Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
fatih civelek
4 yıl önce - Cmt 02 Oca 2010, 07:39
Spor Açılımı

TÜRKİYE-SURİYE ARASINDA SPOR İŞBİRLİĞİ // 30 Aralık 2009

Türkiye ile Suriye, spor alanında da işbirliği yapacak. GSGM Dış İlişkiler Daire Başkanı Muhammed Adak: "Türkiye'nin her türlü spor tecrübesini paylaşmasını sağlayacağız" dedi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Dış İlişkiler Daire Başkanı Muhammed Adak, yaptığı açıklamada, Suriye ile ilk anlaşmanın, geçen haftaki Türkiye-Suriye Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YSDK) toplantısında imzalandığını belirtti.

'' Arap ülkelerine yönelik, komşu ülkeler turnuvası düzenlenmesi '' konusunda çalışmalar yaptıklarını dile getiren Adak, Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak'ın komşu ülkeler arası turnuva fikrinin en kısa sürede hayata geçirilmesini istediğini kaydetti.

Suriye'nin, Türkiye'nin önemli futbol takımlarından birine tesis ve spor okulu kurulmak üzere arazi verilmesine ilişkin çalışma yürüttüğünü kaydeden Adak, Suriye Başbakanı Naci Itri'nin konuyla ilgili detaylı bir çalışma yapılması için talimat verdiğini söyledi.

Adak, Suriye Spor Bakanlığı ile imzalanan anlaşma çerçevesinde, Türkiye'nin komşu ülkelerinin uluslararası düzeyde tanıtımına destek sağlayacağını ifade etti.

Bu çerçevede uluslararası şölen ve müsabakalarda Türkiye ve Suriye'nin birbirini davet edeceğini belirten Adak, ''Bakanlık olarak, Türkiye'nin her türlü spor tecrübesini paylaşmasını sağlamaya çalışacağız'' dedi.

Suriye'de spor faaliyetlerinin devlet eliyle yapıldığını hatırlatan Adak, sponsorluk sistemiyle ilgili tecrübenin de Suriye ile paylaşılacağını kaydetti.

Adak, imzalanan anlaşma çerçevesinde antrenör ve hakemlerin eğitilmesinin yanı sıra gençler ve spor takımları için karşılıklı olarak kamplar yapılacağını söyledi.

kaynak: http://www.gsgm.gov.tr/basin/haber/2009/aralik/30.12-01.htm

KKTC ve Irak'tan sonra, şimdi de Süriye.
Sırada başka hangi ülkeler var çok merak ediyorm.

Saygılar
fatih civelek

KORAY3434
4 yıl önce - Pzr 26 Eyl 2010, 15:40
Türkiye'nin Ev Sahipliği Yaptığı Uluslararası Organizasyonlar ve Türkiye'nin Uluslararası Başarıları

Çok değil bundan 20 yıl geriye gittiğimizde Türkiye'nin dünya gözündeki itibarı yok denecek kadar azdı. İtibar derken kimse yanlış anlamasın. Asırlarca Osmanlı'nın dünya egemenliği daha sonraki mucizevi Kurtuluş Savaşları, Cumhuriyet'in kurulması vb. olaylar dünya üzerindeki itibar sembollerimizden biridir elbet ancak benim burada bahsetmek istediğim başka şeyler.. Uluslararası arenada gerek politik gerek kültürel gerekse de sanat veya spor alanlarında kendimizi göstermek..Son yıllara baktığımızda;
Eurovision Şarkı Yarışması 1.'liği ve ertesi yıl dolayısıyla bu organizasyonun İstanbul'da yapılması.
Türkiye A Milli Futbol Takımımızın Dünya ve Avrupa 3.'lüğü ile Türk Milli Takımının yükselişi ve akabinde gelen;
2005 Şampiyonlar Ligi Finali - İstanbul (AC Milan - Liverpool)
2009 UEFA Kupası Finali - İstanbul (Shaktar Donetsk - Werder Bremen)
Türk Basketbolunun son yıllarda yükselişi Avrupa Kupalarındaki başarılar ve en sonunda;
FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası Türkiye (İstanbul,Ankara, İzmir,Kayseri) ve elde ettiğimiz Dünya 2.'liği.
Galatasaray SK'nın 1999-2000 sezonu Kopenhag'ta UEFA Kupası ve aynı sezonda Monaco'da Süper Kupayı kazanması.
Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının 2 yıl üst üste (2007-2008/2008-2009) Şampiyonlar Ligi Kupasını Kazanması ve 2008-2009 sezonu Kıtalararası Şampiyon olması.
Dünya Su Formu - İstanbul 2009
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkentliği

Ben bunlarla başladım. Sizlerin de görüşlerinizi ve bilgilerinizi paylaşacağınızı umuyorum.

benersoy
4 yıl önce - Pzr 26 Eyl 2010, 15:49

saydiklariniza ilaveten!
formel1 insaati tamamlanmasi ve ardindan
hersene yarislar düzenlenmesi!
bütün bunlar %90 iktidar döneminde gerceklesmistir!

fatih civelek
4 yıl önce - Pzr 26 Eyl 2010, 15:58

Böyle bir başlığımız mevcut.

Türkiye'nin Spor Atağı

Bu belirttiğim linkte ki başlık ismine ilave yapılarak, siteiçi arama motorunda bu başlık daha rahat aranması sağlanacaktır.

Yeni başlık ismi bu şekil olacaktır;

" Türkiye'nin Spor Atağı - Türkiye'nin Spor Alanıda Uluslarası Organizasyonları ve Başarıları "

[İki başlık birlşetirildi. - Mehmet! - Pzr 26 Eyl 2010 19:28 ]

KORAY3434
4 yıl önce - Pts 27 Eyl 2010, 21:32

Alıntı:
" Türkiye'nin Spor Atağı - Türkiye'nin Spor Alanıda Uluslarası Organizasyonları ve Başarıları "

Yalnız ben sadece spordan bahsetmemiştim. Neyse zaten bizim adımız KORAY3434.. Açtığımız her başlığın kilitlenmesi gerekiyor. İyi geceler..

mustafa vural
4 yıl önce - Pts 27 Eyl 2010, 21:34

artık büyük bir organizaszyon düzenlemeliyiz benim gönlümden geçen dünya kupası

Yakup

4 yıl önce - Pts 27 Eyl 2010, 21:43

Alıntı:
artık büyük bir organizaszyon düzenlemeliyiz benim gönlümden geçen dünya kupası

dünya kupasi hayalli en erken 2026te olur....

Mesut Yeşil
4 yıl önce - Pts 27 Eyl 2010, 21:58

Basketbolun dünya kupasını düzenledik. Elbet bir gün futbol dünya kupası da alacağız ama ondan önce Avrupa Futbol Şampiyonası almalıyız. Euro 2016 adaylığını 1 oyla kaybedişimizin ardından bence Euro 2020'yi alacağız. Ancak hazır stadyum ve olanaklarımızın daha artması lazım. Mesela Euro 2016 dosyamızda hep proje. Neredeyse tüm kentlerde yeni stad yapılacak diye proje göstermemizin olumsuz etkisi var diye düşünüyorum. Proje değil de hazır stadyumlarımız daha çok olsa daha avantajlı oluruz. Zaten Türk Telekom Arena bitti. İstanbul'daki iki stadımız da hazır. Onun dışında Ankara ve İzmir veya Antalya'ya adaylıktan önce yeni stadlarımızı yaparsak şansımız daha yüksek olur.

Ama öyle yada böyle ben Euro 2020'yi alacağımıza inanıyorum. Dünya Kupası ise üstteki arkadaşın dediği gibi 2026'dan önce olmaz sanırım.

Yakup

4 yıl önce - Pts 27 Eyl 2010, 22:00

Alıntı:
Ancak hazır stadyum ve olanaklarımızın daha artması lazım. Mesela Euro 2016 dosyamızda hep proje. Neredeyse tüm kentlerde yeni stad yapılacak diye proje göstermemizin olumsuz etkisi var diye düşünüyorum

Avrupa sampiyonusunu alamadi, ama söz verilen stadlar ne oldu..?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET