Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yücel

12 yıl önce - Pzr 27 Mar 2005, 11:01
Karşıyaka Belediye Başkanı'nın yeni projeleri !!!

Alıntı:
Durak'ın projeleri çok konuşulacak
Başkan Cevat Durak, tartışma yaratacak iki proje için kolları sıvadı. Kemalpaşa Camisi ile Ankara İlköğretim Okulu'nu yıkmak istiyor

UTKU BOLULU İzmir DHA

Alaybey'de yaptığı kafeterya nedeniyle soruşturma geçiren Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, yine tartışma yaratacak iki projenin peşine düştü. Girne Caddesi'ndeki Lunapark alanına çok katlı imar izni, Bostanlı Deresi'nin üzerine alış veriş merkezi ve Belediye Sarayı projeleri ile tartışma yaratan CHP'li Durak bu kez iki yeni proje ile gündeme geldi.

Ata'nın adını taşıyor
Durak, "Kemalpaşa Camii ve Opera - Tiyatro projelerinin yapmak için demokratik kitle örgütlerinden destek almamız gerekli. Ben yaptım oldu zihniyetiyle olmayacağını biliyorum. Henüz resmi bir işlem yapmadık. Kamuoyunda bu konunun tartışılmasını istiyorum" dedi. 1962 yılında yapılan Kemalpaşa Camii'ne geçen zaman içinde çeşitli eklentiler yapıldığını belirten Durak, "Gerek görüntü gerekse çarşı trafiği açısından olumsuz bir durum yaratıyor. Bina rutubet içinde sağlıksız bir yapıya dönüştü. Kemalpaşa Camii'nin Karşıyaka'ya ve Atatürk'ün adına yakışan şekilde olması için hazırlık yapıyoruz" dedi. Durak, proje konusunda Kemalpaşa Camiini Koruma ve Yaşatma Derneği'yle uzlaştıklarını söyledi.
İkinci ve daha çok tartışma yaratacak proje ise Ankara İlköğretim Okulu'nun bulunduğu alana yap - işlet - devret sistemiyle opera - tiyatro salonu yapılması olacak.

Amaç rant sağlamak

Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi Başkanı Tuncay Karaçorlu: Toplum yararını, katılımı yok sayan ihale temelli bir rant yönetimi ortaya konuluyor.Projlerin her biri ihale yaratmak amaçlıdır.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı Tamer Başbuğ: Henüz ortada tam bir proje yok. Fikirler var. Kent merkezindeki alanlarda yenileme yapılabilir. Ancak, ne yapacağınız önemlidir. Önce bir projeyi görelim, daha sonra görüşümüzü açıklarız.

berent
12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 13:21

Ayhan
12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 14:27

HAKAN©

12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 14:29

Gorkem S. GUNGELEN

12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 14:42

berent
12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 14:46

Ayhan
12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 14:52

HAKAN©

12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 15:11

Haldun34

12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 17:27

En son Haldun34 tarafından Sal 28 Hzr 2005, 23:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ayhan
12 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 18:00

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet