Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Yılmaz Tufan

14 yıl önce - Çrş 20 Nis 2005, 12:19
Yavuzselim Camii Minaresinden

Yavuzselim Camii Minaresinden

(+)

yalper
14 yıl önce - Çrş 20 Nis 2005, 22:34
YSS Minare

Yilmaz Tufan seni tebrik ederim, tek kelimeyle muhtesem bir fotograf, forumlarda cok fazla mesajini goremiyoruz, ama bu resimle ilgili detay istiyorum, lutfen izin alma surecini, o minareye cikarken yasadiklarini, minaredeki atmosferi, fotografi hangi makineyle, hangi ayarlarla cektigini paylasir misin, sahsi gorusum sitenin acilis sayfasinda yer almasi gereken bir fotograf ama sen kendi sitende de degerlendirirsin diye dusunuyorum http://istanbul.potomya.net/ siteni de bilmeyenlere tavsiye ederim..

*selim*

14 yıl önce - Çrş 20 Nis 2005, 22:51

Yavuzselim camii'nin çevresi daha iyi görüntülenemezdi herhalde...
Bu Fotoğrafın benzeri için fatih camii minaresine çıkmayı denedim ama izin alamadım..
Tebrik ediyorum Yılmaz bey...

Yılmaz Tufan

14 yıl önce - Prş 21 Nis 2005, 11:35
Foto hakkında bilgi

Forumda az görünmemin sebebi forumda sedec istanbul'u tanıtan fotoların olması zorunlulugu. Çiçek böcek fotoğrafları kabul edilmiyor. Fazla gezemediğim için ancak arada bir böyle fotoğraflarım oldugunda ekleme fırsatı oluyor.

Makinem Canon Powershot S1 IS.

İzin almak için güzel bir bahane ile caminin bağlı bulundugu fatih muftulugune dilekce ile basvuruyorsunuz. en geç bir hafta içinde dilekçeniz cıkıyor ve o dilekce ile minarelerde ve camii içinde foto cekme hakkına sahip oluyorsunuz.

Minareye cıktıgım gün hava cok güzel idi lakin rüzgar inanılmaz derece hızlı esiyordu. Minarede iken (101 basamaklı minare) minarenin sallanması insana cok kotu bir his veriyor. Yani yusuf yusuf olayı..

Foto özelliğine gelince;

Exposure time 1/1000 s
F-number f/5.6
Date/time original 19.04.2005 15:32:25
Date/time digitized 19.04.2005 15:32:25
Component config YCbCr
Compressed BPP 5
Shutter speed value 1/1002 s
Aperture value f/5.6
Exposure bias value -0.33 EV
Max. aperture value f/2.8
Metering mode Pattern
Flash Flash did not fire, compulsory flash mode
Focal length 5.8 mm

Aydinsert
14 yıl önce - Prş 21 Nis 2005, 11:55

Merhaba Yılmaz Bey,uygun hava ve ışık şartlarını sağlayamadığım için çıkamadığım yerlerden birisi burası.Çekim yaptıgınız gün ve dün İstanbul da çok güzel bir hava vardı.Buraya sadece panorama yapmak için çıkmadınız herhalde.Detay fotograflarıda bekliyoruz.Ayrıca minarenin şerefesinin görünmesi fotografta pek hoş durmamış!Bunu bilinçli bir şekilde yaptınız herhalde.

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL