Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Okan

12 yıl önce - Prş 02 Hzr 2005, 16:50

Olimpik stadyumun bazi problemleri oldugu acik. Bu problemlerin giderilmesi ve duzeltilmesi icin cozumler uretilmeli.

Ama simdi tanitim olayina gelince, Sampiyonlar Ligi finali maci, yuzlerce televizyonda seyreden milyonlarca insanin %90i uzerinde Turkiye hakkinda iyi bir izlenim birakti. Maca gelen insan sayisi bunla kiyaslaninca devede kulak.

Televizyondan gorundugu kadariyla onlarda hallerinde bayagi memnundu.

Ben maci sirketin mutfagindaki buyuk ekran televizyondan, sirketdeki diger 20-30 insanla New York'da izledim. Burada mesai saati oldugu icin millet isten kaytararak maci seyretmeye calisti.

Benim Turk oldugumu bilmeyen bazi insanlar hem stad hakkinda hem de Turkiye hakkinda, hem de tribunler hakkinda olumlu seyler soyledi. WOOW Turkiye'deki stada bak, dev gibi, cim de cok kalite, ne top oynanir o cimde. Isiklandirma falan super.

Stadyumdakiler ne guzel egleniyor falan dediler.

Hic kimse olumsuz bir sey demedi. Maci anlatan ESPN spikerleri de an az 30 defa Istanbul ATATURK stadyumu dediler. Magnificient (Muhtesem) Stadyum dediler. Turkiye bu organizasyondan alninin akiyla cikti dediler. Hic olumsuz bir sey demediler. Istanbul'da
hersey cok guzel hem futbol hem stadyum hem taraftar falan dediler.

Yani mikro detaylara cok takilip buyuk resmi kacirmamak lazim. O detaylardaki olumsuzluklarin tabii giderilmesi lazim. Ama bu arada sanki cok kotu bir final organizasyonu olmus gibi olayi carpitmaya gerek yok.

Taha
12 yıl önce - Prş 02 Hzr 2005, 22:05

Organizasyon bence cok guzel oldu Stad belki %100 tam hazir degildi ama gorusler cok olumluydu. En azindan final 2006 yilinda olabilirdi senez erzik'in dediklerine gore. Yalniz stad'in en buyuk problemlerinden bir tanesi'de ruzgar. Neyse bunlar zamanla halledilir insallah.

mcagri
12 yıl önce - Cum 03 Hzr 2005, 17:50

Gözden kaçırmadıysam CL final maçına gidip yorum yapan yok. Genelde herkes duyduklarını söylüyor. Bu durumda ben final maçına ve bundan önceki diğer bir sürü maça giden birisi olarak bir kaç nacizane yorumda bulunmak isterim.

İlk olarak final bence %70 oranında başarılı oldu.

Olumlu olan şeyleri sayarsak:
- Maç başlamadan önceki muhteşem şov
- Stadın kim ne derse desin mimari açıdan güzelliği
- Stada girişin çok kolay olması
- Tüm görevlilerin misafirperver tutumu
- Hiç bir olay çıkmaması, görevlilerin ve Türk'lerin hoşgörülü tutumu

Olumsuz şeyler
- Maalesef trafik yine kilitlendi. Ben Liverpool tarafından (Başakşehir yolu) girdim ve inanılmaz bir yoğunluk oluştu. Herkes otobüsten inerek yürüdü. Bunun sebebi ana giriş yolunun (güney tarafındaki) Milan'a tahsis edilmiş olması ve Milan seyircisinin beklenenden çok daha az olmasıydı.
- Maç çıkışı otobüs kargaşası yaşandı. Taksim'e gidecek otobüs sayısı şampiyonluğu Taksim^de kutlamak isteyen Liverpool'lu seyircilerin talebini karşılamazken Sabiha Gökçen ve AHL'ye giden otobüsler boş kaldı. Fakat burada organizasyonun suçu bence yok, çünkü Liverpool yenilseydi sanırım Taksim otobüsleri boş gidecekti. Yine de o anda hızlı bir planlama ile bu sorun çözülebilirdi.
- Maç çıkışı maalesed yine tarif kargaşası yaşandı. Otobüs'ün TEM'e çıkması bir saati buldu ve taraftarlar otobüs içerisinde çok sıkıntı çektiler.
- Stadyum'da yiyecek içecek bitti. Evet yanlış duymadınız, bitti. Görevliye sorduğumda "abi adamlar yağmalıyorlar yetiştiremedik" şeklinde cevap verdi. tabiki mecazi manada yağmalamaktan bahsediyoruz, anlaşılan o ki organizasyon komitesi İngiliz'lerin tüketeceği yiyecek içeceği öngörememişler.

Bu kadar çok olumsuz şeye rağmen neden 10 üzerinden 7 verdiğime gelince:

Liverpool taraftarının rahatlığı, maçın onlar için iyi geçmesi, olumsuzlukların etkisini bir nebze azalttı. ayrıca stad içinde ve maç boyunca yiyeceklerin bitmesi hariç herşeyin iyi gitmesinin not üzerindeki olumlu bir ağırlığı oldu.

Yalnız ilk maçtan beri Olimpiyat stadına gidiyorum, bu trafik sorunu nasıl çözülecek bilemiyorum. Ne kadar yol da yapılsa arabalar sığmıyor.

ASLI
12 yıl önce - Pts 13 Hzr 2005, 09:33

Olimpiyat stadinin Maslak'taki ITU arazine tasinmasi yaninda diger problemleri de getirecek. Trafik ve kalacak yer sorunu gibi.. Bu yuzden ben stadyumun ve olimpiyat koyunun Ikitelli'de kalmasini destekliyorum ama tabii ki bu sekilde degil..
Turkiye'nin sucu hazir olmadigi bir anda Sampiyonlar Ligi gibi bir organizasyona ev sahipligi etmis olmasidir bence.. Hos biz tv'lardan izleyenler icin hersey 4-4luk gorunuyordu. Organizasyon, stadyum, atmosfer... Cogu kisi bu macin sonrasinda Istanbul'a olan begenilerini belirttiler bana.. Klasik tepkiler anlayacaginiz.
Tuvaletlerde isik olmamasi acikcasi sasirtti beni.. Sayet altyapinin tuvaletlere dahi ulasmadigi bir stadyumu dunyaya acmak, bu ne pehriz bu ne lahana tursusu... Bu konunun dogrulugundan emin misiniz? Stadyum isik denizi gibiydi, gunduz maci yaparmis gibi bir hava vardi.. Coplerin beyaza boyanmasi isine ise ne diyeyim ki artik.. Guluyorum aglanacak halimize..

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet