Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Alp
12 yıl önce - Pzr 01 May 2005, 08:03
İzmir'li öğrencilerden duyarlı haraket...

İzmir’de Buca Lisesi son sınıfta okuyan bir grup öğrenci, geleneksel ‘mezuniyet balosu’ yerine ilginç bir kampanya düzenledi. Aynı zamanda ailelerini mezuniyet balosunun getirdiği mali yükten kurtarmak isteyen öğrenciler, ‘bir gece için giysiye, kuaföre, 5 yıldızlı otel yemeğine para harcamayı’ fazla anlamlı bulmadıklarını belirttiler...

‘Eskiyi değil, en yeni gömleğini armağan et’ sloganıyla açılan kampanyaya 35 öğrenci sahip çıktı. Öğrenciler, 5 Mayıs’ta mezuniyet balosu yerine Kiraz Doğancılar İlköğretim Okulu’nu ziyaret edecekler ve ilkokul öğrencileriyle piknikte eğlenip hediyeler verecekler

Müjdat

12 yıl önce - Pts 02 May 2005, 23:01

Alıntı:
"İzmirli" öğrencilerden duyarlı haraket...

Bence duyarlılık bu olmamalı. Bu tarz önemli günleri kampanya adı altında reklam yapmamalı insan. Bence her çekilen cefanın sonunda bir sefa dönemi olamalıdır. Demek istediğim bunca yıl okuduktan sonra bence bir eğlenceyi hakketmiştir o öğrenci !
Bunu ''ben duyarlı gençim'' adı altında yardım kampanyasına dönüştürmek bence hoş değil. Gerçekten yardım etmeye gönül vermiş insan bunu o eğlenceden sonra da yapabilir diye düşünüyorum ancak aleni değil gizli olmalı bu yardımlar. Herkes elbette ki yardımlaşmalıdır kesinlikle bunda hemfikirim ancak bu yardım reklam olmamalı. Düşünsenize evlenirkende o halde düğün yapmayalım onca insanı eğlendireceğimize o parayı fakirlere, hayır kurumlarına verelim. Bunu yapabilen biri varsa elini öperim ancak ben yine de bazı önemli günlerin yaşanması gerektiğini düşünenlerdenim. Mezuniyet balosuna katıldım ve emin olun en ufak bir pişmanlık duymadım aksine o anlar benim bir parçam oldu. Yine de o öğrencileri tebrik ederim sayet gerçekten reklam amacı gütmeksizin böyle bir kampanya yaptılarsa. Tek merak ettiğim bu lisede sadece 35 mezun mu var ? Yoksa diğerleri bu kampanya'ya dahil değil mi?

Not: Eminim benimle hemfikir olmayan arkadaşlar olacaktır. Maddi durumdan söz edecekler ve yazımın ( tarışmanın) içeriğine bakmaksızın eksi vermeye kalkışanlar. Lütfen bana savunduklarınızı belirtin. Bu arada unutmadan vurgulamak istiyorum bende İZMİRLİYİM.

Sevgiyle kalın

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet