Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 142
Ahmet Özbuluk

12 yıl önce - Prş 12 Ksm 2009, 15:18

Alıntı:
ÖRNEGIN ASKERE GIDEN BI YIGIDIMIZ NERDEYSE 1 GUNDE ZOR ULAŞIYOR DOGUYA KARA YOLU ILE HERKES UÇAGA BİNEMEZ

Bu söylediğinize Gaziantep dahil değil ama nolacak şimdi..


espala262
12 yıl önce - Prş 12 Ksm 2009, 15:40

Bana gore Eskisehir yerine Erzurum+Sanliurfa olmaliydi. 9 stad yerine 10 stad, fenami olurdu?

Eskişehir taraftarının Türkiyede eşi benzeri yoktur. kadını erkeği yaşlısı genci tam bir futbol hayranıdır
Eskişehirspor taraftarının Konyadaki süper lige çıkma maçında deplasmana otobüs ile en fazla taraftar götürme rekorunu kırmıştır.30.000 kişi otobüsler ile Konyaya taşınmıştır.Eskişehirsporun her deplasmanında taraftarı her zaman yanında olmuştur asla yalnız bırakmamıştır.Eskişehirspor her maçını sıradan bir maç olsa bile 15-20 bin seyirciye oynamıştır.Eskişehir Türkiyenin yaşam seviyesi bakımından Ankaradan sonra 2.sırada gelmektedir.bunu ben söylemiyorum araştırmayı kaynak vererek aktarabilirim.Eskişehir i ve eskişehirspor u bilmeyenler atıp tutmasın.Eskişehir bir futbol kentidir


(+)


fatih civelek
12 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 15:21
acaip felâket bir durum .. günler ilerlerken ..


Ya vallahi ben TFF'yi anlayamıyorum.

Euro 2016'ya sen aday olmuşşun ve şuracıkta dosyanı 2 ay sonra uefa'ya teslim edeceksin ve hâla internet üzerinden somut bir pazarlama veyahut kitlelere ulaşma mekanizman yok !!

Bu nasıl bir iştir. !! Oysa ki Fransa örneğini verecek olursak Fransız Futbol Federasyonu, yani kısacası FFF resmen euro 2016'ya atfen interaktif site kurmuş ve sürüsüyle kitleleri kendisine çekiyordur Allah kim bilir. Ayrıca Fransa ve Italya resmi Logolarını yayınlamışlar bizimkiler herdaim son anda sunumlarda uyduruk kıytırık abidik gübidik hiç bir iddiaası olmayan başarısız Logo tasarımıyla ekrana çıkarlar.

Logo ilk intibâ 'dır, logonuz dünyaya verdiğiniz ilk izlenimdir .. Bana kuru bir kartonun içinde paşabahçe bardakları getirmeyin. Ambalajı mükemmel olsun, isterse içi boş olsun ben yine o bardakları satarım .. Bilmem anlatabiliyor muyum.

Simdi bakalım TFF'nin anasayfasına .. bir yenilik varmıymış ..(+) Göster Kendini Türkiye - 1


Bu ne biçim akıl .. Akıl erdiremiyorum .. Türkiye değil, öncelikle köklü bir " Federasyon " olarak sen kendini göstereceksin !! Rezilllll bir durum bu .. küçük siyah bir kutucuk .. 3 yaşında bir cocukta bunu yapar .. hemde ekranda profesyonel de görünmüyor .. daha doğrusu .. sağ tarafta bu kara kutucuk " Bakın ben burdayım işte bana tıklayın .. gösteriyorum işte kendimi !! " Demiyor


Pêki bu kutucuk'un üzerine tıkladık diyelim .. Karşımıza ne çıkacak ..(+) Göster Kendini Türkiye - 2


kaynak: http://www.gosterkendiniturkiye.com/

çizgi roman stilinde bir top zıplıyor bir iki kitlesel gölge ve arabelleğin %100 dolmasını bekliyoruz. Sonra karşımıza belki adaylık dosyamızla ilgili , aday stadyumlarımızla ilgili acep sonunda bilgilere ulaşacak mıyız diye bir soru geçiyor beyninizden .. ve iş yine sakat ..(+) Göster Kendini Türkiye - 3


kaynak: http://www.gosterkendiniturkiye.com/

" Türkiye 2016 Avrupa Sampiyonasına Aday Oldu, Yüreğimiz heyecanla doldu " şeklinde bir slogan gördüğüm en aptalca slogan .. bu kadar ahmak ta olunamaz ..

Yanlış pazarlama teknikleri yüzünden, yanlış logo, yanlış slogan, hedefine ulaşmayan tanıtım atağı ile karşı karşıyayız. Birde ekranda formada ki Türk bayrağının sallanışı kalp atışlarını simgelemesi gerekiyor !!

- Yahu neden bu kadar her daim sensasyonel,
- Neden her daim abartılı Türkçe kullanımı,
- Neden her daim böyle Alegorik, devasal bir anıtsal heykel duruşu sergiliyor bu tanıtımlar ?

Bunların yerine ne olmalıydı ..

- Haydi Gençler, haydi futbol seveler euro 2016 kupasına doğru, elbirliğiyle
- Haydi Gençler bizi destekleyin !!
- Haydi Gençler sizin futbol aşkınız bu siteye sığmaz, ama bizi desteklemeye her halukârda devam !!

- Gibi sloganlar olabilirdi. Hem basit bir tasarımla " yüreğimiz heyecanla doldu " olmuyor maalesef. Peh !!
- Stadlarımızla ilgili resim koy, fotoğraf koy, teknik bilgi koy,
- Hangi stadlar hangi sebeplerden dolayı seçildi ve neden ?
- Türk halkını ancak bu bilgiler heyecanını doruk noktaya çıkartır.
- Interntte Izmir'in ve Ankara'nın ve Eskişehir'in adam akıllı stad maket resimleri YOK !!
- Konya, Trabzon, Sivas, Bursa'nın mevcut ..
- Hani Adana piyasada yok .. Gaziantep'in var bir maket resmi .. Adana'nın neden yok !!
- Bizim stad inşaatları milli duygularımızı tekrar yaşattırıyor .. ama hani nerdeler .. TFF olarak bu resimleri bir ekrana koy artık ..

Futbol severler, futbol tutkunlarına cazip ve şeffaf birşeyler sunman gerekiyor, yoksa bizim yüreğimiz öyle kuru kuru heyecanla dolmaz !!!

ve en altta da yazılanlar şunlar : " Sende e-posta adresini yaz, bugünden itibaren, attığımız her adımdan haberdar ol !! " Allah aşkına şuracıkta 2 ay kalmış, şubatta dosyalar teslim edilecek, Uefa'dan adamlar 1 YIL içinde 3 defa Türkiye'ye gelmişler .. kimler geldi kimler geçti .. benim adam akıllı haberim olmadı. Resmi sitenizde bile iki kuru resim ve haber aktarıldı .. Bu aşamadan sonra haberdar olsam ne olur, olmasam ne olur. Bir yıl boyunca benim ve benim gibilerin heyecanını, BIZIM HEYECANIMIZI kursağımızda bıraktın !! Ne heyecanından bahsediliyor Allah bir Muhammed Hak !!


Peki .. bu kadar sitemden sonra rakibimiz Fransa'nın tanıtım sitesine bir göz atalım .. TEK 1 Göz Atalım !!(+) Tous ensemble 2016


kaynak: http://tousensemble2016.fff.fr/euro2016/


Internet sitesinin ismini size tercüme edeyim; " TOUS ENSEMBLE - HEPIMIZ BERABER ". Ana sayfa böyle olur !! büyük bir tıklama kutusu mevcut .. tıklıyorsun ve sayaç işliyor .. 87.912 defa tıklanarak destek verilmiş .. hani bizim sayaç nerde .. sanal ortamda destek kim veriyor .. YOK ISTE YOK !! Fransızlara bakar mısınız ? Ana sayfada videolar mevcut. Sporcular, bakanlar, yatırımcılar, sanatçılar ve turistler konuşuyor. Bu insanlar neden EURO 2016'nin Fransa'da olması gerektiğini anlatıyorlar, argümanlarını sıralıyorlar ve üstüne üstlük turistler ise aday kentleri spontane tanıtmış oluyorlar.

Bu karşınızda gördüğünüz Fransa sitesi bir yarım senelik ürün. Pêki bizim ki kaç aylık .. haftalık .. kaç günlük .. Abi beceremiyoruz, zamanlama, planlama .. bizde herşey çok geç .. Eğer .. nah şuraya yazıyorum 2016'da elimizden giderse tümüyle TFF'nin sorumluluğu olur. Kabahat çünkü yanlış ve gecikmeli pazarlama ve tanıtımda yatıyor. O zaman görürüm ben ve sloganlarını yeme durumunda kalırlar.

" GÖSTER KENDINI TFF " asıl slogan olması gerekiyor. Sen TFF bir federasyon olarak kendi kitleni bu tip yanlış bir propaganda ile ipotek altına bırakıyorsun. Bu organizasyonu alamazsak .. yok efendim " gönlümüz demek ki tam heyecanla dolmamış " diye adamı alaya alırlar ..


Yazık .. çok yazık .. ben daha güzel şeyler hayal ediyodum .. Ben TFF'ye kırgınım arkadaşlar


Saygılarımla
fatih civelek


Abdurrahman

12 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 15:36

Alıntı:
Bu söylediğinize Gaziantep dahil değil ama nolacak şimdi..


ORAYADA YARIM GÜNDE ULAŞIR AMA ANTEPTEN ÖNCE ADANA GİBİ BÜYÜKŞEHİR VAR


www.sercan.de
12 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 15:40

http://www.gosterkendiniturkiye.com/
Bumu bizim EURO 2016 adaylik sitesi?
Ilk defa duydum. Üstelik EURO 2016 adi bile gecmiyorki linkte

Fatih, TFF suclu degil. Mayis 2010da Fransa kazanacak ve bizimkiler gene baslicak "iste türk ve müslümaniz diye istemiyorlar bizi"
Zaten hep digerleri sucludur. Bizim sucumuz yada eksigimiz hiiicc olmaz.fatih civelek
12 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 16:09
hani Logolar, hani Bannerlar ??? !!!


ARKADASLAR,

Özür dilerim, heyecandan 1 şey daha eklemeye unuttum. Sakın ' önceki mesajına ekleyebilirdi ' eksi puanı vermeyin N'olursunuz. Zîra şimdi aktaracağım konu yazı olarak yeni bir mesajı hak ediyor.(+) Fransa 2016 : Zip dosyası - kitleler için hâli hazırda resmi banner sunumu


Fransa'nın EURO 2016 tanıtım sistesinde en altta " Materyeller " kelimesine tıklıyorsunuz. Karşınıza bir ZIP DOSYASI linki belirliyor.

Ve dosyanın için Fransa'nın resmi Logosu, resmi Afişi, resmi Rozeti, ve Resmi tanitim Banner'leri yer alıyor. Simdi düşünelim, bu Bannerlar ve Afişler internet üzerinden yayılmış mıdır, yayılmamış mıdır ?

Banner üzerine tıklayınca Fransa'nın resmi EURO 2016 sitesine yönlendirilmiş oluyor insan.

Tanıtım Atağı budur. Sanal ortamda tanıtımın belli başlı sistemler vardır. Bunları dahi kullanamıyoruz.
Vallahi yakında TFF'yi utandıracak kendi sitemi başlayacağim. AMA resmi bir merci olmadığım için bir resmi logo sunulmadığı için Tüm Türkiye'nın eli kolu kolu bağlı.

" Göster Kendini Türkiye " diyorsun. Elim kolum bağlı, pekâla ben kendimi nasıl gôstereyim ?! Sanal ortamda tanıtım yapmak istiyorum. Belçika'da kahvehane kahvehane dolaşıp, parasını seve seve kendi cebimden vermeye razı olacağım 1 TEK Afiş tasarımı bile yapmamışsın .. Türkiye kendini nasıl göstersin .. nasil ??

Utanıyorum Vallahi .. üzülüyorum da ..

KOCA DEVA FUTBOL FEDERASYONU .. yapa yapa birşey yapmış ama belli değil. Ana sayfada ki futbolcunun üstünde ki futbol forması Avusturya bayrağı gibi duruyor .. yazılar bile .. Herneyse ..

TFF kendi olması gereken profesyonelliğiyle amatörden daha amatör bir site ile beceriksizliğini ve birikimsizliğini kapatmakla uğraşıyor şimdi.

Kusura bakmayın. Hayatımda hiç bu kadar bir kurumu eleştiri bombardımanına tutmamıştım, ama dünyanın Olimpiyatlar ve Fifa dünya kupasından sonra, dünyanın 3. en büyük organizasyon süresi bu kadar verimsiz kullanılamazdı. Bizi aylarca habersiz bıraktılar. Bizleri kitleleşmemizi ve bu projeye süresi boyunca iyice sarılamamızı sağladılar.

Hiç kimsenin ama hiç kimsenin Futbolsever kitlesini etkisiz bırakmaya hakkı YOK !!!


Saygılarımla
fatih civelek


En son fatih civelek tarafından Cmt 14 Ksm 2009, 16:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi


fatih civelek
12 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 16:17

www.sercan.de demiş ki:
Fatih, TFF suclu degil.


Hayır sercan üstad !!

Adaylık kimden geliyor Allah Aşkına. Adaylığı TFF koydu. Adaylık koyuyorsan .. almaya gideceksin .. yolu aşılayacaksın !! Peki en önemli soru .. Sen adaylık süresini nasıl kullandın. Kitlelere ve kendi tabananına 2 ay kala mı site kuruyorsun !!

Verdiğim Fransa örneği gösteriyor. Adamlar çalışıyor. Bir Profesör boş bir amfi'de hangi ögrenciye ders verebilir. En önemli Kitledir Kitle !! Hani nerde !! Geç kalındı, çok geç .. !!

Fransızlar internette tanıtım keyfi sürerken bizler elimiz boş, parmak döndürdük .. yazık bize .. Inanmıyorsanız youtube'ye bir bakın .. " Euro 2016 " diye tıklayın. En çok video bile Fransızlardan. Kendi ellerimizle Plantini'nin işini kolaylaştırdık.

Eğer alamazsanda kabahatlı 1 numara olarak sensin !! Nokta.

Artık iş ya dualara ya da bir mucizeye kaldı ..

Saygılarımla
fatih civelek


Ernyılmaz

12 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 16:37

Fransa başkanın ülkesi acaba bi kıyak geçilebilinirmi?

ömer faruk26

12 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 16:43

bence fransanın bu turnuvayı alması çok zor daha 98 dünya kupası fransada düzenlenmedimi... onlara verirseler hakikaten bu işte bir kıyak olduğu anlaşılır....

www.sercan.de
12 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 17:42

Yahu Fatih. Ironik bir sekilde yazdigimi görmedinmi

Toprlil morpil anlamam, Fransa simdiden en cok istekli gözüken aday.sayfa 142
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET