Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Ankara Beymen Son Noktayı Muhteşem Koydu
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
MeReK
9 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2005, 19:20
Ankara Beymen Son Noktayı Muhteşem Koydu

Ankara Karum'da yeni açılacak Beymen olaya son noktayı koymuştur beyler. Melih Gökçek bu binalardan 10 tane yapsa (köprü işinden vakit ayırırsa...) Ankara'mız Avrupa Başkentleri arasında ADDIS ABABA gibi durmaz. (etopyanın başkenti)

(+)

Hilton'u öyle bi yakaladım ki sanki Londra havası verdim:

(+)

Bu da Washington Dc. havası olsun bari:

(+)

irfan x
9 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 15:00

Valla bu fotoğraflara kaç yıldız vereceğimi şaşırdım... Hem harika fotoğraflar, hem paylaştığın için teşekkürler, hem altına imza atarım (söylediklerinden dolayı) vs, vs...

Olay budur...

Ankarayı kütük binalarla nasıl mahvettiklerinin, binaların önünden geçen üst geçit ve şehir içi viyadükleriyle nasıl boğduğunun en büyük kanıtıdır bunlar... Harika fotoğraflar...

Osman Yavuz
9 yıl önce - Prş 30 Hzr 2005, 05:10

Niye Amerika Avrupa ozentisi yapalim ki sehirlerimizi?
Bizim sehirlerimiz kendi kulturumuzun bir parcasidir, ve de sehirlerimiz bizi yansitmalidir.
Londra kendi halinde kalsin, DC kendi halinde kalsin, Tokyo kendi halinde kalsin, dunyanin ikinci bir Londraya DC'ye veya bu sehirler gibi olmaya gorunmeye calisan baska bir sehire ihtiyaci yok.

Suleyman
9 yıl önce - Prş 30 Hzr 2005, 12:23

Osman Yavuz demiş ki:
Niye Amerika Avrupa ozentisi yapalim ki sehirlerimizi?
Bizim sehirlerimiz kendi kulturumuzun bir parcasidir, ve de sehirlerimiz bizi yansitmalidir.

Peki sehirlerimizin su andaki durumunun bizim ve kulturumuzun en iyi yansimasi oldugu kabullenebilir mi hic ?

Yukarida bahsedilen Avrupali veya ABDli'lerin, kendi kulturlerini sehirlerinin mimari yapisina ve bina guzelliklerine yansitabildiklerinin ve bizim bu konudaki eksikligimizin, vurdumduymazligimizin bir elestirisi.

Lutfen gereksiz elestiriler yapmayalim.

kanije
9 yıl önce - Prş 30 Hzr 2005, 15:07

Bir kere, bu tarz yapilar bizim kutu gibi "laz" apartmanlarindan bin kere guzeldir. Kaldi ki Neo-Klasik yapilar Turkiye'de yeni degil ki, bircok sehrimizde bu tarz yapilarin eskiden yapilmis olanlari var. Ama kendi ozgun mimarligimizi da unutmamaliyiz, Vedat Tek gibi mimarlarimiz cok guzel binalar yaratti. Eger o tarz binalari da cephe giydirme usuluyle yapabilirsek cok guzel bir ahenk olusur. Binalarin hepsinin ayni tarzda olmamasi ancak beraber bir butun olusturmasi kanaatindayim, o yuzden; Neo-Klasik yapilar ile Ulusal mimarlik yapilari bir arada cok guzel duruyorlar bence

Nisantasi'ndaki Tap's barinin bulundugu bina, yanibasinda bulunan Boss ve Beymen binalariyla cok guzel ahenk olusturuyor. Resim bulamadim ne yazik ki

Bu tarzdaki binalarin her butceye uygun olarak yapilabilmesi icin bunlarin parcalarini prefabrike ureten fabrikalar kurulmali ve halkimiz bu tarz yapilara ozendirilmeli

Ana Sayfa -> ANKARA