Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Tolga KANDEMIR

5 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 18:28

Bursaspor Kulübü de geçtiğimiz sezon taraftarının da isteği ile 16 numaralı formayı hiçbir futbolcusuna vermeme kararı aldı. 16 numaralı formada bir önem, bir anlam, bir ifade, hissiyat ve aidiyet yüklü olduğunu ve bunun sadece taraftarlarına ait olacağını duyurarak hiç bir futbolcusunun bundan sonra 16 Numaralı formayı giymeyeceğini duyurdu...

Bunun dışında sanırım geçtiğimiz Sezon Beşiktaş Jimnastik Kulübü taraftarının da baskısıyla 16 numaralı formanın giyilmesini yasaklamıştı. Kocaelispor Kulübü de 2 sezon öncesi yaptığı bir açıklamada 34, 16 ve 54 numaralı formaların giyilmesini yasaklamıştı...

Salih Kuş

5 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 18:32

Tolga KANDEMİR'e ilave olarak Bursaspor'da forma giyen futbolcular Bursaspor'dan gittikten sonra 16 numaralı formayı tercih ediyor. Egemen Korkmaz bunlardan birisi. Ancak önemli olan o numaranın ağırlığını bilmek. En son örnek ise galatasaraya transfer olan Mustafa SARP. Umarım Mustafa hal ve hareketleri ile egemene benzemeyip bu forma numarasına layık davranışlar içerisinde bulunur.

serikanli27

5 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 18:37

80 Numara bir anlam veremedim ama

Altay Dündar

5 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 18:44

17 numara ile İlhan Mansız'ı asla unutamıyorum..
(Fotodaki sevinci, 2002'deki altın golü attıktan sonraki sevincidir.)

www.sercan.de
5 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 18:49

Ronaldinho 1980 dogumlu. Onun icin 80 noyu kullandi.

Bu ara Arda 66, ama Yozgatli degil.
Kücükken Arifi örnek aliyordu ve Arif hep 6 noyu kullaniyordu.

Husnu Kursun

5 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 19:19

6 numara , futbolun imparatorunu unutmiyalim
http://www.subsidesports.com/uk/images/product/la ...06whtC.gif

Barış HAKAN

5 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 19:33

61 numaralı forma giyen Rubin Kazan takımında oynayan eski Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz.

nebi

5 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 19:57

Aslinda, futbolda numaralar dizilise gore verilirdi ancak bu artik degisti. Isteyen istedigi numarayi aliyor.

Numara oynadigin yere gore belirlenirdi.

1
5
2 4 3
8 7 6 10
11
9

1 : kaleci

2 ve 3 : Kanat defans. Bana gore, en zor yerlerden biri. Hem kendi sahasini korumali, hemde ataga destek vermeli. Karsi takim topu kapinca en hizli sekilde defansina donmeli. Yani çok hizli olmasi lazim. Ornegin, gokhan gonul.

4 : Stoper. Stoper'in isi, karsi takim'in golcusunu markajda tutmak, onu bir an olsun yalniz birakmamali.

5 : Libero. Adam tutmaz, son defans oyuncusudur. Yani ofsayt taktigi oynayan takimlarda son adamdir, ondan dusuk yerde durulmaz. Yoksa ofsayt taktigi etkili olmaz, ornekleri bol .

6 ve 7 : Ön liberolar. Defansin onunde bulunurlar. Defans ile atak arasi baglantiyi saglarlar. Rakibe pres yapan iste bunlardir . Defansin onundeki ikinci set diyebiliriz. Oyunu duzenlerler, toplari dagitirlar.

8 ve 10 : Orta saha hücum agirlikli. kanatlarda veya ortada bulunabilirler. Rakibi en çok basan ikili. Karsi savunmayi darmadagan etmek için ellerinden geleni yaparlar. Ikisinin en populeri 10 numara olsa gerek. Takimin 10 numarasi takimi yonetir diyebiliriz.

9 : Golcu. Bu oyuncudan tek istenilen sey, gol atmasi. Zaten 9 numara isini iyi yapiyorsa, Efsane olur.

11 : ikinci forvet. Golcu'ye destektir. Daha çok kosar, daha çok isi vardir.

Bugunlerde ise, numaralar daha çok il plakasi, veya oylesine olur. Bunun sebebi bana gore, degisik olmak.

Degismeyen numaralarda vardir tabiki (1,9,10...) Ancak kendine ait bir numaranin olmasi, dahada hos, çunku artik o numara sensin, ve o numara ile ozdeslesiyorsun.

Ben mesela amator kumede 2 numarali forma ile oynuyorum. hiç hosuma gitmiyor dogrusu. En çok hosuma giden, 7 numaradir.

alperen ülkücü
5 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 20:13

1 numara her zmn rüştü'nun dur değişmezz

alican eğin

5 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 20:28

21 numaralı formasıyla pascal nouma unutulmazlar arasına adını yazdırdı.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET