik vermemeli. Il ozel idaresi yapiyor olsa bile yinede ayrilan odeneklerin cok daha ise yarar konulara yonlenmesini saglayabilir.

Yildirim ilcesi, belediye baskaninin sozlerine gore 511000 nufusa ulasmis. Yani Bursa'ya gelen goclerin cogu bu ilceye geliyor. 5 yil onceki nufusuna gore cok fazla nufusu artmis.

Simdi bu ilce, Bursa'nın en cirkin ve en yolu olmayan ilcesi iken Belediye neden mahalle konaklari, tiyato alanlari, kultur merkezi gibi yapilara kaynak ayirir yada ayrilmasina ses cikarmaz anlamiyorum. Yildirimdaki nufus profiline bakinca hickimsenin tiyatro, opera, bale veya guzel sanatlarin herhangi bir dalina ilgi duyacak insanlar olmadigini biliyoruz. Durum boyle iken bu ilceye bu konularda masraf yapacaklarina asil onemli sorunlarini cozmeye ayirsalar daha iyi olur. Zaten bu ilceye yapilan kultur merkezi, tiyatro alani gibi yapiları bu ilce halki deger vermeyecek. Osmangazi, Nilufer ve Mudanya'dan gelmek isteyenler ciksa yol yok, nasil gitsinler. Sokak aralarindan giderek Kultur Merkezini bulmaca oynar millet.

Ozellikle Mahalle konagi denen seyler, en ise yaramayan ve bosa para harcanan birimler bence. Belediyenin o kadar cok parasi varsa bence yollarini genisletsin.

Gecen yil butce yapilirken baskan "60trilyon istimlaklar icin ayirdik" diye bagirip durdu. Sonucta neresi istimlak edilmis? nereye bu 60trilyonu harcamis anlayamadim. Baska ise yaramaz harcamalarina para yetmeyince butceden istimlak icin ayirdigi paralari oraya aktardi.

Tekrar soyleme ihtiyaci hissediyorum. Bu projeyi il ozel idaresi yapiyor olsa bile bence belediye bu tip yatirimlari ve kaynaklari baska ve daha onemli konulara kaydirmaliydi.

Zaten Yildirim belediye baskanini hic sevemedim gitti. Hep konusuyor. Yaptigi islerin hepsi gostermelik seyler. Kalici ve ise yarar bir projesi simdilik yok.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet