Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tokat'tan Kara Haber Geldi! 7 Askerimiz Şehit Edildi [!]
« önceki   123 ... 313233

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 33
adnan guven
8 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 00:01

Alıntı:
pkk bu eylemi yaparak ne kazanıyor? Kürtler ne kazanıyor? HİÇ BİR ŞEY.

İşte burayı anlamıyorsunuz veya kendinizi kandırıyorsunuz. pkk hiçbir eylemiyle birşey kazanmıyor, pazar yerine bomba atınca ne kazanıyordu. Hedef terör , bu yapılanda terör. Siz pkk niye yapsın ki, açılımla dağdan inecekti artık zor iner, bu nedenle yapması mantıksız diye bakıyorsunuz. pkk dağa niye çıktıki inmek için bu kadar uğraşsın.inmeyi istemiyorlar, 34 pkk lıda pişmanım filan demedi.adamlar terörist , her eyleminde mantık aramayın.bebek öldürüyorlar, ptt-öğr. evi taşlıyorlar.insanlarımızı yakıyorlar.kürt asıllı vatandaşlara baskı yapıyorlar, zorla dağa çıkarıyorlar (biz onları koruyup güven veremiyoruz)
Siz pkk eylemlerini unutuyorsunuz ve bu eylemi mantıksız buluyorsunuz. Yani pkk mantık çerçevesinde birşeyler isteyen yasak bir parti sizce. Bunlar teröristtir , hepsinin öldürülmesi gerekir.Kandilde kendi deyimleriyle 5 000 kişiler, kurarsın eskiden olduğu gibi 7000 kişilik özel timi, gidip inlerinde gebertirsin olur biter.Bu teröristlerin açılımla filan ilgisi yok , anlayın artık.


ömer faruk26

8 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 03:01

Alıntı:
vay anasını ya utanmasalar saldırıyı kendi,kendimize yaptık diyecekler kanımı bozuk bunların yoksa kafalarımı basmıyor.ne demek pekeke yapmadı üstlendirildi,dalgamı geçiyorsunuz be.başbakan ayrı,çelik,arınç,cumhurbaşkanı bunların ne demek istedigini anlamak mümkün degil.başbakan provakasyon diyor sanki pekeke hiç saldırmamış,eylem yapmamış birileri onu proveke edecek.merak etmeyin halk sizi öyle bir proveke edecekki şaşırıp kalacaksınız.


benimde anlamadığım, terörist neden açılım karşıtı olan mhp-chp'yi haklı çıkartacak bir eylem yapsın.2 şey aklıma geliyor:

1.ya bu teröristler hakikaten gerizekalı...
2.ya da danışıklı dövüş var ortada...


Serhan Erbay
8 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 03:49

Şehitlerin hepsi içimi sızlattı ama,Hataylı Fatih Yonca nın yaşadıkları daha bir yürek burkucu,Ailesi sonderece ilkel koşullarda briketten sıvasız bir evde yaşıyor ve sonderece yoksul bir aile,şehidimiz bu nedenle askerde aldığı 129 Tl nın 29 lirasını ailesine gönderiyormuş,akla zarar bir uygulama ile Yeşil kartlarıda daha önce iptal etmiş,yeşil kartları cebinde olan hainlerin molotoflu vurup kıran eylemlerini görünce,daha bir acımamak mümkün mü?Mehmet Kasım
8 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 14:46
MAHİR HOCA YAZDI:


OPERASYONU KİM YAPTI? Mahir Hoca'dan bir analiz.


Operasyon sürüyor

Yedi erimizi şehit eden eylemin arkasından şu yorumu yaptım: “Eylem bir gizli servis operasyonudur ve medya ikiye bölünecek, yarısı PKK’yı diğer yarısı da Ergenekon’u suçlayacaktır” dedim.

Operasyonu yapan odak tartışmalara son noktayı koydu ve eylemi PKK’nın yaptığını ilan etti. Adeta “Gevezelik etmeyin. Kimin yaptığına ben karar veririm” dedi. Biz ancak söylenenleri tekrarlayabilir ve kendi başımıza analiz yapamazdık. Zaten, uzun süreden beri, olayları izin verilenin dışında yorumlayan, soru soran herkes komplocu olarak ilan edilmişti. Yani bir yorum yaparsanız nerede hata yaptığınız tartışılmıyor kısa yoldan komplocu ilan ediliyordunuz. Bu tavır ülkemizi en kolay operasyon yapılan bir alana dönüştürdü. Çünkü analiz yapanları komplocu ilan etmekle görevli, medyanın güçlü kalelerinde yer almış kişilerle ortak hareket ediyorlardı. Bizi dar kalıplar içine hapsettiler. Bir terör örgütü, karşısındaki kim olursa olsun, eylemlerini sürdürebilirdi. Tıpkı, bugün olduğu gibi, dünyanın en büyük gücü olan ABD ile bölgesinin büyük gücü Türkiye PKK’nın tasfiyesine karar vermiş olabilirlerdi, üstelik örgütün gövdesi ABD’nin işgali altındaki topraklarda bulunabilirdi ama bu örgütün gücünü etkilemezdi. Onlar istedikleri zaman ve istedikleri yerde eylem yapabilirdi. Mesela son eylemlerini bir tek örgüt üyesinin barınamayacağı, görüş mesafesinin iki metre olduğu bir yerde gerçekleştirmişlerdi ama izlerine ancak bir internet sitesinde, üstelik kendi itiraflarıyla, rastlanmıştı.


Zafer A

8 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 15:57

Alıntı:
benimde anlamadığım, terörist neden açılım karşıtı olan mhp-chp'yi haklı çıkartacak bir eylem yapsın.2 şey aklıma geliyor:

1.ya bu teröristler hakikaten gerizekalı...
2.ya da danışıklı dövüş var ortada...


Bakın arkadaşım, siz kendinizi hakikaten şunlara inandırmışsınız;

Size göre pkk terör örgütü üyesi itler, Türkiye'de yaşayan bir takım etnik grupların haklarının çiğnendiğini düşünüyor ve bunun için dağa çıkmışlar, dertleri insanların haklarını alması vs.

Oysa ki gerçeklerin bunlarla alakası yok. Bunlar uyşuturucu ticareti yaparlar, bunlar ceplerine giren paraya, ellerinde olan güce bakarlar. İçlerinde Ermeni, Suriyeli, İranlı adamlar da var. Uluslararası bir örgüttür bu. Ayrıca kuruluşu da gene uluslararası gizli servisler tarafından yapılmıştır, desteklerini de aynı servislerden alırlar. Dağdan inmeye falan da niyetleri yok, zaten açılım denen olayın bu adamları indirmek gibi bir olasılığı da yok, adamların derdi para ve güç başka bir şey değil. Zaten Türkiye devletinin kendi vatandaşları için geçerli bir kaç kanun değişikliği yapmasının Ermeni, Suriyeli, İranlı adamın dağdan inmesine ne etkisi olacak, mantıklı olalım lütfen.

Mahir Kaynak'ın yorumlarını getiren arkadaşlara sormak istiyorum, düşünelim ki adam haklı, bu işin arkasında gizli servisler var. E arkadaşım zaten bu örgütün kuruluşunun arkasında da aynı gizli servisler yok mu? ha oraya kendi adamlarını yollamışlar bu işi yapmışlar, ha it sürüsünden birilerini yollayıp yapmışlar, ne farkı var?Mehmet Kasım
8 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 16:36

Alıntı:
Mahir Kaynak'ın yorumlarını getiren arkadaşlara sormak istiyorum, düşünelim ki adam haklı, bu işin arkasında gizli servisler var. E arkadaşım zaten bu örgütün kuruluşunun arkasında da aynı gizli servisler yok mu? ha oraya kendi adamlarını yollamışlar bu işi yapmışlar, ha it sürüsünden birilerini yollayıp yapmışlar, ne farkı var?


Fark var. Terör örgütleri belli güç odaklarının hedefleri doğrultusunda kulanılır. Dert bu. Amaç neydi? Yoksa tabi ki pkk terör örgütü bu işi yapmıştır. Biz maşa ile değil maşanın sahibi ve o sahibinni emellerini öğrenmek istyoruz. Ve o emellerin bizim için hiçte iyi emeller olmadığını adımız gibi biliyoruz.


Zafer A

8 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 16:49

Alıntı:
Fark var. Terör örgütleri belli güç odaklarının hedefleri doğrultusunda kulanılır. Dert bu. Amaç neydi? Yoksa tabi ki pkk terör örgütü bu işi yapmıştır. Biz maşa ile değil maşanın sahibi ve o sahibinni emellerini öğrenmek istyoruz. Ve o emellerin bizim için hiçte iyi emeller olmadığını adımız gibi biliyoruz.


Bakın amaç neydi sorusunu sadece bu eylem için sorarsanız yanılırsınız. 16 yaşındaki zavallı masum kızın yakılmasındaki amaç neydi, ya da bu güne kadar yapılan tüm eylemleri teker teker sayıp hepsine amaç neydi demek lazım o zaman. Esas soru, bu örgüt kurulurkenki amaç neydi diye olmalı, ve bu da gayet açık. Bu tür örgütler herkesin işine yarar arkadaşlar. Amerika'nın, Avrupalı devletlerin işine yarar, dünya üzerindeki pis işlerini birilerine yaptırmak isteyen çeşitli zengin insanların işine yarar, uyuşturucuyu üretenin işine yarar, kaçakçılık yapmak isteyenin işine yarar, yarar allah yarar yani. Maşanın bir tane sahibi ve bir tane amacı yok, çok sahipli ve çok amaçlı bir maşa bu.

Amaçların hiçbirisinin bizim ülkemizdeki masum vatandaşlar için iyi olmadığı da açık. Dedik ki örgüt ve arkasındaki gizli servisler aslında birdir, birbirinden ayrılmaz. Bu son olayın amacına da gelince, muhtemelen dünya üzerindeki örgütün potansiyel müşterileri açısından, örgütün bittiğine dair bir öngörü oluştu, onlar da bitmediğini gösterdiler.


Serhan Erbay
8 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 16:57

Terör örgütü PKK yı sanki Türkiyede yasa dışı bir oluşum tamamen kontrol ediyormuş gibi izlenim doğurulmuş,PKK nın kuruluşunda Öcalanın serbest bırakılıp,arakadaşlarının tutuklanması,Pilot Necatinin rolü tartışılıyor.Türkiyede ki yasa dışı oluşumlarda zamam zaman belki işbirliği yapmışlar,aynı şey hizbullah içinde söyleniyor.Ama PKK yı tamamen yasa dışı oluşumun kontrolündeymiş gibi göstermek yanlıştır.PKK nın dağ kadrosunda Almanı,Fransızı,Rusu var,kürtlerin en çok baskı altında olduğu ama ne hikmetse mücadeleyi Türkiye üzerinden yürüttükleri yüzlerce suriyelisi,ermenisi var.Apoyu yıllarca Suriyede tutan bir gerçek,kandilde ABD nin rolü,ermeni Emelleri,Avrupa projeleri var.Var oğlu var.Örgütün derdinin Kürtçeden çok başka şeyler olduğunu görmezlerse bu sorunla daha çok boğuşulursayfa 33
« önceki   123 ... 313233
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET