Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Tacettin TEZER

4 yıl önce - Cmt 17 Ekm 2009, 23:35

Alıntı:
Otobüsler çok güzel fakat yerli üretim MAN varken , yurtdışından ithal edilmesi yanlış. Bu ekonomik krizde yerli araç alınması gerekirdi. Ayrıca MAN firması bildiğim kadarıyla alçak taban Lion's City CNG tipi otobüsleri üretti ve Hollanda'ya ihraç etti. Ben Ankara-İstanbul arasında turuncu beyaz renkli bu otobüsten görmüştüm.

semihyasar bey,

Tekrar söylemek istiyorum... Kamu İhale Kanununa uygun yapılmış, BMC katılmamış, MAN Türkiye'ye katılmamış, Mercedes 15.000.000 Euro teklif vermiş ve ihalemizi Bredamenarinibus & TEMSA Türkiye ortaklığı katılarak 11.250.000 Euro teklifle kazanmıştır. Yerli firmaların teklifi üzerine 2 defa zeyilname düzenleyerek katılmaları için destek olmamıza ve ihalemizde %15 yerli indirimi olmasına rağmen neden katılmadıklarını onlara bırakıyorum...

salihkumbar

4 yıl önce - Pzr 18 Ekm 2009, 01:32

Düzeltiyorum....

Mercedes EVOBUS firmasının teklifi 45 otobüs için 15.500.000 Euro idi.

Tacettin TEZER

4 yıl önce - Pts 19 Ekm 2009, 02:22

Müdürüm,
Araçları en ince ayrıntısına kadar inceleyen olarak biraz üstünlüklerinden bahsetsenize... Hani farklılıkları, ince ayrıntıları anlatmıştınız... Benim hafızam çok zayıf aklımda kalmamış...

Ayhan İmamoğlu

4 yıl önce - Pts 19 Ekm 2009, 16:35

umarım kentkart olayını kocaeli geneline daha iyi yayarlar insanlar bozuk para derdinden kurtulur kentkart bayilerini özellikle duraklara yakın yerlerde ve daha fazla bayi olmalı ayrıca bu muavin olayına gıcık oluyorum birde hat olayını sadece sayısal rakamlardan yapsalar iyi olur mesela solo otobüsün arkasında 3 yazan hat numaralarında 250GD nasıl sığacak bence çok mantıksız sığsa bile çok iğrenç gözükür yani sadece en fazla 3 haneli rakam olacak şekilde olmalıdır örnek:123 birde bu hatları gösteren yada kocaeli ulaşımın kendi sitesi olmalı geçen güzergahlar haritada gösterilmeli

http://www.kocaeli.bel.tr/images/Dokumanlar/otobus/otobus_saatleri.htm?CategoryID=326

burdaki gibi olmamalı

cenk CAMCAY
4 yıl önce - Pts 19 Ekm 2009, 17:31

Alıntı:
Solo tip araçlarımızın bir kısmı Kasım'ın ilk haftası gibi gelecek. Ocak 2010 ' da tümü teslim edilecek bir aksilik olmazsa...

Tarihlerde umarım bir değişiklik yoktur.İzmit ölçeğinde bir tescilli Avrupa kentinde bu tarz otobüsler olmalı.Minübüs çöplüğü olmaktan bir şekilde kurtumalıyız büyükşehir taşıma kooperatiflerini birleştirip güçlü firmalar haline getirmeli hemen peşinden minübüsleri 2 tanesi yada 3 tanesi bu tarz 1 otobüs olacak şekilde değiştirtmelidir.

alionat

4 yıl önce - Pts 19 Ekm 2009, 23:03

Otobüsler Kocaelimize hayırlı uğurlu olsun fakat hatlarda körfezi göremeyince içime bir burukluk çöktü

cenk CAMCAY
4 yıl önce - Sal 20 Ekm 2009, 13:40

Alıntı:
fakat hatlarda körfezi göremeyince içime bir burukluk çöktü

Büyükşehir belediyesi eskiden olduğu gibi körfez-izmit ve gölcük-izmit hattında belediye otobüsü çalıştırmalı halkın istekleri bu yönde önemli olan 3-5 kooperatifin isteği değil bu kentte yaşayan halkın isteğidir .Büyükşehir belediyesi artık masaya vurmalı ya minübüsler modern otobüse döndürülsün yada belediye kendi otobüs koysun.

Ayhan İmamoğlu

4 yıl önce - Sal 20 Ekm 2009, 13:47

umarım yakında otobüsler belediyenin himayesinde olur yoksa öbür türlü bu iş yürümez bize sistemli bir ulaşım gerek böyle giderse hep kazık yemeye devam edicez

ismail_19
4 yıl önce - Sal 20 Ekm 2009, 16:04

arkadaşlar ben ank yaşıyorum ailem izmitte o yüzden sık sık gidip geliyorum.kbb sinin otobüs alacağını duyunca sonunda dedim izmitte dolmuyşlar kurtulacak fakat ihaleyi kazanan adını dahi telefuz edemdiğim firmayı duyunca ve otobüsün tipini görünce keşke diğer firmalar kazansaydı...
otobüs bence izmittin yolllarına yakışmayacak tipi hiç hoş değil konforunu bilmem ama...
ben man'ın otobüsleri kocaelide görmeyi çok isterdim bence tam anlamıyla yanlış bir seçim ank manlardan olcak ki otomatik şanzuman otobüsün tipi ve konforu çok süperrrrrr

Murat Caner
4 yıl önce - Sal 20 Ekm 2009, 16:24

Alıntı:
250GD nasıl sığacak bence çok mantıksız sığsa bile çok iğrenç gözükür yani sadece en fazla 3 haneli rakam olacak şekilde olmalıdır örnek:123 birde bu hatları gösteren yada kocaeli ulaşımın kendi sitesi olmalı geçen güzergahlar haritada gösterilmeli

Kocaeli'nin hat numaraları wowturkey'in bu sayfalarında uyduruldu. O zaman nerelerdeydiniz? Şimdi konuşmanız pek birşey ifade etmiyor bence.

Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara