Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Duble yol (bölünmüş yol) çalışmaları
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 211, 212, 213  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Timucin Kidis
4 yıl önce - Pzr 15 Ksm 2009, 16:06
İZMİR-ANKARA ARASI YENİ YOLLA YEDİ SAATE İNECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hizmete sokacağı ve Ege illeriyle başkenti birleştirecek yatırımın yıllık getirisinin 194 milyon TL olması hedefleniyor İzmir-Ankara arasındaki seyahat süresini 12 saatten kesintisiz 7 saate indirecek duble yol yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak.

Yapımına 1992 yılında DYP-SHP koalisyon hükümeti zamanında başlanan ve 2003 yılına kadar sadece 265 kilometrelik bölümü bitirilebilen 569 kilometre uzunluğundaki İzmir-Ankara Devlet Yolu'nun 304 kilometrelik bölümü 2003 yılından sonra tamamlandı.

ESKİDEN 12 SAATTİ
Karayolları Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, toplam 1 milyar 272 milyon TL'ye mal olan ve İzmir'i Turgutlu, Salihli, Uşak, Afyon ve Eskişehir üzerinden Ankara'ya bağlayan duble yolun ülke ekonomisine yıllık getirisi ise 194 milyon TL olacak.
314 kilometresi bitümlü sıcak karışım, 255 kilometresi sathi kaplama olan yol güzergahında 58 köprü ve 32 köprülü kavşak bulunuyor. Bayram ve tatil dönemlerinde yoğunluk nedeniyle ortalama araç hızının 40 kilometreye düştüğü ve seyahat süresinin beklemelerle 12 saate çıktığı İzmir-Ankara yolu, duble yolun hizmete girmesiyle 7 saate inecek.

EKONOMİYE KATKI
İç, Orta ve Doğu Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz'i Marmara, Akdeniz ve Ege Bölgesi'ne bağlayacak 569 kilometre uzunluğundaki İzmir-Ankara Devlet Yolu'nun, güzergah üzerindeki il ve ilçe ekonomilerine önemli katkı yapması bekleniyor. Yol aynı zamanda İzmir Limanı'na gelen ürünlerin iç bölgelere taşınması ve iç bölgelerde üretilen ihraç mallarının sevkiyatında büyük kolaylık sağlayacak. Ulaştırma Bakanlığı'nın öncelikli projeleri arasında bulunan Kütahya, Afyon ve Uşak illerinin ortak kullanımına açılacak uluslararası havaalanından gelen trafik de İzmir-Ankara Devlet Yolu'nu kullanacak.
Yolun hizmete girmesiyle Ege'nin termal turizm potansiyelini kullanma kapasitesi de artacak. Sadece Afyon'da beş yıldızlı otellerin bugün itibariyle 5 bin olan yatak kapasitesinin birkaç yıl içinde 15 bine çıkacağı tahmin ediliyor.

SAĞLIK TURİZMİ
Yolun sağlık turizmine yapacağı katkının dışında otomotiv ve madencilik sektörlerine de ivme kazandırması bekleniyor. Ulaşımın kolaylaşması nedeniyle bu sektörlerdeki yeni yatırımların Ege'yi tercih etmesinin önü açılmış olacak.

Törenin ardından halka seslenecek
İzmir-Ankara Devlet Yolu'nun açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak. TBMM'de gergin geçen demokratik açılım görüşmelerinin ardından yarın saat 12.30'da havayoluyla İzmir'e gelecek olan Erdoğan, saat 13.00'te Kemalpaşa yol ayrımında düzenlenecek törenle duble yolu hizmete açacak. Başbakanlık otobüsüne binerek Ankara yönüne doğru yolu test edecek olan Erdoğan'ın ayrıca yapacağı halka açık konuşmada da "demokratik açılımı" anlatması bekleniyor.

17 yıllık bir sürede tamamlanabildi
İzmir-Ankara Devlet Yolu'nun yapımına DYP-SHP koalisyon hükümeti zamanında 1992 yılında başlandı. İlk etapta sadece şehir geçişleri ve tehlikeli görülün lokal noktaları duble yol haline getirilen yolun inşaatı, aradan geçen uzun yıllara rağmen bir türlü bitirilemedi. 1992-2003 döneminde sadece 265 kilometresi tamamlanan yol çalışmaları, 2003 yılında başlatılan duble yol seferberliği ile hız kazandı. 304 kilometrelik bölümü 6 yılda tamamlanan duble yol, 1 milyar 272 milyon TL'ye mal oldu.

Rakamlarla yapılanlar
- 24 milyon metreküp kazı
- 22 milyon metreküp dolgu
- 9 milyon metreküp beton
- 5 milyon 300 bin ton BSK
- 15 milyon 300 bin ton alt temel + temel
- 58 adet köprü (2169 m)
- 32 adet köprülü kavşak
- Yapılan toplam harcama: 1 Milyar 272 milyon TL
- Ekonomiye yıllık getirisi: 194 milyon TL

14 Kasım 2009 09:14

Ahmet Arşipel
4 yıl önce - Pts 16 Ksm 2009, 14:47
Bölünmüş yol haritası

Karayolları Genel Müdürlüğü' nün test yayını aşamasındaki yeni web sitesinde Bölünmüş Yol Çalışmaları Haritası yayınlandı.
Bilgilerinize...
http://test.kgm.gov.tr/SiteCollectionImages/KGMimages/Projeler/BolunmusYolCalismalariHaritasi.jpg

Ahmet Kozanlı
4 yıl önce - Pts 16 Ksm 2009, 15:20

Adamlar okadar çalışıyor hala oyları düşüyor anlamıyorum.

Güzel fatih

4 yıl önce - Pts 16 Ksm 2009, 15:25

Balikesir Kepsut Kütahya istikameti nden gitmistim Karayollari Haritasi yesil cizilmis ne anlamda oldugunu cikaramadim, bu Yol tam Cakilli yol Insaat halinde Rezaletti uzun bir yol asamasindan sonra Duble yol sonra iyilesti bu yolun son hali acaba ne asamada.

Enes Zengin

4 yıl önce - Pts 16 Ksm 2009, 15:26

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş' u çok takdir ediyordum ta ki son zamanlarda saçmalamaya başlayana kadar.

Son günlerde duble yollar için de dedi ki; "Yol yaptık diyorlar, yol zaten var ortasına iki şerit çekip millete yol yaptık diyorlar."

bir siyasetçinin halktan uzak olmasının en açık örneği. Numan sanırım karayollarını hiç kullanmıyor ya da ülkenin karayolları hakkındaki bilgisi İstanbul-Ankara otobanı arasında sadece.

M. Ali Özdoğan

4 yıl önce - Pts 16 Ksm 2009, 16:29

konya Antalya arasına da duble yol bir an evvel yapılmalı. yaz aylarında artan trafik iyice çekilmez hale geliyor. Seydişehirden itibaren yolun bir kısmı yapılmıştı. grei kalan yol bir an evvel tamamlanmalı.

Selcuklular
4 yıl önce - Pts 16 Ksm 2009, 17:26

Alıntı:
http://test.kgm.gov.tr/SiteCollectionImages/KGMimages/Projeler/BolunmusYolCalismalariHaritasi.jpg

Teşekkürler.

Görünen o ki 2011 yılına kadar bölünmüş yol ağı bitmiş olacak.

2011-2013 arası da 1. öncelikli yollar zemin iyileşitme olarak devam eder sanırım(Şu an bazı yerlerde var çalışma).

inanç09
4 yıl önce - Sal 17 Ksm 2009, 02:35

Geçtiğimiz Cebit fuarında Ulaştırma Bakanlığının standına uğramıştım kgmde görevli bir memur arkadaş vardı kendisine Hala 2005 yılının bölünmüş yol haritası var sitenizde siz Cebit 2009 'a katılmışsınız! şeklinde veryansın etmiştim görevlide haklısınız dedi bilgi işlemle alakası yokmuş garibanın nihayet siteyi yenilemeye başladılar yanlız bir ülkenin karayolları sitesinin sağlam bir ekibide olmalıdır her ay haritaları güncellemelidir

Not bu haritanın yarısı siyah beyaz çıkıyor

http://test.kgm.gov.tr/SiteCollectionDocuments/KGMdocuments/Projeler/BolunmusYolProjeleri/BolunmusYolProjeleri.pdf

Bu linkden de Bölünmüş yolların durumu gözüküyor karadeniz otoyolu hala bitmemiş 1 kmlik bir işi daha varmış yanlız ben Bandırma-Balıkesir arasına ait bilgi göremedim bir kaç sene evvel geçtiğimde baya hummalı bir çalışma vardı acaba neden koymamışlar

faruKBektaş
4 yıl önce - Sal 17 Ksm 2009, 12:27
harita

Kırıkkale-Kulu makası yolu gerçekten iyi düşünülmüş elzem bir proje.Karadeniz'den gelenlerin Ankara'ya uğramadan Konya veya Aksaray üzerinden Akdeniz'e ulaşacakları yol.Aynı şekilde Kastamonu-Çankırı hattından gelenleri yine Ankara'ya uğramadan ve yolu 85 km kısaltıp Akdenize ulaştıracak bir yol.Bu yol sıfırdan yapılacak bir yol yani daha önceden ham yol falan yok dağ, tarladan geçip duble yol olacak (karakeçili-kulu arası).Durum böyle iken Karayolları Bölge Müdürlükleri arasındaki koordinasyonsuzluk ortaya çıkıyor.Çünkü yolun bir kısmı Ankara Karayolları Bölge'nin bir kısmıda Konya Karayolları Bölge Müdürlüğünün sorumluluk alanında .Haritadada (test yayın)görüldüğü üzere Ankara Bölge kendi sorumluluk alanındaki yolu bitirmek üzere.Acaba Konya Bölge ilgili yolun ihalesini yaptımı eğer ihalesi yapıldı ise inşaat ne durumda ....

zafer-bey
4 yıl önce - Sal 17 Ksm 2009, 21:01

Alıntı:
Ancak, Bayat ilçesinden sonra yol çalışması devam ediyor. Ayrıca, dağ geçişi bölümünde çok kısa bir güzergahta henüz çalışma yok. Sanırım Sivrihisar-Afyon arası bölünmüş yol 2010 yılında tamamen bitirilir...

18 Ekim tarihli mesajımda yukarıdaki cümleleri kurmuştum. Gerçi bu mesajımdaki bilgiler ve fotoğraflar Eylül ayına aitti. Bu haftasonu cumartesi aynı yoldan tekrar geçtiğimde yolun tamamen bitirildiğini ve hizmete açıldığını gördüm, zaten, hemen ertesi gün Başbakan İzmir-Ankara bölünmüş yolunu hizmete açtı. Ben, Antalya-Ankara tamamen bölünmüş yol olmuş, tek yön kalmamış diyecektim ki, meğerse aşağıdaki fotoğraflarda yer alan bölümün de yapılmasıyla İzmir-Ankara arasında da tek yön yol kalmamış... Yola son derece kaliteli sıcak asfalt dökülmüş ve yol çizgileri de eksiksiz olarak yapılmış...Yukarıdaki linkte verilen harita dahi güncelliğini kaybetmiş durumda, zira Afyon'un Bayat İlçesinden önceki ve sonraki yeşil alanlar hizmete açılmış durumda

Fotoğrafların kalitesi kötü, otobüsle yolculuk halinde ancak bu kadar olabildi...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

- Yolların ortasına betondan su tahliye kanalı yapılıyordu...

(+)

- İş makineleri ve işçiler görevlerini bitirmiş, dinlenmekteler...

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET