Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul'da Denize Girilecek Yerler
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
onders1976

9 yıl önce - Pts 16 May 2005, 18:40
AH ISTANBUL

Biraz nostaljik olacak ama anlatmak istedim;
Bundan 22 sene once Florya Gunes plaji ve Buyuk plaj yaz aylarinda tiklim tiklim olurdu.
Soyunma kabinleri,cafesi,plaji,denizi ve calisanlari ile simdiki 5 yildizli tatil koylerinin bile olamadigi kadar temiz ve bir okadarda eglenceli olurdu.
Her firsat buldugumuzda ailecek bu plajlara gider hem gunesin tadini cikarir hemde eglenirdik.Yabanci turistler karavanlariyla gelir kamp yaparlardi.
Bakirkoy sahilinde balik tutardik.Sarayburnunda oturur cay icerdik ve gelip giden guzelim ic hatlar vapurlarini seyrederdik ve oralardada denize girilirdi.
Adalara giderdik her haftasonu ,denize girmek orada daha bir guzel ve keyifli olurdu.
Asya yakasindada Sureyyaplaji-Tuzla-Pendik kiyilarindan denize girilirdi.Simdilerde o sularda herhangi bir baligin bile yasamasi zor.(Tersaneler ve dogalgaz depolari bulunuyor.)

Su anda gordugum ve duydugum kadariyla Istanbulda bogaz ve adalar haricinde bir yerde denize girmek intihar etmek ile ayni seymis.
''ISTANBULUMUZA SAHIP CIKALIM TEMIZ TUTALIM ATALARIMIZIN EMANETI CIHAN SEHRINI''

Tunc

9 yıl önce - Pts 16 May 2005, 20:02

Alıntı:
Biraz nostaljik olacak ama anlatmak istedim;
Bundan 22 sene once Florya Gunes plaji ve Buyuk plaj yaz aylarinda tiklim tiklim olurdu.
Soyunma kabinleri,cafesi,plaji,denizi ve calisanlari ile simdiki 5 yildizli tatil koylerinin bile olamadigi kadar temiz ve bir okadarda eglenceli olurdu.
Her firsat buldugumuzda ailecek bu plajlara gider hem gunesin tadini cikarir hemde eglenirdik.Yabanci turistler karavanlariyla gelir kamp yaparlardi.
Bakirkoy sahilinde balik tutardik.Sarayburnunda oturur cay icerdik ve gelip giden guzelim ic hatlar vapurlarini seyrederdik ve oralardada denize girilirdi.

Resimde Gozuken yerler de 2003 yili yaz aylarinda ve 2004 yili mayis - haziran aylarinda Senlikkoy den florya ya ve Yesilkoy e kosardim. Sabah Saat 07.00 ile 09.00 arasi genelde cumartesi ve pazar gunleri yuzdum, Mayis ayinda Soguk Olmasina ragmen Tayt ve Tsort ile yuzdum, Deniz gayet temiz oluyordu,(Evveliyati pisti) Ayrica O bolgede bulunan yesilkoy on yerlilerinden beraber yuzdugumuz insanlar var, Sabahlari o tarafa gitmek isteyenlere tavsiye ederim, Hem sabah Spor yapma imkani var, hemde sartlar elverisli oldugunda denize girebilirsiniz, Ayrica yesilkoy ile Florya arasinda Istanbul belediyesinin Cok guzel Park alani mevcut, (lokantasi gayet hesapli idi) Ayriyetten Florya ya dogru Sahil doldurma ve duzenleme insaatlari yapiyorlardi, Suan ne asamada bilmiyorum, O taraflara giden arkadaslarimizdan Resim cekmelerini rica ederim, (Yine Burdan Resimleri Cekse Cekse Faruk Hocam Ceker.)

30 sene oncesi ise oralari Mukemmeldi, Cocuklugumuz orda gecti, Menekse de, 30 sene evvel Nami = Pehlivan Aga Rahmetli sandallarini kiralatir yaninda calisirdik.. (Menekse de bulunan koprude ise Kefal tutardik.)

messiah_haktan

9 yıl önce - Pts 16 May 2005, 22:21

Elinizde yunuslarin ve Istanbul'un ayni anda gözüktügü bir foto var mi? avrupalilara gösterdim de inandiramiyorum milleti

Hüsnü

9 yıl önce - Pts 16 May 2005, 23:03

Kumburgaz'da poyraz oldugu zaman deniz okyanus berraklıgında ve temız
Aynen fotografındaki gibi

Bu arada Prıncess Marin Hotel'in oralar ve Kumburgaz Köy'e kadar olan kısmın altyapısı bıttı

Belkı Cüneyt arkadasımızın bahsettıgı sahil kesimini yeni yeni duzeltıyorlar..

Ben 20 senedir gırıyorum. Bence Kilyos plajından daha guzel ve emniyetli bir plaj..

yazın babayigitleri bekleriz
TEKNE TURU BENDEN

Tunc

9 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 01:45

Alıntı:
Elinizde yunuslarin ve Istanbul'un ayni anda gözüktügü bir foto var mi? avrupalilara gösterdim de inandiramiyorum milleti

Messiah.. Buraya bakabilirsin... Burada da guzel resimler var.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=130844#130844

Faruk Öncan

8 yıl önce - Pts 22 Ağu 2005, 12:45

Şemsipaşa

(+)

Mehmet
8 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2005, 15:55

İstanbul da en güzel yüzülebilecek yerlerden biri bence Poyrazköy Plajı. Önünde dalga kıran olduğu için deniz durgundur, dalga yoktur. Ayrıca bayanlara özel plajıda bulunmaktadır. Denizi de temizdir.

Poyrazköy e gitmek için Kavacık' tan kalkan 135 numaralı otobüse binmek gerekiyor. Bu otobüs Beykoz dan da geçtiği için Beykoz dan da binebilirsiniz.

ilyas aydın türken

8 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2005, 22:41

büyükşehir belediyesi Menekşe plajında güzel bir düzenleme yapmış, inşallah tarumar edilmez...

mhkose
5 yıl önce - Prş 18 Hzr 2009, 21:53

merhaba.ben arada bir İstanbula geliyorum..Ancak nerelerde denize girilebileceğini bilmiyorum..caddebostan ve suradiye sahili dışında bilmiyorum..buralar dışında başka nerelerde denize girilebilir.?

teşekkürler..

alicanoalican

5 yıl önce - Prş 18 Hzr 2009, 22:23

İstanbulda samatyadan atla tren'e menekşe plajına git.Kilyos plajları.Karaburun v.b ... Havuz istiyorsan bahçeşehir otobüsüne bin Aqua doilping 'e yada başakşehire bin aqua Marine ye git

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet