Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
serdardemirel
11 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 13:58

demek istediğim eski aracların bakım masrafları çok olur ama yeni aracın yakıt ve bakım masrafından avantajlı olacağından öyle düşünmüştüm

Yasin Efesoy

11 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 14:01

Sorun değil. Her zaman için bir filoda filonun en az 1/10'u kadar yedek araç bulunması gereklidir. Eski ya da yeni. Ama bulunmalı.

Yasin EFESOY

TURAN YUNUS
11 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 15:12

Alıntı:
Neden "şimdi" ya da "yılbaşında" değil de okullar açılırken alınmalı?

şimdi sipariş verilse anca okulların açılmasına yetişir bu kadar okulların açılması denmesinin sebebi ise şimdi tatil zamanı ve insanlar tatile çıkıyor ve o yüzden şehirdeki insan sayısı azalıyor işe giden olsun gezmeye giden olsun bunların sayısı azalıyor bu yüzdende yazları yolcu sayısı azalıyor okulların kapanmasıyla bunun harici birde okullar kapanınca binlerce öğrenci benim gibi hergün gidip gelmediğinden otobüsler boşalıyor mesela okul zamanı saat 07,00da kalkan 30 numaraya BMC yetmezken o halde yolcu almakta zorlanırken şimdi aynı saatte otobüs boş gidip geliyor yani bu yüzden binenlerin sayısı azalıyor ama illa okullar açılınca diye bir şart yok tabi şimdi olsa daha güzel olur yasin senin dediğin gibi 34ü bir kere bile boş geçtiğini görmüyorum BMC olsun DORUK'La olsun farketmiyor heppsi dolu ve senin dediğin gibi fazla arac göz çıkarmaz büyük düşünelim geçmişte büyük düşünülmediğinden zaten şimdi bunlarıkonuşuyoruz o yüzden şimdiyi değil geleceğin sorunları çözülmeli

serdardemirel
11 yıl önce - Sal 07 Tem 2009, 16:28

filoda en az bi 10-15 tane yedek araç bulundurulsa iyi olur 12 metreklik araç alınırsa bu araçlar muhtemelen 30-34-34/1-29-18 gibi hatlarda çalıştırılır

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege