Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sina

11 yıl önce - Çrş 27 Tem 2005, 18:06
200 Kb Artık Yetmiyor!

Bilmiyorum böyle şımarık çocuklar gibi istemek ne kadar doğru olacak ama yadsınamaz bir gerçek varki o da "200 kb artık yetmiyor". Bu aslında sitenin misyonuyla da çelişiyor. Hem görüntü açısından net ve bakılmaya değer fotoğraflar istenilip, bunu da 200 kb ile sınırlamak artık canıma tak etti. Bu aslında asgari ücretle Türkiye'de yaşamaya da benziyor. 200 kb ile siteye fotoğraf yüklemek...

Şöyle diyeyim ki, siteye bugün yüklediğim fotoğrafların haline bir bakarmısınız= İçler acısı bir durum var.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=142462 ...ht=#142462

Bilmiyorum yönetim buna ne der ama "zor şartlar altında fotoğraf yüklüyoruz"

En azından 300 kb yapıldığı takdirde fotoğraflardaki pixel kalitesi ve çözünürlüğün kalitesi de artacaktır.

Burç

11 yıl önce - Prş 28 Tem 2005, 01:01

1) Yıllardır siteye yüklediğim binlerce fotoğrafa bir kişi de çıkıp, "abi bunun pixel kalitesi
kötü olmuş" demedi. Bunların hepsi de 200KB'dan küçük.

2) Bir zamanlar yükleme limiti 1MB idi ve o zaman da "niye 1MB'dan büyük yükleyemiyoruz?"
diye soruluyordu.  

3) O zamanlar yüklenen fotoğraf kalitesi çok daha kötü idi, çünkü makineden çıkan
her fotoğrafı siteye yükleme adeti vardı, oysa şimdi küçültmeye değmeyecek fotoğrafı
kimse yükleyemiyor.

4) Maddi imkanlarımız şimdilik bu kadar. Siteye her hafta binden fazla fotoğraf yükleniyor.
Bunların kapladığı yerin bir maliyeti var maalesef.

5) Yüklediğin fotolarda çok fazla "sharpen" kullanılmış, fotoğrafları o mahvetmiş.

6) senin gül hatırın için 250KB yaptım..  
EK: Limit 300 kB'a çıkarılmıştır.

Sina

11 yıl önce - Prş 28 Tem 2005, 08:05

Tamamdır Burç, kimse 1 mb istemiyor yahu.. Olsa da fena olmaz hani ama 200 kb de çok az o yüzden ısrarcıyım bu konuda, fotoğrafları kaydederken kalite olarak 80/100 ile kaydettim. ancak 180 küsür kb oldular.

250 kb hayırlısıyla kullanalım, güle güle kullanalım...

Teşekkürler

OsMaN UyGuN

11 yıl önce - Prş 28 Tem 2005, 14:59

250 > 200 olduğuna göre bunada razıyız, tabii ki şimdilik

kulis yapmaya devam Sina'cım, 300 olacak gibi..
o zaman wowTURKEY bağımlılarına yani ÇÖİ ( çok önemli insan)'lere ayrıcalık tanınsa olmaz mı?

çağdaş501_2

9 yıl önce - Cmt 28 Tem 2007, 20:00

Ben bugün onlarca fotoğraf çektim fakat siteye koyamadım.Çünkü 200 kb.yetmiyor.2MP ile çektim fotoğrafları çektiklerimin en az olanı bile 275 kb.shrinkpictures adresinde fotoğrafları küçülterek yükleyeceğim ama bu seferde fotoğrafları büyültme imkanım olmayacak.Bu konuda site yetkililerinin daha duyarlı olmasını bekliyorum

Osman Yavuz
9 yıl önce - Cmt 28 Tem 2007, 20:04

Alıntı:
Ben bugün onlarca fotoğraf çektim fakat siteye koyamadım.Çünkü 200 kb.yetmiyor.2MP ile çektim fotoğrafları çektiklerimin en az olanı bile 275 kb.shrinkpictures adresinde fotoğrafları küçülterek yükleyeceğim ama bu seferde fotoğrafları büyültme imkânım olmayacak.Bu konuda site yetkililerinin daha duyarlı olmasını bekliyorum

Cagdas,

Orijinal fotograf dosyalarinin bir kopyasini yap, ve de kopyalari shrinkpictures'da ufalt. Boylece orijinal ve buyuk haldeki fotograflarina hic bir sey olmamis olur.

Mehmet!
9 yıl önce - Cmt 28 Tem 2007, 20:11

Az yukarıda Burç'un mesajını okursanız yüklenecek fotoğrafların kb cinsinden limitinin 200 değil 300 kb olduğunu göreceksiniz. Ayrıca BU BAŞLIĞA bakarsanız fotoğraf yükleme kurallarını detaylı olarak görebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı 2 MB'de değil 1MB'de çekiniz. 2 mb çekerseniz çok kırpmanız veya yeniden boyutlandırmanız gerekir ki, çok kırpınca gösterilmek istenen konu eksik görülebilir, yeniden boyutlandırınca da fotoğraf kalitesi düşer.

Erhan Aydoğdu
9 yıl önce - Cmt 28 Tem 2007, 20:20

Selamlar...
Bu konu Bu başlıkta detayıyla incelenmekte ve yardımcı olabilmekte..Ben fotoğraf küçültürken paint programını kullanıyorum.Hem boyut küçülmüyor hemde görüntü kalitesi düşmüyor.
Bu konuda yardımcı olmaya çalışayım biraz.Küçültmek istediğimiz fotoğrafların birer kopyasını çıkardıktan sonra küçültmek istediğimiz fotoğrafı paint programı ile açalım.Sonra üstteki araç çubuğundan resim sekmesine tıklayıp uzat/eğ seçeneğindeki değerlere 100 den güçük değer girelim.(Ben 60 kullanıyorum birinci denememde istediğim boyuda düşmediyse ikinci kez açıp bu sefer aynı fotoğraf üzerinde değeri 90 yapıyorum).İstediğim boyuta gelene kadar bunları tekrarlıyorum.
Sonrada resmi kaydedip yüklüyorum.Kopyaları olduğu içinde kaybetme gibi bir olay söz konusu değil...
Saygılarımla...

Emir ERTEN

9 yıl önce - Pzr 29 Tem 2007, 00:53

Size bir ipucum olacak.Eğer Kb sorunu yaşıyorsanız şu yöntemleri uygulayın;
Resminizi göndermeden önce birlikte aç sekmesinden microsoft office picture manager ile aç'a tıklayın
-Daha sonra üstteki araç kutusundan resimleri düzenle sekmesine tıklayın.
-Sağ tarafta açılan bölümden en alttakini resimleri sıkıştır'a tıklayın
-Daha sonra açılan sıkıştırma seçeneklerinden web sayfaları için olanını tıklayın
-Tamam'a tıklayın.Resmin kb küçülecek ve istediğiniz resimleri ekleyebileceksiniz

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET