Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ferit Ateş
9 yıl önce - Pzr 16 Arl 2007, 20:06

Aslında ben olayın farklı bir yönüne dikat çekmek istiyorum. Medyada hergün devlet memurlarının sertliğiyle ilgili haberler çıkar.Mesela; öğrencisini döven öğretmen, polisten meydan dayağı, hastasını mağdur eden vicdansız doktor,işini savsaklayan mühendis vs.... gibi. Bu haberlerin aslı olmakla beraber halkta devlet memurlarına karşı bir tiksinti meydana getirdiğide muhakkak. Böylece bir müddet sonra insanlar doktoruna güvenmemeye başladı. polisin üzerinde baskı oluşturulup otoritesinin zayıflaması sağlandı.Keza aynı şeyler öğretmenler içinde geçerli...
Hem okullarda not defterinin caydırıcılığı kalmadı.Sistem ceza kavramını yıktı geçti. Sadece ödüllendirme üzerinden eğitim olmaz ki!
Elbette fiziki şartlarda kötü.binalar yetersiz,sınıf mevcutları fazla,öğretmen sayısı az.
Bunların hepsi toplanınca eğtim sistemimiz koca bir kabus gibi uykumuzu zehretmeye devam edecek.

Ali Kocaçiftçi
7 yıl önce - Çrş 04 Ksm 2009, 03:43

Öncelikle YÖK ve MEB müfredatı beraber hazırlamalı. Üniversitede öğretilen ile okullarda öğretilen şeyler farklı oluyor. Örneğin ilkokulda çocuğa takısız isim tamlamasını anlatırsın, üniversiteye gelince takısız isim tamlaması diye birşeyin olmadığını öğrenirsin, mezun olup öğretmen olunca çocuğa takısız isim tamlamasını bu sefer sen anlatırsın Trajikomik olaylardan sadece biriydi bu..

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET