Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Barış

17 yıl önce - Sal 02 Ağu 2005, 13:32
BUR » A7.12. Orhaneli Kavşağı

Arkadaşlar biraz önce geçtim Orhaneli ayrımından (Carrefour-Beşevler tarafı).
İnşaat tamamen bitmiş ve yeni kavşak açılmış.
Harika olmuş.
Fotoğraf çekebilecek arkadaşlar varsa (benden önce) lütfen ilgilensinler konu ile...
Yoksa ben en kısa zamanda çekip gönderirim...

En son Barış tarafından Pzr 11 Arl 2005, 00:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Hakan Aydın

17 yıl önce - Sal 02 Ağu 2005, 13:44

Bu harika bir haber, zira ara sokaklardan koca servis aracının geçmesi bir hayli zor ve çok vakit alıyor.

Merinos kavşağı çalışmalarıda başlamışken tek güzergah üzerinde iki kavşak inşaatı sürücüler ve yolcular için işkenceydi.

Muhtemelen bugün bende Orhaneli Kavşağı'ndan geçtim ama o ara uyuyodum, farketmemişim. Kaplıkaya'ya geldiğimde nasıl bu kadar erken geldik diye şaşkınlık içindeydim. Merakımı giderdiğin için sağol Barış

Özcan

17 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2005, 01:02

Acil yardım yetişti! Buyrun kavşağın ilk resimleri:
http://www.bursa-bld.gov.tr/haber/haber.asp?HaberID=950

Hakan Aydın

17 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2005, 11:00

Bu kez uyumadım!
Maalesef seyir halindeyken çektiğim için bazı fotoğraflar yamuk çıktı ama herkesin görebilmesi açısından şimdilik sitede durabilir diye düşünüyorum. Yarın sabahta diğer yönden çekmeyi deniyeceğim.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Hakan Aslantürk
17 yıl önce - Prş 11 Ağu 2005, 10:52

Evet gerçekten de güzel olmuş. Önceleri Bursa'nın girişleri hiç de büyük bi şehir havasında değildi. Bu yavaş yavaş değişiyor. Ama şehrin biraz da doğu tarafına birşeyler yapılmalı. Oralarının hali içler acısı..

Ebru K.Türk
17 yıl önce - Prş 11 Ağu 2005, 15:23

Malesef şehrin doğu tarafına yapılacak şeyler şu haliyle fazla değil. Çünkü oraların imar planı yok ve birkaç ay öncesine kadar belediyenin de oraları planlama yetkisi yoktu . Öncelerden oralarda yapılaşma yokken anıtlar kurulu kararı ile o bölge sit alanı ilan edildiği için dağ eteğindeki semtler gibi oralar da planlanamayan yerlerdendi. Ama şehir büyüyüdükçe, gelenler kafasına göre ev yaptı oralara. Belediye de elinde planı olamadığı için öyle değil böyle yapacaksınız da diyemiyordu. Fakat engellemeyi de akıl edemedi. Şimdi şehrin doğu yakasının düzelmesinin tek yolu oraların planını yapıp herşeyi yıkıp yeniden yapmak. Ama hiç de kolay olacak şey değil. Çünkü neredeyse 400bin nüfuslu bir alan kaçak ve plansız. Tabi en azından Ankara yolu etrafı düzleltilerek bir imaj çalışması yapılabliir.

Birde şöyle bir gerçek var. Bursa'ya gezmek için geldiğim zamanlarda gördüm ki şehrin doğu yakasına belediye ne yaparsa yapsın pek çoğu halk tarafından tahrip ediliyor. Örneğin bir ara Ankara yolu üzerinde orta refüjler çimlendirilip istanbul yolundaki gibi olması için çalışmalar başlamıştı. Fakat insanlar bunu hiç umursamayıp orta refüj üzerinden U dönüşü yapmaya başlayınca ortada ne refüj ne çimlenmiş alan kaldı ne de ağaç fidanı. Hatta gördüğüm kadarıyla sırf kafasına göre U dönüşü yapmak için orta refüjlerdeki tretuar taşlarını bile sökmekte sakınca görmemişti insanlar.

Kısaca Doğu yakası pek çok açıdan biraz daha kompleks bir sorun. Çözümü de hiç kolay olmayacak.

[SoñeR]
17 yıl önce - Cmt 13 Ağu 2005, 15:00

Bunlarda benden, kavşağın gece hali

(+)

(+)

muratseren

17 yıl önce - Sal 04 Ekm 2005, 20:35

Arkadaşlar biraz geç oldu ama, kavşağın yapım aşamasında çektiğim fakat internetsizlik yüzünden gönderememiştim.

(+)

(+)

(+)

(+)

remzi
17 yıl önce - Cum 07 Ekm 2005, 13:56

kaç ayda tamamlandı bu kavşak?

Hakan Aydın

17 yıl önce - Cum 07 Ekm 2005, 14:09

Kent içi ulaşımını rahatlatmayı amaçlayan projeler arasında yer alan 'Beşevler Köprülü Kavşağı' iki dönüş lupunun tamamlanmasının ardından trafiğe açıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, açılış öncesinde düzenlediği basın toplantısında, yapımı eski Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser döneminde başlatılan kavşağın, 2 dönüş lupunun kamulaştırma sorununun çözülmesiyle birlikte, 860 bin YTL maliyetle 90 günde tamamlandığını kaydetti.

http://bursa.turkhaber.com/main/v_story.php?story ...tate_id=22

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara