Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Erkek küpe takar mı ?
« önceki   123 ... 222324 ... 666768   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Erkekler küpe takar mı ?
A ) Takar tabi. Neden takmasın ki ?
49.0%
 49.0%  [539]
B ) Asla takmaz. Ne o öyle kız gibi
33.3%
 33.3%  [367]
C ) Kararsızım
2.5%
 2.5%  [27]
D ) İlgilenmiyorum
15.3%
 15.3%  [168]
Toplam Oy : 1101

mustafa_benz
5 yıl önce - Cmt 09 May 2009, 08:39

KRİS hanıma katılıyorum eğer ki bir erkeğe yakışıyorsa takabilir.Artık hangi çağda yaşıyoruz.Lütfen bağnaz düşünceleri kafamızdan atalım artık.

yasar_gul

5 yıl önce - Cmt 09 May 2009, 11:02

Alıntı:
pardon bir kisim insanimiz, kendisini neden boyle tabularin, yasaklarin, hosgorusuzlugun, tekduzeligin icine hapsetmis? Kupe takan bir insandan bugune kadar kime ne zarar gelmis? Hayir ozellikle kulaginda kupe var diye zararli insan olurmu hic? Kupeli erkegi bir kaliba sokmussunuz kafaniza gore, bundan sonra kupe takan kadir inanir bile olsa adami yuvarlarsiniz.. Ayip gunah ya, biraz hosgorulu olun, insanlari uzerlerindeki kiyafetleri aksesuarlari, hatta cinsel tercihlerinden dolayi asagilamayin..Bence site denetcileri bu basligi kilitlemeli, kendini adam sanan buraya gelip hakaret savuruyor.. Herkes kendi adamligini yargilasin, baskasininkini degil......

Birkere yazılan mesajları sanırım iyi analiz edememiş Arkadaşlar var !!!
Yahu kardeşim kimse karışmıyor veya hoşgörüsüzlük etmiyor ki herkes kendi fikrini belirtiyor.
AYRICA KÜPEYİ BENİMSEMEYİP TAKANLARA DA KARIŞMAYAN HERKESE YOBAZ DEMEK KİMSENİN HADDİNE DÜŞMEZ.
karşı görüşte olabilirim. bana göre Erkekler küpe takmaz ancak takanlara karışılmaz dediğimde beni yobaz olarak tabir etmek AHMAKLIK VE SAYGISIZLIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.
Mesajların hepsini okuyun ve tüm arkadaşlar zaten karışmam diyor sadece kendi yaşayış tarzı ve örf adetleri gereği, yetiştirilme tarzından dolayı erkekler küpe takmaz diyor. Buna neden küpe takanlar farklı gözle bakıyor !
Benim yetiştiğim dönemde (Yaşım 34) ve öğrendiğim Türk Milletine özgü örf ve adetlerin geleneklerin getirdiği yaşam tarzına göre Erkek Adam küpe takmaz... Bunda gocunacak bir durum yok.
En çok şaşırdığım durum ise kendi görüşlerini yazan arkadaşlara veya kendince küpeyi benimsemeyene eksi puanı yapıştırmalarıdır
BEN KÜPEYİ BENİMSEMİYORUM AMA KİMSEYE DE TAKAMAZSIN DEMİYORUM. BUYRUN BENİMSEYEN ARKADAŞLAR EKSİLERİNİ VERSİNLER !!!
Sevgilerimle...

burpek
5 yıl önce - Cmt 09 May 2009, 11:45

Kimseye zarar vermiyorsa, herkesin özgürlüğü yokmu?
İsteyen takabilir...

fatihyanar
5 yıl önce - Cmt 09 May 2009, 12:42

Küpe takmayı erkekliğe indirgeyenleri anlamıyorum.Erkeklik o kadar küçük birşeyle mi temsil ediliyor?İsteyen, istediğini temsil etmek için takar.Ama bana göre bazı şeylere baş kaldırmak, toplumundaki tabuların kırılması için takıyoruz olabilir.(Bende takıyorum)

Mete Aktomas
5 yıl önce - Cmt 09 May 2009, 13:04

Anketin b şıkkı yorum içeriyor.

B ) Asla takmaz. Ne o öyle kız gibi

Asla takmaz, takmamalı vs vs gibi bir şık değil bu. "Kız gibi" diye bir seçenek konulursa insanlar "erkek adam küpe takmaz" der. Gerçi ciddiye alınacak bir konu değil ama. Dikkatimi çekti.

melehat

5 yıl önce - Cmt 09 May 2009, 14:56

Erkekler küpe takarmı?

bizim toplumda kimi hoş görü ile karşılıyor kimisi de şiddetle ret ediyor neden onların bakış acısı olmalı
zamanla alışılacak şimdiki nesil takıyor takar.,

aydın kişide var küpe takan aydın olmayan da var küpe takan . Orta yaşlı kişiler ve orta yaşın üstü olan bazı aileler istemesede çocukları takıyor.

Osmanlı zamanında da varmış takan küpe takmak inişe gecmiş şimdide cıkışa gecmiş ibre yükselmiş
olabilir .
Erkeği küpeyle değerlendirmemek lazım.
Düşünceleri, yaptığı icretları, tutumu, fikirleri, hareketleri önemli gibi geliyor bence
küpe atkmış takmamış ne önemi var varsın taksın
bunlara takılı kalmamak lazım gibime geliyor.

Türker AYDEMİR

5 yıl önce - Cmt 09 May 2009, 16:19

Koskoca Osmanlı padişahı Yavuz da küpe takmış. O da mı kız oluyor..?

benersoy
5 yıl önce - Cmt 09 May 2009, 16:41

bir erkek olarak bu konuya daha öncede
fikrimi belirtmistim,
ve yine bu konuya biraz aciklik getirmek istiyorum,
bir yorumcu: erkek küpe takmaz, küpeyi oglanlar takar demis
ve ben bu yoruma esprili birsekilde katilmistim,
esprili takildim, cünkü konu bana göre bos bi konu,
bos oldugu kadarda kime ne kazandirir
ne kaybettirir, onuda merak ediyorum dogrusu,
ve burda bu konuya üyelerin fikri soruldugu icin,
bende malesef istemedende olsa bu icibos konuya,
biraz icibos ve esprili sekilde katilmis oldum
katilmaz olaydim!
küpe takan yada takmaya taraf olan birileri tarafindan
hakaretlere maruz kaldim, (örümcek beyinli olduk bilmem ne olduk)
iyide, küpe takan bir erkegin takmakta nekadar özgürlügü varsa,
benimde fikrimi belirtmekte bir okadarda özgürlügüm var!
eger üslubumda bir eksiklik varsa, ki olabilir!
bunada eksi puan verilir! fikrimin birilerini rahatsiz etmis olmasi,
bu yinede hakaret etmeyi gerektirmez diye düsünüyorum,
konuya tekrar gelecek olursak,
evet, ben erkege küpenin yakismadigini düsünüyorum,
hatta bana tiksinti veriyor!
bu benim sahsi görüsüm, görüs özgürlügüm!
tabi bu demek degildirki, ben takanlara karisiyorum!
bu demek degildirki, ben takanlara hakaret ediyorum!
elbette herkezin kisisel özgürlükleri var,
takan takar, takmayan takmaz!
ne ben nede kimse burda takanlara karisamaz!
nasilki birileri türban takanlar hosuna gitmiyorsa,
burdada birilerinin (ben dahil)
erkekde küpe, hosumuza gitmiyor olabilir!
ama bir ortak noktamiz varki:
kimse kimseye karisamaz! baski kuramaz!
takanlara, takmak isteyenlere hayirli olsun.

benersoy.

Ufuk Özkan
5 yıl önce - Cmt 09 May 2009, 17:13

Alıntı:
Benim yetiştiğim dönemde (Yaşım 34) ve öğrendiğim Türk Milletine özgü örf ve adetlerin geleneklerin getirdiği yaşam tarzına göre Erkek Adam küpe takmaz...

Sizden bir önceki nesil "Erkek adam dondurma yalamaz" diyordu. Ondan önceni nesil "Erkek adam ağlamaz" dedi. Daha önceki nesil "Erkek adam ev işi yapmaz" diyordu. Ondan bir önceki nesil "Erkek adam kadınla tokalaşmaz" diyordu.. Ondan bir önceki nesil de "Erkek adım kadınla aynı ortamda bulunmaz" diyodu.. Ondan bir önceki nesil ise...

Merak ettim Yaşar Bey, yukarıda saydıklarımı yapıyor musunuz siz? Misal erkek adam renkli televizyon bile izlemez bizim oralarda. Yoksa siz izliyor musunuz?

Neyseki kuruyor bu erkek adamların nesli

çetintunç
5 yıl önce - Cmt 09 May 2009, 17:30

İnsanlar yaşamları içinde sosyal süreci gerçekleştirirken, bastırılmış duygularını, egolarını, aşağlık komplekslerini, beceriksizliklerini fakirliklerini özlemlerini hayallerini olumluya çevirecek yüceltecek birçok deneme ve tecrube yaparlar.

Mesele küpenin takıp takılmaması değil küpe taktığında bununla kişilik kazanacağını farklı olacağını insanların ona daha çok ilgi gösterecğini,karşı cinsin gözdesi olabileceğini düşünüyor ve varoluşunu mevcudiyetini bununla anlamlandırmaya çalışıyor ve manevi tatmin bunun yanında benlik bütünlüğü bu şekilde sağlayacağını düşünüyorsa yanıldığını görecektir.

Bırakın insanlar küpe taksın tecrube etsin bunun böyle olmadığını görsün.Dünyada herşeyin tüketilebildiği, insanoğlunun bu kadar arsız, doymayan ve bencil olduğu bir ortamda küpenin insana katacağı görselliği veya kişiliği mi insanoğlu tüketemeyecek.
Bir müddet sonra o kişiye küpeni tak desenizde takmayacaktır.

Birde merakımdan sormak istiyorum neden küpe sağ kulağa takılınca GAY olmanın bir işaretidir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET