Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sait_71
7 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 13:55
Kırıkkale'yi havaya Yunanlı mı uçurdu?
Tuğrul Kavasgil
7 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 13:02

Alıntı:
Türkiye'de birçok askeri bölgenin ve askerlerin eğitim çalışmalarını görüntüleyen 2 Yunanlı, Aydın'da jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen her 2 zanlı da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen zanlılardan biri duruşma esnasında fenalık geçirince, olay yerine ambulans çağrıldı.


Edinilen bilgiye göre, dün öğlen saatlerinde Aydın merkez Baltaköy'de bulunan askeri mühimmat deposu ve askeri bölgeye gelen 2 kişi, yasak olmasına rağmen askeri bölgenin görüntülerini almaya başladı. Nöbetçi askerler tarafından durumun fark edilmesi üzerine, jandarma zanlılara 'dur' ihtarında bulundu. Yakalanacağını anlayan zanlılar, 34 VA 2789 plakalı oto ile Çine istikametine doğru kaçmaya başladı. Bunun üzerine Aydın ve Çine jandarması ortaklaşa çalışma yaparak, zanlıları araç ile birlikte Çine yolunda yakaladı. Makineleri ile birlikte gözaltına alınan Evan Gelos Polyzos (42) ile Tompouloklou Costantinos'un (45), kaçtıktan sonra, çektikleri görüntüleri sildikleri bildirildi. Zanlıların makinelerinde ise Türkiye'nin değişik illerinde askeri bölgelerde ve asker eğitimlerinde çekilmiş görüntülerin bulunduğu öğrenildi.
Jandarma tarafından adliyeye sevk edilen zanlıların tercümanlar vasıtasıyla ifadeleri alındı. Bu sırada zanlılardan Tompouloklou Costantinos, strese bağlı fenalık geçirince, adliyeye ambulans çağrıldı. 112 Acil servis ekipleri, zanlıyı tedavi etti. Yaklaşık 3 saat süren duruşmanın ardından zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü bildirildi. Yeni yasa gereği, basın mensupları adliyeye alınmadı.

Milliyetcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET