Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
En İyi Dizüstü Bilgisayar Markası
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 44, 45, 46  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

En iyi laptop markası sizce hangisi?
Hp
15.7%
 15.7%  [144]
Toshiba
27.1%
 27.1%  [249]
Apple
7.8%
 7.8%  [72]
Compaq
0.8%
 0.8%  [7]
Dell
9.7%
 9.7%  [89]
IBM
4.2%
 4.2%  [39]
Packart Bell
2.1%
 2.1%  [19]
Sony
11.8%
 11.8%  [108]
Casper
3.0%
 3.0%  [28]
Exper
0.9%
 0.9%  [8]
Asus
10.9%
 10.9%  [100]
Fujitsu-Siemens
1.7%
 1.7%  [16]
Vestel
3.2%
 3.2%  [29]
Beko
1.2%
 1.2%  [11]
Toplam Oy : 919

de_loca

4 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 18:50

laptop alacagım ama sony mi toshiba mı karar veremedim üstadlar ne der bu duruma?önerilerinizi bekliyorum

nurullah coşkun
4 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 19:10

BenQ seçenekler arasında yok ama üç yılı aşkın süredir kullandığım laptopumun üreticisidirler kendileri. P52 modelini üç yıldır kullanıyorum ve bir kere beni yüz üstü bırakmadı. Ama ilk laptobum toshiba marka idi ve onun kaliteside göz ardı edilemez.

sUAt gürel
4 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 19:21

İkinci lenovo (ibm). dizüstü mü kullanıyorum. Hiçbir sıkıntsı olmadı. Darbe dayanıklı olması ve su geçirmeyen klavyesi de cabası. İkisinin arasında acer kullanmıştım. pek alışamamıştım. Çok ses çıkarıyordu ve çok ısınıyordu.

yaşar1965
4 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 19:39

Evet özellikle laptop bilgisayar alacak arkadaşların kesinlikle aşagıda belirttiğim konuları incelemeleri daha sonra keşke başka bir laptop alsaydım diyerek pişman olmayacakları kanatimce uygun gördüklerimi aynen aktarıyorum

1) Paylaşımsız ekran kartının olmasına ( bu çok daha önemli çünkü bir oyun oynama ihtiyacı hissettiğinizde bariz bir şekilde ortaya çıkmakta )
2) İntel yongalı chipset olmasına
3) Driverlerinin data cdlerinin olmasına birlikte verilmesine
4) İşletim cdsinin mutlaka yanında verilmesine
5) Anakartın amd yongası taşımadıgına
6) Markaya para verilmemesine
7) En çok hangi marka laptop bilgisayarın şikayet aldıgına ( http://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/434 )

( 2 Ürün üzerinde durun ve inceleyin ACER VE ASUS kendi kulandıklarım ve birdaha alacak olsam bunlardan birisinde karar kılardım )

emreunal06
4 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 22:05
hangisi lider...

geçen sene 2008 de kasım gibi hp aldım 1 sene olmadan bazı sorunlar çıktı bende fazla üstüne düşmedim çünkü okuyordum bilgisayarı verdiğim anda bilgisayarsız kalmak çok kötü olurdu... 2009 un yazında yani daha 1 sene bile geçmeden götürdüm verdim öyle ahım şahım bir sorun da yoktu ufak tefek sorunlar vardı. ama bilgisayarı yapamadılar bende paramı istedim gönderdiler. (1966 tl iade ettiler )) )... şimdi yeni bilgisyar alacam casper ın özellikleri iyi olan nirvana modelleri var 1500 civarında üstelik 1800 lük toshıba ve hp den gayet daha iyi... bazıları casper kötü demiş şimdi alsam açıkta kalırmıyım ondan korkuyorum yoksa toshıba mı alsam kara veremedim daha....

casper
centrino 2 p9600(5 yıldızlı yani)
2.8 ghz 6 mb L2 1066 mhz
4 cb ddr2 320 cb hdd
1cb nvidia geforce g130m eran kartı (512 ayrılmış)
windows 7
1500 (8 taksit)

toshıba
centrino 2 p8700
2.53 ghz 3 mb L2 1066 mhz
4 cb ddr2 320 cb hdd
512 mb ati 3650 max. 2302
windows vista
1800 (8 taksit)

acil yorularınızı bekliyorum....

M.Furkan
4 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 22:41

Markaya para vermeyin.

1) Hangi marka kendi işlemcisini yapıyor? Cevap: HİÇBİRİ
2) Hangi marka kendi anakartını yapıyor? Cevap: HİÇBİRİ
3) Hangi marka kendi GPU'sunu (ekran kartı) yapıyor? Cevap: HİÇBİRİ

Acer'da, Sony'de, Asus'ta, Toshiba'da anakart olarak gigabyte, msi, asus vb. gibi markaların anakartlarını kullanıyor. İşlemci olarak AMD ve Intel'den başka alternatif yok. Ekran kartları derseniz ATI ve Nvidia...

Kişisel olarak Toshiba ve Asus marka dizüstü bilgisayarları kullandım. Arkadaşlarıma teknik destek, format vb. Sony, HP, Acer, Dell gibi markaları çok sefer kullandım. HP Pavilion da dahil olmak üzere birçok marka ve modelin içini açmış biriyim. Tek tavsiyem, aynı özellikleri barındıran iki labtoptan hangisi 10 tl daha ucuzsa onu alın. Garanti falan filan hikaye. Aldığınız yer markadan daha önemli.

Ama ille marka diye tutturan arkadaşlara şunu söylerim; HP, pavilion serisine en iyi parçaları ucuza koyuyor. Compaq serisine ise Toshiba denilen dandik firma gibi dandik parçaları koyup teknoloji özürlü zengin çocuklarına 2-5 bin TL'ye kakalıyor. Monster diye bir markadan bahsetmeden geçemeyecem. Sabancı ve akrabalarına hitap eden fiyatlara karşın en üst performansı sunan, hiçbir özellikten kısılmamış bu canavarları almanızı şiddetle öneririm ama o paraya gidin araba alın (HepsiBurada'da bakın, 9.000 TL civarında var bir tane, ama ne bilgisayar )

İyi parçalara sahip olduğunu nereden anlarız?
Herşeyden önce şu soruya cevap vermeniz lazım; Oyun oynamayı düşünüyor musunuz? Cevabınız hayır ise en ucuz dizüstü bilgisayar bile bugün her işinizi fazlasıyla görür. Hatta mümkünse 2. el alın, paranızı çöpe atmayın.

Oyun oynamayı düşünen orta seviye bir kullanıcı iseniz, alacağınız bilgisayarda harici bir ekran kartının olmasına özen gösterin. ATI, Nvidia gibi markaları görürseniz ekran kartı olduğunu anlayabilirsiniz. Intel GMA (kibarca ekran kartı yok demek) gördüğünüzde tez elden kaçın

İşlemci önemli değil diyeceğim, birçok arkadaş hemen saldırıya geçecek. Arkadaşlar, işlemci en önemli parça olabilir; ama piyasadaki yeni dizüstü bilgisayarlarda kötü işlemci diye birşey yok. Masaüstü bilgisayar kullanıcı olsanız çok derin bir konu deyip ayrı bir mesaj halinde anlatırdım. Fakat dizüstü kullanıcıları için çok da kafaya takılacak bir ayrım yok.

Wireless, Bluetooth, Kart Ridır, webcam, parmak izi okuyucu gibi özellikler standart hale geldi. Fakat bu parçalardan bazıları olmazsa olmaz değildir. İhityacınızı siz en iyi bilirsiniz (şahsen hayatımda hiç webcam kullanmadım, kart reader'la işim olmaz, parmak izi okutacak kadar da güvenlik delisi değilim)

Ayrıca iyi bilgisayardan ziyade iyi kullanıcı vardır. Bunu unutmamak lazım. At sahibine göre kişner...

En son M.Furkan tarafından Pts 21 Arl 2009, 23:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

murat ay
4 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 22:50

3,5 yıl önce işyerimizdeki arkadaşlarla birlikte 20 adet toshıba aldık.1 yıl sonra yani garantisi bitmeden 10 tanesinde şarj kablolarının bilgisayar girişlerinde erime oldu ve bir müddet sonra kullanılmaz oldu.servise başvurduğumuzda kullanım hatası olduğu söylendi.toshıba merkezine 2 ay boyunca ulaşma çabalarımız sonuç vermedi.her aramamızda bize dönecekleri söylendi.sonuç :cihazlarımız 2 ay boyunca serviste kaldı ve arızalı olarak geri aldık.şarj kablolarını 85 dolar+kdv vererek almamız söylendi.
bilgisayar seçerken markadan çok servis kalitesine bakmak gerekiyor bence.bu konuda en iyi servis sağlayan firmanın hp olduğunu duydum

M.Furkan
4 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 22:53

(Dizüstüler için) Ekran Kartlarını nasıl iyi mi kötü mü diye ayırtedebiliriz?

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Bu adreste tüm dizüstü GPU'ları yani Ekran Kartları yani Grafik işlemcilerinin kıyaslamalı listesini bulabilirsiniz (benchmark yani puanlama).

Örneğin;

Alıntı:
casper
centrino 2 p9600(5 yıldızlı yani)
2.8 ghz 6 mb L2 1066 mhz
4 cb ddr2 320 cb hdd
1cb nvidia geforce g130m eran kartı (512 ayrılmış)
windows 7
1500 (8 taksit)

Sitede baktığımızda http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-130M.13789.0.html adresinde detaylı incelemesi ve puanlaması var. Site en düşük karta 137 benchmark verilmiş. En yüksek ve en pahalı performans canavarı karta ise (NVIDIA GeForce GTX 280M SLI) 19268 benchmark verilmiş.

Bizim kartımız olan GT 130M'e ise 10417 puan verilmiş. Genel olarak iyi bir puan olduğunu belirteyim. GTA4 ve Crysis gibi performans canavı oyunları yüksek ayarlarda oynayamayacağımız ise not düşülmüş. Left 4 Dead ise rahatlıkla iyi ayarlarda oynanabiliyormuş.

Alıntı:
toshıba
centrino 2 p8700
2.53 ghz 3 mb L2 1066 mhz
4 cb ddr2 320 cb hdd
512 mb ati 3650 max. 2302
windows vista
1800 (8 taksit)

ATI 3650, yukardaki karta göre yani Nvidia GT 130M'e göre biraz daha geri sıralarda (7543 puana sahip). Yani oyunlarda daha düşük bir performans alırsınız. Ayrıca daha fazla güç tüketmesi gözüme çarptı. Bu da pil ömrünü etkiliyebilir.

Oyun bencmarkları her bir GPU sayfasının altında ayrıca verilmiş. Onları da inceleyin. Düşük, orta ve yüksek ayarlarda oyunlar denenmiş ve FPS (saniyedeki resim sayısı) bazında belirtilmiş. Ne kadar yüksek değer çıkmışsa o derece rahat oynatmış demektir. Genel olarak 15-20 FPS ve üzeri akıcı bir oyun için yeterlidir.

Berk
4 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 22:57

sony vaio'm.. 2.8ghz ati4650(yeni nesil oyunlar cok rahat en yuksek detaylarda calisiyor)
1920x1200 cozunurluk(neredeyse full hd) sik tasarim 16:9 ekran(film izleyenler icin cok ideal)
tek sorunu sarji cok cabuk bitio ki yuksek cell bir sarj alinarak bu halledilebilir.
bide ses sistemi cok guzel,,

M.Furkan
4 yıl önce - Pts 21 Arl 2009, 23:10

Alıntı:
sony vaio'm.. 2.8ghz ati4650(yeni nesil oyunlar cok rahat en yuksek detaylarda calisiyor)

ATI 4650 güzel bir kart. Benchmark puanı, yukarıdaki belirttiğim siteye göre 12543. Yani birçok güncel oyunu iyi seviyede çalıştırabilir. GTA 4 gibi performans sömürücü bir oyunda orta ayarlarda 29 FPS vermiş. Yani takılmadan oynayabileceğinizi söyleyebilirim.

Alıntı:
1920x1200 cozunurluk(neredeyse full hd) sik tasarim 16:9 ekran

1920/1200 = 16/10 yani 16:10 olacak. Neredeyse değil, tamamen Full HD ekran

Genel olarak Sony 1600x900 çözünürlük değerinin üzerinde çözünürlük değerleri kullanıyor. Daha dar alanda daha yüksek çözünürlük sunduğundan dolayı eşsiz görüntü sunuyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET