Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
veli küçükayvaz
6 yıl önce - Sal 18 Ksm 2008, 16:56

Alıntı:
Evet halen teferruatlardan kendini kurtaramayan arkadaşlar, konuyu özünden saptırmak için verdikleri gayreti (yardımcı oyuncu ya da figüran farketmez!!!)

800'den fazla filmde figüranlık yapan Yadigar Ejder ve
Ahmet Tarık Tekçe, Ali Kemal İskender, Danyal Topatan, ,
Ali Uyandıran, Aliye Rona, Hulusi Kentmen, Coşkun Göğen

Herbiri yüzlerce filmde oynamış bu sinama emekçilerine "Figüran" demek konu hakkında bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor onu anladım da,

Bu sanatçıların figüran olmadığını hatırlatanlara, "teferruatla uğraşmaktan kendini kurtaramayanlar" yakıştırmasına doğrusu söyleyecek söz bulmakta zorlanıyorum.

Tekrar ve üstüne basarak belirtiyorum, bu sinema ve tiyatro emekçileri figüran değildiler, bu hataya düşenlerin de en azından bu sanatçılara bir özür borcu vardır.

(Çünkü yardımcı oyuncu ya da figüran'ın aynı şey olmadığı ve aralarında çok fark olduğu önceki mesajlarda açıkça kaynak gösterilerek belirtilmiştir)

Necdet Cevahir
6 yıl önce - Sal 18 Ksm 2008, 17:41

Başlığı açan arkadaşımızında görüşü alınarak, başlık adı değiştirildi.

Turgay34
5 yıl önce - Sal 20 Oca 2009, 00:09

Coşkun Göğen
Hafif açılmış saçları ve kötü gülüşüyle Yeşilçam'ın masum kızlarının kabusu oldu yıllarca. Bulduğu her yerde onlara tecavüz ettiği için de adı hep 'tecavüzcü coşkun' olarak hatırlandı. Öyle ki onu görenlerin aklına Coşkun Göğen ismi değil 'tecavüzcü Coşkun' lakabı geldi hep. 1972'den 2005'e kadar kamera karşısına geçen Göğen şu sıralar Antalya'da bar işletmeciliği yapıyor.

Nuri Alço

Türk sinemasının en karizmatik kötü adamlarından biri olan Nuri Alço, aslında çok farklı meslek dallarında çalıştı. Bir bankara kredi istihbarat şefliği, daha sonra da bir ilaç firmasının bölge temsilciliğini yaptı. Bir süre de mankenlik yapan Alço, 1970'li yılların başında sinemaya geçti. Onu son alarak Nekrüt adlı filmde izledik.

Turgay34
5 yıl önce - Sal 20 Oca 2009, 17:07
Bir zamanların ünlü oyuncusu Meral Zeren'in dramı...

Meral Zeren'in dramı.

Türkiye bu sabah Meral Zeren’in inanılmaz dramına Petek Dinçöz’ün Arım Balım Peteğim programında tanık oldu…

Salako, Hanzo, Salak Milyoner, Şaşkın Damat, Banker Bilo gibi gişe rekorları kırmış ve halen beğeniyle izlenen bir çok filmde oynamış, Yeşilçam’ın en güzel kadınlarından biri olan Meral Zeren inanılmaz dramıyla canlı yayındaydı…

Yıllarca şöhretini kaybetmeye başladıktan sonra maddi yönden de zayıflayan Meral Zeren’in kedi ve köpekleriyle yaşadığı evinden görüntüler ilk kez ekrana geldi…

Borç batağında yaşayan, kaloriferi kesik olan ve bakımsızlıktan duvarları örümcek bağlayan evinde tek başına yaşayan Meral Zeren, çalışmak istediğini ve yapımcılardan iş istediğini söyledi…Borçlarını ödediği takdirde yeniden eski günlerine döneceğine inandığını söyleyen Meral Zeren, “İş istiyorum. İş gelirse hayatımı düzene sokup, hayatımda ilk kez evlenmeyi bile düşünüyorum” dedi…

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/anasayfa/10816281.asp?gid=222

Turgay34
5 yıl önce - Çrş 25 Şub 2009, 18:11
Sinemanın bir 'Kötü adam'ı daha öldü..

Sinemanın bir 'Kötü adam'ı daha öldü.

Türk sinemasının emektar oyuncularından 82 yaşındaki Yılmaz Kurt İzmir'de hayatını kaybetti.

Bugüne kadar, Cüneyt Arkın ile olanlar başta olmak üzere çok sayıda filmde rol alan Yılmaz Kurt, 16 yıldan bu yana oyuncu olarak görev aldığı İsmail Gülnar Tiyatrosu ile çıktıkları turnede, Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde oyunda rahatsızlandı.

Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yılmaz Kurt daha sonra İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Kanser olan Kurt, 3 günden bu yana tedavi gördüğü İzmir'deki hastanede bu sabah öldü.

İsmail Gülnar Tiyatrosu oyuncuları ve çalışanları, Kurt ölüm haberiyle büyük üzüntü yaşadı.

Kurt'un cenazesi İzmir'de Kahramanlar Camisi'nde ikindide kılınan cenaze namazı ardından toprağa verildi. Cüneyt Arkın filmlerin ‘kötü adamı' olan Yılmaz Kurt, 1927 yılında Üsküp'te doğdu.

Yeşilçam filmlerinde karakter oyunculuyla sinemaya başlayan Yılmaz Kurt'un adının Fethiye İsmail Gülnar Sanatçı Köyü'nde yaşatılacağı belirtildi.

http://www.haber7.com/haber/20090225/Sinemanin-bi ...a-oldu.php

FATİH TANDOĞAR

5 yıl önce - Çrş 25 Şub 2009, 18:48
BAYKAL KENT HUZUREVİNE YERLEŞTİ...

Sanat hayatının 50. yılında Bursa'da huzurevine yerleşen usta tiyatro oyuncusu Baykal Kent, "İstanbul'dan uzakta, Uludağ'ın eteklerindeyim. Burası çok güzel. İstanbul'da huzur falan yok. Burada mutluluk var, kimsenin dır dırı yok" dedi. Bir süredir maddi sıkıntılar yaşayan ve sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Fethiye Dörtçelik Huzurevi'ne yerleşen usta oyuncu Baykal Kent, huzuru aradığını söyledi. Huzurevi'ne yerleşmekten gocunmadığını anlatan usta sanatçı Kent, "Kimse tarafından buraya gönderilmedim. Buraya kendi isteğimle geldim. Buradan da kısmet olursa da güzel bir yere gömülüp temiz havada yatmak istiyorum. Artık buradan sonrası güzel bir selvi gölgesi. Buraya huzuru bulmaya geldim, huzurlu ölmek istiyorum. Görmediğim yer kalmadı. En son göreceğim yer burasıymış. Bileti alıp sinemaya geldik, İkinci sıradan bir yer verdiler. Oturup bekliyoruz" diye konuştu. 50 yılını verdiği sanat yaşamında şöhretler dünyasının vefasızlıklarından da yakınan Kent, Seda Sayan'ın desteği sayesinde emekli olabildiğini açıkladı. 25 yıl aynı sahneyi paylaştığı Ferhan Şensoy'la yollarını da ayıran Kent, "Ferhan ters bir adam. Ama ben de ona karşı büyük hatalar yaptım" şeklinde konuştu.

KAYNAK:HÜRRİYET

Turgay34
5 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 15:57
Laz Ziya'nın dramı..

Laz Ziya'nın dramı..

Kurtlar Vadisi'nin unutulmaz oyuncularından İstemi Betil zor günler geçiriyor.

Kurtlar Vadisi dizisinin unutulmaz karakteri İstemi Betil (Laz Ziya),
diziden ayrıldıktan sonra ekonomik durumunu bir türlü düzeltemeyince
İstanbul'da kirada oturduğu daireyi olaylı bir şekilde boşaltmıştı.

Çok yakın bir dostundan borç para bekleyen ancak para zamanında gelmeyince komşularına karşı mahçup olan 62 yaşındaki İstemi Betil, yaşadığı zor günlerin ardından huzuru Yalova'da oturan 92 yaşındaki annesi Fatma Hanım ve 95 yaşındaki babası Nazif Bey'in yanlarına yerleşerek buldu. 'Mega Magazin'in ailesinin yanında görüntülediği İstemi Betil, "Düşenin dostu
olmaz, düşmeyeceksin ama bazen düşürebiliyorlar' diyerek bir yerlere mesaj
gönderdi. Başarılı oyuncu babası Nazif Amca için, 'babam 95 yaşında ve
yaşayan en eski Beşiktaşlı'dır' diyerek şaşırttı.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=132505& ...2009/03/05

Turgay34
5 yıl önce - Pts 18 May 2009, 12:12

Cüneyt Arkın hastaneye yattı

Malkoçoğlu, Kara Murat ve Battal Gazi filmlerinin usta oyuncusu Cüneyt Arkın'a, hareket etme zorluğu şikayetiyle başvurduğu hastanede omurilik zedelenmesi teşhisi konuldu.

72 yaşındaki usta oyuncuyu muayene eden doktorlar ameliyat olması gerektiğini söyleyince, Arkın bugün için hastaneye yatma kararı aldı.

Arkın, rahatsızlığının çektiği filmlerde attan düşmesinden kaynaklandığını söyledi: "Tarih filmlerini çekerken dublör kullanmadım. O zaman gençtim, rahatsızlık duymuyordum. Yaşlanınca acısı çıkıyor.

(Habertürk)

http://www.haber7.com/haber/20090518/Cuneyt-Arkin ...-yatti.php

FATİH TANDOĞAR

5 yıl önce - Prş 21 May 2009, 10:58

Tiyatro sanatçıları Mehmet Esen ve Mustafa Turan’ın, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bitkin bir halde bulduğu Yeşilçam’ın bir döneme damgasını vuran aktörlerinden Mesut Engin’e, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü kapılarını açtı.

720 kişinin yaşadığı Kayışdağı Darülaceze’ye yerleştirilen Engin, geçmişte kalan zor günlerini anlattı. Uzun yıllardır sokaklarda esnafın yardımlarıyla yaşam mücadelesi verdiğini ve bu nedenle çeşitli hastalıklar geçirdiğini belirten Engin, son dönemde yaşama sevincini yitirdiğini ve ölümü beklemeye başladığını söyledi. Darülaceze’nin kendisi için yepyeni bir başlangıç olduğunu belirten Engin, zamanın karşı konulmaz acelesine yenik düştüğünü söyledi. Engin, 1973’de Ses Dergisi’nin açtığı yarışmada birinci olarak Yeşilçam’a adım attı. Birçok filmde başrol ve yardımcı oyuncu olarak rol aldı.

KAYNAK :HÜRRİYET

Turgay34
5 yıl önce - Pts 12 Ekm 2009, 11:33
Münir Özkul hastaneye kaldırıldı.

Sanatçı Münir Özkul, rutin kontrollerinin yapılması amacıyla hastaneye kaldırıldı. Özkul, normal serviste yatıyor ve rutin kontrolleri yapılıyor. VKV Amerikan Hastanesinden alınan bilgiye göre, demans (kişinin entelektüel ve sosyal yeteneklerinin, günlük fonksiyonlarını etkileyecek şekilde kaybı) hastalığı bulunan Özkul, normal serviste yatıyor ve rutin kontrolleri yapılıyor.

Demans hastalığı nedeniyle 2003 yılından bu yana evinden dışarıya çıkmayan ve kimseyle görüşmek istemeyen Özkul, hastalığı yüzünden geçmişe dair birçok şeyi hatırlamıyor ve ölen arkadaşlarının yaşadıklarını sanıyor.

http://www.haber7.com/haber/20091011/Munir-Ozkul- ...irildi.php

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET