Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı

En iyi dijital fotoğraf makinası hangisi? (marka)
Nikon
34.0%
 34.0%  [51]
Canon
36.7%
 36.7%  [55]
Sony
11.3%
 11.3%  [17]
Casio
0.7%
 0.7%  [1]
Fuji Film
4.0%
 4.0%  [6]
Kodak
3.3%
 3.3%  [5]
Hasselblad
2.0%
 2.0%  [3]
Olympus
1.3%
 1.3%  [2]
Panasonic
6.7%
 6.7%  [10]
Toplam Oy : 150

Erkin

4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2009, 07:28

Fazla genis ve tek cevapla uzeri ortulemeyecek bir soru. En iyi deyince sinir yok. Ama mantikli ucret cercevesinde ve compact, ultra compact ya da digital SLR sinifinda dusunursem Canon ve Olympus'tan cok memnum oldugumu soyleyebilir, her ikisini de tavsiye ederim.

Canon'un menuleri biraz daha kolaydir ve yaygin olan SD kartini kullanir (Olympus SD) bunlar biraz ibreyi Canon yonune cevirebilir.

Netice ile Nikon'da Minolta'da her halde cok iyidir, ama kullanmadigim icini kullandiklarimdan ornek verdim. Unutmadan, Fuji ile de mutsuz bir maceram oldu tavsiye etmem.

Eger Ingilizce bilgin yeterli ise asagidaki link cok ama cok yararli olur...

www.steves-digicams.com

turgutakbaş
4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2009, 13:01

Alıntı:
kompakt olacak amatör işi. benim sormak istediğim modelle veya özellikle alakalı değil bir genelleme. yani genelde hangi marka kaliteli ürün yapıyor?

kompakt makinalarda benim tavsiyem gidilip abidik gubidik markalar haricinde piyasadaki en ucuz malın alınması yönünde olacaktır ...

ha samsungun ha sony nin 10 mp makinasını almışsınız çokda farketmez ... ikiside amatör bir kullanıcının bütün ihtiyaçlarına cevap verebilir ... ha bir makinanın kaliteside mp line göre ölçülmez oda ayrı konuda ... kompakt makinalarda dediğim gibi amatör ihtiyaç olduğu için çok farketmez ... artık piyasadaki ucuz çin markaları harici hepsi yeterince tatmin sağlayacaktır ...

kompakt makinada daha çok elinize alarak çekim hızı ergonomi ve kullanım kolaylığı gibi hususlara bakmanız lazım ... birde bu işin kişilere göre değiştiğini unutmayalım ... bazısına sony çok kolay gelirken bazısına başka marka kolay gelir ... el alışkanlığı bir nevi ... benim elime nikon dslr makinalar canondan iyi oturuyor mesela ... canon daha iyi olsa bile genede nikon alırım

genelleme maalesef yapamayız ... şöyle bir durum var ferrariyi misal fiat üretir ... ama fiatın dandik arabalarıda bolca her otomobil grubunun çeşitli alım güçlerine odaklı üretim stratejileri vardır ... bazı markalar aile arabasında iyidir bazısı yarış arabasında ...

bunu foto makinası piyasasına rahatça uyarlayabiliriz ...

mesela şaşırtıcı bir şekilde hesap makinası üreticisi casio şahane kompakt makinalar üretiyor ... ama adamlar dslr piyasasında yoklar bunun gibi örnekler çoğaltılabilir ...

ERHAN DEMİR
4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2009, 13:22

Listede Samsung göremedim benim son 3 makinam Samsung..
Ben beğenerek kullanıyorum
Benim ihtiyaçlarımı karşılıyor amatör fotoğrafcı olarak kullandığım makina 8.1 MP bana yetiyor

sefer bayraktar
4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2009, 13:48

öncelikle nasıl bir makinaya ihtiyacınız var??
küçük cepte taşınan kompakt bir dijitalmi??
yine kompakt yine küçük ama çok marifetli ileri amatörler için olanımı?
ileri amatör,profesyonelliği giriş, objektifi değişebilir D-SLR modelimi mesele NİKON 60 D CANON 450-D MODELLERİ GBİMİ??
yoksa profesyonel başlangıç ve daha ilerisi modellermi CANON 40-D 50-D NİKON D-200 ??
yoksa full frame üst düzeylermi??
1- bütçeniz
2-ihtiyacınız

Yusuf Esengül

4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2009, 14:50

Ben amatörüm. BENQ denen bir makina kullanıyorum. 8mp. Ekranı geniş,lensi güzel. Bana yetiyor yani. Tek bir kusuru var, video çekimi sırasında yaknlaştırıp uzaklaştırırken ortamdaki sesleri almıyor. Bunun haricinde negatif anlamda bir şey yok. Şimdilik idare ediyor. Üstelik de ucuz. Tavsiye ederim.

Kemal Kurtuluş
4 yıl önce - Sal 03 Ksm 2009, 00:25

Bence Samsung.

muratrk

4 yıl önce - Sal 03 Ksm 2009, 00:44
Nikon

Nikormat olan fotograf makinasi markasi nikon adlı markanın ilkhalidir.
kesinlikle en iyi fotograf makinalaridir lakin cok narindirler ozenle bakilmazlarsa çabuk bozulurlar.ondan sonra canon gelir. canon bir zamanlar ürettiği makinaların lenslerini nikon'dan alırdı.canonlar yalnız şu anda daha cok satıyor çünkü nikon'a göre daha ucuz. Dünyanın en iyi fotoğrafcıları Nikon kullanır.HattaCumhurbaşkanımızın da Nikon marka fotoğraf makinası vardır.Japon malıdır.Birde Fujifilmiunuttum.Bunlar aralarında Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi rekabet halindedirler.

osmanturan

4 yıl önce - Sal 03 Ksm 2009, 02:01

benim makina S O N Y oyumuda bu yönde kullandım.

özellikle almıyacağım marka kodak verilen paranın hakkını bence tam anlamı ile vermiyor.
ona vereceğim parayla daha üst model bir Olympus alınabilir.

Oktay Kosovalı

4 yıl önce - Cum 06 Ksm 2009, 02:35

Alacagın makinayı seçerken amacın ne nasıl kullanacaksın ne tür çekimler yapacaksın daha önceden deneyimin varmı fiyat nasıl olacak bu kriterleri açıklaman lazım.Gelelim makinaya alacagın makina kolaylıkla taşınsın istiyorsan Kompakt bir makina alcaksın bu alandaki araştırmalarıma göre şu an piyasanın en iyisi olan Fujifilm FinePix F200EXR Modelini öneririm spot olarak yurtdışından 500 liraya temin edilebiliyor tr fiyatı ise 950 ila 1100 lira arası.Tr fiyatına 2.el bir dslr makina alınabiliyor.Profesyonel bir makina alacaksan Burada fazla detaya girmeyecegim Bu alanın en iyileri olan Nikon.Canon.Ve Pentax burada dikkat etmen gerekir çünkü alacagın makinanın objektifini çok doğru seçmelisinki seni yarı yolda bırakmasın.Body den daha çok objektife para verebilirsin.Kendi görüşlerim bular.

MeteHan!
4 yıl önce - Çrş 11 Ksm 2009, 12:10

LEİCA fotoğraf makinaları bence dünyanın en iyisi.
Ara Güler ve Nuri Bilge Ceylan'ında kullandığı bir markadır.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET