Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Etimesgut
« önceki   123 ... 567 ... 121314   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Oktay Kosovalı

4 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2009, 23:49

(+)

(+)

Oktay Kosovalı

4 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 16:53

Etimesguttan Baglıca'geçerken.

(+)

Hakan_ank89
4 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 23:08

Etimesgut belediye web sayfası yeniden düzenlenmiş, gerçekten çok çağdaş ve fonksiyonel bir site yapılmış. Beni epey şaşırttı.
http://www.etimesgut.bel.tr/

Ankara Büyükşehir Belediye'sinin ödül alan tasarımından kat kat daha güzel olmuş.

Etimesgut Belediyesi'ni biraz da yatırım alanında görmek istiyoruz, seçimlerden önce Şeker Kavşağı'nı ve Zırhlı Birlik Yolu'nda yaşanan sorunları derhal çözeceğiz diyorlardı. 1 yıl oldu tık yok. Mail attığımda da oraların sorumluluğu büyükşehirin diye yanıt aldım. Madem buralarda yetki büyükşehirdeydi neden boş vaadlerle halkı kandırıyorsunuz diye bir cevap maili attım bir daha cevap gelmedi. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Kalan 4 yılda diğer vaad edilen projeler gerçekleştirilir umarım.

Bu arada, Etimesgut’ta Belediye tarafından alınan bir kararla ilçede arsa rayiç bedelleri yüzde 400 oranında artırılmış. Etimesgut Belediyesi önceki dönemde yapılan aşırı borçlanmanın yükünü çekiyor galiba. Borcu kapatmak için de bu tarz enteresan hamleler gerçekleşiyor. Olan her türlü vatandaşa oluyor bu en somut sonuç.
Alıntı:

Geçtiğimiz yıl arsasına veya dairesine 500 lira vergi ödeyen bir vatandaş, yapılan zam sonrası 2.000 liraya yakın vergi ödeyecek.

BAŞKENT’TE EN YÜKSEK ARTIŞ ETİMESGUT’TA
Son yıllarda enflasyon oranında arsa rayiç bedellerinin artırıldığı Etimesgut Belediyesi’nde, bu yıl 4-5 katı artışla rekor bir zam gerçekleştirmesine tepkiler giderek artıyor. Konuyla ilgili bazı vatandaşların mahkemeye müracaat ederek fiyat artışıyla ilgili olarak dava açtıkları belirtilirken, bu yıl Sincan’da arsa rayiç bedellerinin % 8 oranında artırıldığı kaydedildi.

http://www.flasgazetesi.com.tr/haberDetayMiddle.asp?ID=16572

emre yildiz
4 yıl önce - Prş 04 Mar 2010, 00:24

Alıntı:
Etimesgut Belediyesi'ni biraz da yatırım alanında görmek istiyoruz, seçimlerden önce Şeker Kavşağı'nı ve Zırhlı Birlik Yolu'nda yaşanan sorunları derhal çözeceğiz diyorlardı. 1 yıl oldu tık yok. Mail attığımda da oraların sorumluluğu büyükşehirin diye yanıt aldım. Madem buralarda yetki büyükşehirdeydi neden boş vaadlerle halkı kandırıyorsunuz diye bir cevap maili attım bir daha cevap gelmedi. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Kalan 4 yılda diğer vaad edilen projeler gerçekleştirilir umarım.

Etimesgut Belediyesinin bu cevabı beni hiç şaşırtmadı. Nedenine gelince; Enver Demirel, 2009 yerel seçimleri öncesinde 1999-2004 belediye başkanlığı döneminde Eryaman'a yaptığı hizmetleri anlatan bir kitapçığı evlerimize dağıtmıştı. Bu kitapçıkta aynen şu ifade vardı; "Büyükşehir belediyesi ile yaptığımız yoğun görüşmeler sonucunda Eryaman 1-2. Etaplara metro istasyonu koydurduk, biz görevden ayrıldıktan sonra (2004'de seçilememesinden sonraki dönemi kastediyordu) metroda hiçbir gelişme olmadı" Halen de kitapçığı ibret vesikası olarak evde saklıyorum... Bu ay sonunda belediye başkanları 1. yılını dolduruyor, bence Etimesgut Belediyesi şu ana kadar tam bir fiyasko...

İ.Hakkı Erdoğan
4 yıl önce - Prş 04 Mar 2010, 00:29

Eryaman 2.Etap'ta okul, çarşı, gençlik merkezi, anaokulu bulunan ortadaki sosyal donatı bölgesinde aylardır ışıklar yanmıyor.Yönetimin yaptığı açıklamada Etimesgut Belediyesi ile BEDAŞ arasındaki anlaşmazlık nedeniyle olduğunu söyleniyor.Bu anlaşmazlık seçimden sonra başladı ve aylardır sürüyor.

Bunun yanında 2-3 ay önce Superonline sokaklardan belediyenin izniyle hat geçirdi.Tüm yollar delik deşik edildi ve yama dahi yapılmadı.Arabayı yol kenarına park ediyorsunuz aracın iki tekeri çukurda kalıyor, kapı kaldırıma çarpıyor.Tekerler sürekli çamur içinde.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA