Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Çağdaş501
5 yıl önce - Pts 15 Hzr 2009, 21:21

Halkapınar Metro SonDuraklarında Bornova ve Teleferik Bölgesi'ndeki Mersinli ve Çakalburnu Garajlaına çalışan otobüs hatları ve plakaları yazıyor...Oradan bakma imkanım oluyor.
162 Cengizhan Gümrük hattına ESHOT-Mersinli sabah 3 otobüs veriyor...Bunların kaldırılması ister istemez yaz sati uygulamasını gündeme getiriyor...Ama o beklediğimiz meşhur değişimin de habercisi olamz mı?

Ayrıca bazı hatların iptal edilmesiyle 162 hat nolu otobüslerin yolcu yoğunluğu ister istemez artacağına göre;bu hatta çalışan Ivecoların yerine solo otobüsler verilmesi de öngörülebilir...Ayrıca bu hattaki otobüslerin tamamının da ESHOT-Mersinli'ye geçebilir...

Bugün gözlemlediğim kadarıyla da uzun hatlar hala çalışmaktadır...En geç 22.06 tarihinde yaz saati uygulamasına belki de o tarihte kapsamlı bir ulaşım koordinasyon merkezinin aldığı kararlar doğrultusunda birçok hat iptal edilebilir...

GeDiZ

5 yıl önce - Pzr 21 Hzr 2009, 16:21

Kapsamlı bir analiz yapmanın zamanı geldi Eshot'un sitesindeki düzenleme ile az da olsa yürürlüğe girecek sistem belli olmaya başladı. Fakat şoförlerden aldığım duyumlar; hatların kesilmesi, bu uygulamanın yapılması yürürlüğe girmeden iptal edilecek gibi duruyor. Metro'nun Üçkuyular'a gelmeden ve Egeray'ın açılmadan hatların hepsinin kesilmesi sorun yaratabilir. Şimdi listeden incelemeye başlayalım

<<<<<Arkadaşlar 23.07 itibariyle mesaja düzeltme yapıyorum: Teleferik İş Tevzi Listesi'ni inceledim ve aldığımız bilgilere göre sistem devreye girmiyor haberiniz olsun. Son anda vazgeçilmiş, internet sitesinde verilen tüm hatları incelemiş olarak düşünelim bu mesajı Sanırım bu düzenleme metrolar bitmeden yapılamayacak. Keşke içlerinde Buca Koop.'ta ring çalışacak hat gibi birkaç gerekli olabilecek hat başlatılsaydı...>>>>>

14 ESENTEPE - KONAK__\
______________________> 245 ESENTEPE - GÜLTEPE hattı ikiye bölündü.
45 GÜLTEPE - KONAK___/

16 KONAK - HALKAPINAR METRO Aktarma mantığında F.Paşa - Basmane üzerinden gidecekti sanırım.

57 ALTINDAĞ - KONAK__\
______________________> 150 GÜNALTAY - ALTINDAĞ hattı ikiye bölündü.
325 GÜNALTAY - KONAK_/

127 EVKA 2 - KARŞIYAKA yeni açılmış bir hat. 145'ten farkını anlayamadım, bilgileri yüklenince öğreniriz.

199 M. ERENER - GÜMRÜK 699 M. ERENER - YEŞİLYURT'un kaldırılması ile kurulmuş olmalı.

201 KOOP. EVLERİ - BASMANE Sanırım son durağı Halkapınar'dan Basmane'ye çekildi.

262 CENGİZHAN - GÜMRÜK 662 CENGİZHAN - GÜMRÜK hattı kaldırılarak 162 Alsancak, 262 Yenişehir üzerinden Gümrük'e gelecek.

662-699 kaldırılarak 18 YEŞİLYURT - KONAK hattının sıklığı arttırılabilir. Benim görüşüm 79-18 için 579 sıklaştırılsa yolcular metroya teşvik edilse daha iyi olurdu!..

315 KARAÇAM - BORNOVA METRO Bu hat yıllardır çalışmakta ama listede yoktu, İZULAŞ'ın resmi plakalı tek aracı! Listede yer almıyordu, sonunda listeye eklendi.

385 LİMONTEPE - KONAK Eskiden bu hattın numarasını 85 hatırlıyorum ama sonradan kaldırıldı uzun hatlar açılınca, ardından da 86'ya destek amaçlı 85 hat numarası verildi. Şimdi ise 385 ile geri dönecek. 663 PINARBAŞI - LİMONTEPE güzergahlı ve tek yönde 120DK ile İzmir'in en uzun süreli hattı unvanını elinde bulunduruyordu ve kesilerek bu hale geliyor. PINARBAŞI - DOĞANLAR - KONAK kısmı hakkında bir bilgi göremedim. Belki 463 o amaçlı kurulmuş olabilir. Bekleyip göreceğiz

454 SARAYKENT - BORNOVA METRO 450 hattının önünde SARAYKENT yazardı, sanırım 450-454 olarak orada hat bölündü.

463 ÜMİT MAHALLESİ - GÜMRÜK Uydudan baktığımda PINARBAŞI civarında bir yer olduğunu gördüm. Pınar Süt, nakliyeciler gibi sanayi kuruluşları var. Alsancak'tan çalışırsa 48, Yenişehir'den çalışırsa 117-60 ile kesişeceği belli oldu. Hat açılınca inceleriz.

509 BAYRAKLI İSKELE - HALKAPINAR METRO Eğer başarılı kullanılabilirse harika bir hat olabilir. Örneğin; Çiğli-Karşıyaka yönünden gelen hem Altınyol hem Bayraklı araçlardan(142/342 gibi) tüm Bayraklı otobüsleri iptal edilip Altınyol araçları ile gelenler Bayraklı İskele'den aktarma ile MANAS Bulvarı-Adliye-Stad Metro-Halkapınar Metro yönüne gidebilirler. Tek eleştirim ise 509 hat numarasının verilmesi. Biliyorsunuz uzun yıllar BALÇOVA(Balçova'ya girmez) - SOSYAL KONUTLAR çalışmış olup ardından NARLIDERE - SOSYAL KONUTLAR oldu ve metro çalışmaları yüzünden iptal edilip 510 ortaya çıkmıştı. Daha iyi bir numara verilebilirdi. İnşallah çok verimli olur yoksa fazla ömürlü olamaz.

511 BEYAZEVLER - TINAZTEPE Beyazevler'den Kozağaç üzerinden Buca Üçkuyular oradan Eskiyol üzerinden Tınaztepe'ye gideceğini tahmin ediyorum. Acaba Buca Koop.'u dolaşacak tek hat bu mu olacak? Buca Koop.'a tek otobüs girmeli diye söylemekten boğazımız patladı Neden Buca Koop.'a karşısın demeye kalkanlar yıllardır yazdığımız mesajları okusun lütfen!..

513 TINAZTEPE - SEBZE HALİ Bunu gördüğümüzde ilk akla gelen 604'e ne olacak? Acaba tam tur süresi 30-40dk olacak ring gibi bir hat mı düşünülüyor merak konusu. Eğer böyle bir şey olursa 176-177-441-604'ten sonra Buca Yeni Mezarlık'a çalışan 5. hattımız olacak. Bu da 441'in Yeni Mezarlık'a uzatılmasını sorgular!..

586 ile 605 halen listede görülüyor. Hatta sefer yaptıklarını görüyoruz Sabahtan akşama kadar yollardayım ya gözlerimde sorun var ya da ilgisizlikten hala listede duruyorlar.

613 BOSTANLI İSKELE - OTOGAR Sanırım artık Yeşilova üzerinden giden için ayrı, Altındağ üzerinden giden için ayrı bir hat numarası verilecek. 612 ilk günden beri Altındağ olarak tabelalı çalışıyordu, 613 de Yeşilova olarak çalışır gibime geliyor. Bekleyip göreceğiz

725 URLA - F. ALTAY
775 ÖZDERE - AHMETBEYLİ - MENDERES
776 DOĞANBEY - ÜRKMEZ GÜMÜLDÜR- MENDERES
777 DOĞAL YAŞAM PARKI - KARŞIYAKA İSKELE

Yukarıdaki ilk üç hat ilçelere çalışmakta olup denize gidecekler için Pazar saatlerinde takviye araçlar konmuş. Pazar günü 60dk ara ile çalışan 725, haftaiçi saatinde 45dk ara ile çalışmaya devam edecek.

738 URLA - ÇEŞMEALTI hattı beni biraz korkutuyor. Haftasonu sefer sıklığı saatte bir ve otobüse yığılma olursa sorun yaratabilir düşüncesindeyim. Bir de araç O345 Mercedes görünüyor. Şu ana kadar 196 adet BMC Procity teslim alındı, Çakalburnu en büyük paya sahip. Çakalburnu'nun buraya araç vererek tatilcileri düşünmesi lazım Ya da en kötü ihtimal Ad-Blue nedeniyle Procity verilemezse 2007-2008 BMC verilebilir.

777 DOĞAL YAŞAM PARKI - KARŞIYAKA İSKELE hattı da bahar aylarında haftasonu yarım saat ara ile çalışırken, yazın aşağıdaki saatlerde daha sık çalışmaktadır

851 ÖZEL GÖREV halen silinmedi, bakalım ne zaman silecekler

860 ŞEHİTLER - ÜÇYOL Böyle bir hat numarası çok komik olacak orası kesin. 161 ve 19 hatları AKEVLER'den ŞEHİTLER'e uzatılmıştı. 507 AKEVLER - ÜÇYOL hattı kurulmuş ancak daha sonradan kaldırılmıştı. 79/18 Yeşilyurt-20/201 Koop. Evleri-161/19 Şehitler hatlarının sırası ile 579-520-507(şimdi 860 olarak hortluyor) ÜÇYOL METRO hatları ile desteklenip metro ile aktarmanın teşfik edilmesini arzu ediyorum. İnşallah dediklerimi dikkate alan birileri vardır!..

Özetle 150-245-662-663-699 gibi uzun hatlar iptal edilerek daha kısa hatlar devreye sokuldu. Ayrıca 16-509 gibi besleme nitelikli hatlar açılıp ana hatlara yardım etmesi öngörülmüş.

Haber verilmeden bazı hatlarda yaz saati uygulanmaya başlanmıştı. Örneğin; 2'ye otobüs verilmiyordu, 271'deki dört otobüsten iki tanesi seferden alınmıştı, 555-563 gibi bazı hatlara otobüs verilmiyordu. Yarın neyin ne olacağı belli olacak. Yine ilk haftalar çuvallama ve bocalama oluşabilir, şoförleri izne ayırmamaya çalışıyorlar herhangi bir şoför açığının önüne geçmek için. Bakalım yarın sabah nasıl bir durum oluşacak?.. Bugün 5. Bölge Teleferik İş Tevzi Listesi'ne bakabilirsem orası ile ilgili bilgi verebilirim

Bu yeni hatların eklenmesi ile birlikte Gümrük peronları ve Bahri Baba Parkı peronları iyice karışacak. 23-287-408-508 hatları körüklüye geçince oluşan karmaşa bu yeni hatlar ile daha da büyük sorun olacağa benziyor. Gümrük'ten Buca, Bornova(Y. Şehir yönü), Bornova(Alsancak yönü), Çiğli yönüne kalkan otobüslerin mutlaka düzene sokulması lazım. Zirve saatlerde peronuna giremeyen araçlar trafiği felç ediyor. Bakalım nasıl bir çare sunulacak?

Baya uzun bir mesaj oldu, yazması saatler aldı ama olsun Yarın sabah otobüse binmek için durağa çıkanlar eğer hatlarında oynama yapıldıysa biraz erken çıkmalarında fayda var Yukarıdaki tüm yorumlar bana ait olup benim tahminimi/düşüncemi gösterir, uygulama başlarsa karşılaştırmasını yaparız.

Saygılar...

En son GeDiZ tarafından Pzr 21 Hzr 2009, 23:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Can ÇETİN
5 yıl önce - Pzr 21 Hzr 2009, 16:52

Alıntı:
127 EVKA 2 - KARŞIYAKA yeni açılmış bir hat. 145'ten farkını anlayamadım, bilgileri yüklenince öğreniriz.

613 BOSTANLI İSKELE - OTOGAR Sanırım artık Yeşilova üzerinden giden için ayrı, Altındağ üzerinden giden için ayrı bir hat numarası verilecek. 612 ilk günden beri Altındağ olarak tabelalı çalışıyordu, 613 de Yeşilova olarak çalışır gibime geliyor. Bekleyip göreceğiz

145 hattında 612'deki gibi bir benzerlik var.145'te çalışan otobüsler ya Maltepe'den ya da Aydınlıkevler'den geçer.Sanırım 127'de bu amaçla kullanılacak.Yani güzergahı Maltepe veya Aydınlıkevler üzerinden geçecek.

TURAN YUNUS
5 yıl önce - Pzr 21 Hzr 2009, 19:20

bugün mavişehirin çıkışında inşaat gibi bir yerin orda bir mercedes 302 gördüm ve bu aracı sanırsam eshot'undu plakası resmi plakaydı ve arkasında şu linkteki 345 http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1079157#1079157 gibi ATATÜRK VE TÜRK BAYRAĞI olan etiket vb. şey vardı hala eshot'un flosunda 302 ler varmı ben 2 haftadır izmirde dolaşıyorum ve ilk defa gördüm bir 302 oda arkadan araç hareket halinde olduğundan fotograflıyamadım ve biraz uzak olduğunan plakasını okuyamadım bilgi verirseniz sevinirim

GeDiZ

5 yıl önce - Pts 22 Hzr 2009, 23:36

Tarih: 22.06.2009

Herkes gibi biz de yeni sistemin devreye girmesini beklerken sistemin başlamadan iptal edilip İzulaş'ın Çakalburnu hatlarına amiyane tabirle "bodoslama dalması" wow İzmir/Ege Ulaşım grubu olarak hepimizi şaşırttı. Neden şaşırttığına gelecek olursak:

1. Öğlen saatlerinde Erkan arkadaşımız bana telefon açarak; MAN SL263 aracımız 5'te, 79 hattında ise körüklü Volvo çalıştığını söyledi. Neden 79'a körüklü Volvolar çalışmıyorlar diye az kafa yormadık...

2. Balçova'dan F. Altay'a kadar yürüyüp olan biteni inceleyeyim derken Ata Caddesi üzerinde 35 BYL 17 (İzmir'in en bakımlı araçlarından biri, en bakımlı Volvo'su) Stad Garajı'na bağlı olmasına rağmen 169 BALÇOVA - HALKAPINAR METRO hattındaydı. İlk şoku atlatmanın ardından bu sefer yine Stad Garajı'na bağlı MAN SL232 169 olarak geçti.

3. Bunlarla geçirdiğim şokların üzerine bir de 86 BALÇOVA - HALKAPINAR METRO'daki Evka3 Garajı'nın araçları yerine Stad Garajı araçları gelmiş. En büyük sürpriz ise klimalı Volvo da artık 86'da

4. F. Altay İşletme önünde beklerken 85 ESENTEPE - HALKAPINAR METRO hattına bir miktar İzulaş aracı verilmiş. Bunlardan bir kısmı balta burun 98-99 BMC, bir kısmı MAN SL232

5 Bununla da kalmayan İzulaş 82 SİTELER - GÜZELBAHÇE - KONAK işkence hattına siyah İzulaş yapıştırmalı MAN SL232 koymuş. Aynı şekilde 8 GÜZELBAHÇE - HALKAPINAR METRO hattına Stad Garajı'na bağlı körüklü Volvo verilmiş.

Şimdi neden şok olduğumuza gelelim.

1. Metro çalışmalarından dolayı körüklü trafiğine kapatılan İnönü Caddesi'nin doğurduğu sıkıntı sırasında; İzulaş'ın çok pasif kaldığını, körüklü otobüsün yoğun olduğu Çakalburnu Garajı solo sıkıntısı çekerken ne 86 hattına fazla araç soktu(hatta körüklü zamanına göre daha az araç verdi) ne 85 hattına araç verdi ne Konak kalkışlı Çakalburnu araçlarına takviye verdi(7'deki araç bile çekildi) ne de dolaylı bir rahatlatmada bulundu. Dolaylı rahatlatmada en büyük tepkiyi 6 ARIKENT - HALKAPINAR METRO hattı konusunda gösteriyorum. Çakalburnu'nun zaten solo sıkıntısı varken solo Volvo seferden alınıp Çakalburnu araacının ilk servise Halka'dan başlayıp son servisin Halka'da bitmesi ve aracın boş olarak kayıpkilometre ile garajına dönmesi tam bir felaketti.

İzulaş'ın Hatay'da körüklü otobüs trafiğinin kapatıldığı an yardıma gitmesi gerekliydi ama olmadı. Bir yıla yakın bir süre geçip bunun gerçekleşmesi "jeton köşeli mi?" diye tabir edilen sözü aklıma getiriyor.

2. İzulaş'ın Stad ile Evka3 garajları arasındaki fark şudur. Stad garajı Halkapınar Metro aktarma merkezine yakındır ama büyük oranda Çiğli-Karşıyaka hatlarına araç verirler. Evka3 garajı ise büyük oranda Bornova bölgesine araç verir ve genel verici olarak her yöne araç verebilen bir garajdır.

Yukarıdaki açıklama önemli. Halkapınar Metro Bornova Bölgesi'ne bağlı göründüğü için uzak olan Bornova Evka 3 Garajı'ndan araç geliyordu 86-169-554 için. 371 ise şaşırdığımız üzere yakın olan Stad garajına verilmesiydi. Bugün ise klimasız araçları tüm hatlara yayma ve İzulaş içinde şoförlerin hatlarının değişimi sağlandı. 86-169'dan Evka 3 araçlarının büyük bir kısmı çekilip Stad araçları konuldu. Çok az Evka 3 aracı kaldı 85'e de Stad'dan İzulaş girerek oradaki klimalı-klimasız dengesi sağlandı. 85-86-169 için Stad'ın araç vermesi kayıpkilometre ile oluşan zararın azaltılması ile güzel bir uygulama oldu(çok uzun yıllar geç kalınsa da). Yıllarca gereksiz yere mazot israfı oluştu, kalıpkilometre ile zaman kaybı yaşandı.

3. 8 GÜZELBAHÇE - HALKAPINAR METRO ile 82 SİTELER - GÜZELBAHÇE - KONAK hatlarına İZULAŞ'ın araç vermesi geç bile kalındı. 8'in Güzelbahçe'den yaptığı 23.20 ve 00.00 araçları ile 82'nin Siteler'den yaptığı 23.00 ve 23.30 araçları yolcunun bittiği yerden Çakalburnu garajına geri dönerdi. Bu seferleri yapacak şekilde İzulaş'ın araç vermesi çok verimli olabilir düşüncesindeyim Hatta acilen eskisi gibi 320 BADEMLER - KONAK hattı için de Bademler'den son seferine kalkan araç gerekir. Umarım 8 ve 82'de gördüğüm araçlar söylediğim şekilde çalışıyorlardır. Yoksa tam bir fiyasko olabilirler...

4. Çakalburnu Garajı yine S.O.S. veriyor Yeniden sololarda sıkıntı başgösterdi. Yedekte bekleyen otobüs görmek zorlaştı. Hatırlarsanız zamanında takas yolu ile Merkez-Karşıyaka-Buca bölgelerinden solo araç gelmişti. Procitylerin gelmesi ile araçlar erkenden geri mi gönderildi acaba? Cuma günü Adatepe Garajı'nı ziyaret ettiğimde yirmi civarı solo Sanos ve az sayıda diğer araçlardan(Belde, 345) vardı. Bu durum düşüncemi doğruluyor ama bilgisi olan varsa paylaşmasını isterim

5. Yaz saati uygulamasına geçildi, şoförler izne ayrılmak isteseler de birçoğu için zora koşulduğu görülüyor. Sefer sıklıklarında gözle görülür bir farklılık oluştu. Bir de Teleferik Bölgesi için söyleyecek olursak; bugünkü karmaşa yüzünden birçok Eshot şoförü zorluk çekti!.. İnönü Caddesi yüzünden daha fazla şoförün çalışması üzerine yaz aylarında izin konusunda oluşabilecek sorunlar ve de İzulaş'ın klimasız otobüslerini dağıtma gereği birleşince bugünkü hal gerçekleşmiş oldu düşüncesindeyim

Bugün yine duyduğuma göre 342'de uzun zaman sonra körüklü Volvo, 138-139 hatlarında da Mercedes V6(O302T) görülmüş. Bu haftasonuna kadar herkesin geçen haftaya göre gördüğü farklılıklar bu başlıkta mesaj olarak atılırsa ilgilenenler için güzel bir bilgi paylaşımı olur

Yukarıdaki bilgiler bugüne ait olup gözlemlerime dayanmaktadır ( Bu sıcakta saatlerce yollardaydım ), yolcular tarafından fazla tepki çekmeden şu metrolar açılıncaya kadar devam etsin yeterki Saygılar...

Çağdaş501
5 yıl önce - Sal 23 Hzr 2009, 06:33

Gediz çok iyi açıklamış durumu 2 günden beri...
Ben de ilave edeyim..

Dün Halkapınar Peronlarına İzulaş Bornova hatlarınında hareket saatlerini-hatlarını-otobüslerini gösteren liste asılmıştır...

169-85-554 hat nolu otobüslere çalışan Bornova İzulaş,Stad Garajı'na devretmiştir bu hatları...

78 Yamanlar ve 191 Yurtoğlu hatlarının bir kısmı İzulaş Stad'a geçmiştir...

662'de 10 günden beri yeşil stickerli 97model model belde çalışıyor...Ne olduğunu anlayamadım...

79 Yeşilyurt Halkapınar
90 Gziemir Halkapınar Hatlarına 3er adet körüklü volv İzulaş Bornova tarafından dün itibariyle tahsis edilmiştir...

Uzun zaman 147 Postacılar-Gümrük arası Kırmızı İzulaş sticker ile dolaşan CUP-02 plakalı araca yeşil sticker takılmıştır...

400 Menemen-Karşıyaka hattına İzulaş Bornova4 adet körüklü volvo gönderecektir...
Neyse;ben Bayraklı civarını vermeye çalışacağım...

Dünden itibaren gerek otobüs gerekse şöför değişimi yapıldı hatlarda..

İşte bazıları...

599 Borsa Halkapınar Metro hattının iki otobüsü İzulaş Bornova'ya geçmiştir..

138 M.Erener-139 Cengihan/Bostanlı hatlarının iki otobüsü ESHOT Mersinli'ye geçmiş ve V6'lar verilmiştir...

Geldiğinden beri 139 nolu hatta çalışan Doruk190LE (DHB 83 yanlış hatırlamıyorsam)138 nolu hatta geçmiştir...

214 Evka3 Gümrük hattına Man Sl232 otobüsler verilmeye başlanmış İzulaş Bornova tarafınca...

İlgimi çeken çok önemli bir haber daha...Gün boyu iki otobüsü çalışan 99 Gazi Meydanı Gümrük hattının bir otobüsü ESHOT Mersinli'ye geçmiştir ve 2007-021 verilmiştir...

Ayrıca İzulaş Bornova'ya 51 nolu hattın parçalı otobüsleri geçmiştir...

97 nolu Fuat Edip Baksi-Gümrük hattı iptal edilmiştir...>Çok yerinde bir karar topu topu 5 kişyle Gümrük'e sefer mi konur?

501 hat nolu Çiçek Mahallesi-Halkapınar Metro hattı tüm söylentilere karşı hiçbir seferini kaybetmeden hayatına devam etmektedir... >İlgililere çok teşekkür ederiz..

525 nolu hatta toplam 4 tane körüklü otobüs çalışmaktadır..

498 nolu BMC Blokları-Gümrük hattı hafta içi sabhları 3 adet,öğlen ve akşamlar ise 2 otobüs ile çalışma hayatına devam etmektedir...

502 hat nolu otobüslere 1 adet V6,2 adet de Mercedes 0302 çalışmaktadır>Parçalılar dahil

Bu yazdıklarımın hepsi gözlem ve Halkapınar'da asılan listeden ibarettir..

İlgililere ve ilgisini çeken tüm İZMİR'lilere ve toplu taşıma meraklılarına duyurulur...

Bilginize...

Barış_AMD
5 yıl önce - Sal 23 Hzr 2009, 09:03

Gedizin açıklaması iyi olmuş ancak adatepe garajı ile çakalburnu garajın arasında otobüslerin takas edileceğini sanmam bucadada solo araç sıkıntısı var procity de az geldi bucaya k.sanos ile değişim yapıldığında bu araçlar rampası bol olan yerlere veriliyor örneğin evka-1 ve epeyce zorlanıyorlar ve sık sık arıza yapıyorlar.Solo sanoslar bile zor çıkarken k.sanos vermek sıkıntıya yol açıyor zaten fazla klimalı araçta kalmadı klimasız araçlarda yolculuk yapmak işkence gibi geliyor ama istedikleri semtlere son model araçları çalıştırmayı biliyorlar.

coşkun tuncer
5 yıl önce - Sal 23 Hzr 2009, 09:47

Selam Arkadaşlar

Gediz Arkadaşımızın bahsettiği konu üzerinde dediğine katılıyorum .Dün sabah Soğukkuyu Garaj'da iş dağıtımı yapan hareket memuru ve yardımcısı bir şoför geldi ve erkenci bazı otobüslerin İZULAŞ'a geçtiğini ve erken giren otobüsler akşam da erkenden paydos edeceğini kendi aralarında konuştular(İZULAŞ için) ve listede sabit erken giren ESHOT otobüsleri başka hatlara kaydırılmış yerinde kalanlar ise daha geç saatlerde servise girecek şekilde ayarlama yapıldığını gördüm bu tüm hatlarda değil belli başlı hatlarda değişiklikler yapılmıştır .

yani ESHOT otobüslerinde de [KARŞIYAKA BÖLGESİ için( diğer bölgeleri bilmiyorum )]bazılarının tekrar hat değişimi yaşanmıştır

Örneğin gözüme çarpan Yamanlar-Gümrük hattına erkenci ESHOT otobüsü girecekten tabelası çevrilmiş İZULAŞ'A ait MAN otobüs şoförü geldi Yamanlar-Gümrük tabelası alıp servise gireceği son durağa gitti Vardiye Amiri bile nasıl İZULAŞ çalışır diye şaşırdı

İlerleyen günlerde daha nasıl değişikler yapılacak bilgiler edinerek burada sunabiliriz

ESEN KALIN

Eren D
5 yıl önce - Sal 23 Hzr 2009, 10:27

İyi günler wowcular bende biraz ekleme yapaayım:[hat numarasına göre başlayım]
5 Narlıdere-konak hattına man sl263 verilmiş
8 Güzelbahçe-halkapınar metro hattının 2009 conecto alınıp yerine k.volvo(35 DLU 59)verilmiş.
42 Çınartepe-konak hattına man sl 232 ve balta belde verilmiş
44 Mersinpınar-konak hattına 1 tane balta belde(35 END 02] verilmiş.
64 A.sitesi-konak hattına eshot iki tane araç vermiştir
78 Yamanlar-gümrük hattına izulaş iki tane man sl 232 vermiş.
86 Halkapınar-balçova hattı stad garajına geçip klimalı volvo ve 35 BYL 22 plakalı volvo verilmiş.
122 Şemikler-gümrük hattında sadace 1 tane man sl 232 kalmış.[Diğerleri eshot procity veya beldedir.)
120 Mavişehir-konak hattının baya man sl 232 azaltmışlar.
201 K.evleri-h.metro hattı basmane ye kısatılmış ve man sl 232 leri bornova garajında stad garajına geçmiştir.
128 Egekent 2-gümrük ve 295 Harmandalı-gümrük hattının 1 er adet k.volvoları alınmış.
342 Egekent-gümrük hattında 2 tane k.volvo verilmiş. (35 BYL 23 VE 35 BYL 26)
346 Evka 5-gümrük hattına 1 tane k.Volvo verilmiş
518 Beyazevler-E.Ü Kampüsü hattına 2009 conecto su alınıp Solo volvo verilmiş.
553 Sarnıç-halkapınar metro hattı stad garajına geçmiştir ve 1 tane aracı(man sl 232) kalmıştır.

.

En son Eren D tarafından Sal 23 Hzr 2009, 20:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Çağdaş501
5 yıl önce - Sal 23 Hzr 2009, 15:52

99 Gazi Meydanı Gümrük hattındaki 2007-021 seri nolu araç 138 hattında çalışıyor bugün itibariyle...

99 hattına ise Man Sl232 verilmiş...Bu resmi Enteresanlıklar başlığına yükleyeceğim...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Ege