Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
gürbüz çetin
12 yıl önce - Çrş 06 Tem 2005, 19:50

sayın ismail bey ben gürbüz çetin madem anemas zindanlarıyla çok ilgilisiniz gelin birbirimize bir iyilik yapalım ve bu anemas zindanlarındaki saray bölümüne girelim nasılmı onuda anlatırım eger içerilere tam girmiş olsaydınız ne demek istedigimi anlardınız içeriden birçok yolu kapatmışlar fakat giriş var içerilerini fotograflayalım ve sitede yayınlıyalım belki ilgi artar bu sözüm aynı zamanda sitenin kurucusuna saygılarımla

emresahin
12 yıl önce - Sal 12 Tem 2005, 02:45
ANEMAS ve ISTANBUL BELGESLI - HISTORY CHANNEL

Herkese merhabalar,

Bu gurubu eylul 2005 ayinda Istanbulda History Channel icin cekecegim bir belgeselin arastirmasini yaparken buldum...iyi ki de bulmusm. Gercekten de cok iyi calismalar ve yazismalar var. umarim devami da gelir. Herkese tebrikler.

Kisaca, ben Amerikada yasayan bir yonetmen olarak hep Turkiye uzerine projeler yapmaya calisan bir yonetmenim. Bu son projemizi History Channel kabul etti...konusu Istanbul ve yeraltindaki zenginlikleri - ozellikle mimari ve arkeolojik olarak bir sehir nasil degisik kulturler tarafindan ust uste gelisiyor.

Istanbul bu konu icin tabi ki ideal. Yerebatan, binbirdirek, hipodrom, buyuk saray, vs gibi seyleri kapsayan belgeselde anemas zindanlarina da yer vermek istiyoruz. Bu acidan sizin sayfaniz cok degerli bir bulus oldu.

Bu belgesel 1 saatlik ve dunyanin her yerinde History Channel'da bir cok kez gosterilecek. Istanbul ve Istanbul'u sevenler icin oldukca onemli ve iyi bir tanitim firsati.

Belgeselimiz icin aradigimiz seyler, ve sizlerden alabilecegimiz destek soyle:

1. Bu konular hakkinda bilgili ve istekli (bu konuda egitim almak sart degil) insanlarla roportaj (Ingilizce olmasi daha iyi olur ama sart degil). Bu konulari arastiran, bu yerler hakkindaki rivayetleri (kaybolan cocuklar vs), ve bu yerleri bilen insanlar.

2. Bu yerler hakkinda daha detayli bilgi ogrenmek.

3. Baska yerler hakkinda tavsiyelerinizi almak.

4. Bu konuda bize yardimci olmak isteyen insanlarla tanismak.

Umarim bu belgeselde bize yardimci olabilirsniz. Bu Istanbul icin son derece iyi bir firsat. Uluslararasi televizyonlarda Istanbul uzerine 1 saatlik bir belgesel cok sik rastlanan bir sey degil.

Herkese simdiden tessekurler...

ismailbukey

12 yıl önce - Çrş 27 Tem 2005, 05:28
:)

Belgesel çekiminiz için sitemizden pek çok kişinin yardımcı olacağını tahmin ediyorum... Bu konudaki çalımalarınıza yardımcı olmayı isterim...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet