Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
hasan42

12 yıl önce - Cum 16 Eyl 2005, 18:09

Alıntı:
Bu tür tasarıların meclislerce kabul edilmesi ne manaya gelmekte? Yani bir ülke "Türkler şu tarihte Ermenileri katletti" diye karar alınca ne oluyor?

Anlayabildiğim kadarıyla bütün bunlar bir planın parçaları. Öncelikle bu meclis oylamaları  ile o ülkelerin kamuoyunda kendi tezleri lehinde bir hava oluşturacaklar. sonra işin içine AB organlarını ve Birleşmiş Milletleri sokacaklar. Dünya kamuoyu Türklerin özür dilemesini isteyecek. Bir sonraki aşama Ermenilerin geri dönüş talepleri ve toprak talebinden oluşacak.

S.Memo
12 yıl önce - Cum 16 Eyl 2005, 18:19

Ankaraya dikilcek o kadar çok soykirim heykeli varki.
-Ruanda sk.h.
-Kizilderili sk.h.
-Orta Asyadaki Türklere yapilan sk.h.
-Iskandinavyada yapilan Türk kökenli boylara yapilan sk.h.
-Afrikalilara Dingil-izler tarafindan yapilan gizli sk.h.

Ve Türk milleti için bin yillarca yapilan soykirim heykelleri.Dünyada en çok soykirima ugramis milletiz.Bunu sadece Türkiye Türkleri için demiyorum.Tüm dünya Türklügü için diyorum.Su anda Türkiyedeki malum topluluk tarafindan çaktirmadan kültürel soykirima ugratiliyoruz.Türk müziginin özüne bakarsaniz anlarsiniz ne demek istedigimi.

Barbaros
12 yıl önce - Cmt 17 Eyl 2005, 00:02

Alıntı:
Bu tür tasarıların meclislerce kabul edilmesi ne manaya gelmekte? Yani bir ülke "Türkler şu tarihte Ermenileri katletti" diye karar alınca ne oluyor?

Benim de kafamı çok kurcalayan bir soruydu bu. Diyodum ki oylayın be, kabul edin zortkırımı ne olacak sanki? Daha sonra bir bilene danıştım (uluslararası ilişkilerden bir hocamız). Anlattı bana kısaca aklımda kalanları özetleyeyim:

Bi kere Amerika'nın tanımasını bekliyor tüm dünya, diğerleride cesaretlenecek. Tanırsa ne manaya geliyor? Olay meşrulaşıyor demekmiş. Bu da ermenilere bizim aleyhimize "bizi katlettiniz" diyerek tazminat davası açma hakkını verir dedi. Bu tazminatın bedeli de 200 milyar dolarmış (yani ödersek batarız kısacası). Bende dedim ki olur mu öyle iş ya, ödemeyiz, tanırlarsa tanısınlar. Cevap: "Malesef böyle dönmüyor işler uluslararası arenada, o zaman kendini soyutlaman lazım dünyadan. Aslında malesef iş dönüp dolaşıp güce geliyor. Eğer Türkiye'nin de dünya ekonomisini etkileyebilecek dev şirketleri olsa, petrol gibi dünyanın bağımlı olduğu bir hammeddesi bol olsa hiçbir kimse bırak soykırımı, kolay kolay yan gözle bakmaz bile. Bak boşuna mı üniversite okuyosun, yetiştiriyoruz sizi. Kendinizi iyi geliştirin, ülkenizi güçlendirin, ezip geçelim hepsini".

Cevap bu, benim halen daha kafam karışık siz ne dersiniz bilmem. Bir başka ülkenin kabul ettiği saçmalıkla ben nası töhmet altında kalırım, aklım almış değil.

Metin Arslan

12 yıl önce - Cmt 17 Eyl 2005, 14:46

Güzel bir yazi. Okumanizi tavsiye ederim.
http://www.geocities.com/sapma9/ermeni2.htm

Yalanci ermeninin gercek yüzü
http://www.tsfa.de/ermeni_teroru.htm

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet