Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Teknik Resim
« önceki   123456

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 6
Denem

12 yıl önce - Pzr 19 Arl 2004, 03:30
sure isik iliskisi

Mercek ne kadar uzun sure acik tutulursa, resime dusen isik o kadar yogun oluyor. Bu nedenle, bizim gozle goremedigimiz (goz mercegi hizini bilmiyorum) yogunlukta isiklari filme kaydetmek mumkun. Turkce'min yettigi kadar aciklamaya calistim. Exposure + light...

Sayin Yuzbasim, fotograf makinesini bir oyuncak haline getirdiniz, resim cekmek sizin icin cok eglenceli olmali. Bu kadar usta olmaniz icin, saniyorum cok cok oynamis olmaniz gerek.

Yuzbasi Volkan Yuksel

12 yıl önce - Çrş 22 Arl 2004, 03:39

Evet Umit,

Gokyuzunden gelen beyaz isigin polarizor filtre ile azaltilmasiyla relatif olarak diger yerlerden gelen isigin gucu artmis oluyor. Bu sayede hic gorulmeyen bulutlar gorunur hale geliyor veya kara bulutlarin rengi acilip beyaz bulutlara donusuyor. Tabi bu arada bulutlarin arkasindaki gokyuzu daha da kararmis oluyor.

Ayni sekilde pozlanan isikta gokyuzunden gelen dominant isik da bastirilmis oldugu icin, cevresel isiklar ornegin bina vs daha guclu pozlandirilmis oluyor.

Denem ustad,

kendimi usta bir fotografci olarak gormuyorum, usta fotografcilar hep insan yuzu vs cekerler. Benim icin fotograf cekmek gorduklerimi, dusunduklerimi, gercekleri, hayatan kesitleri paylasabilmek ve saklayabilmek icin bir arac. Ilgine tesekkurler.

Yuzbasi Volkan Yuksel

12 yıl önce - Cum 24 Arl 2004, 04:06

Yukardaki Polarize filtre konusundaki bilmece icin ip ucu, daha once Yusuf tarafindan dinamitlenen mesajimda gizli idi.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=6482&p ...ze&start=0

Yuzbasi Volkan Yuksel

12 yıl önce - Cum 28 Oca 2005, 01:24
Kar taneleri

Yakin cekim kar tanecikleri. Cekildigi yer; Kuzey Yarikure

(+)

YVY

Yuzbasi Volkan Yuksel

12 yıl önce - Cum 29 Nis 2005, 23:23

Spil Dağı Manisa

f/2.8 1/1000sn

(+)