Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Cenk Gültekin
5 yıl önce - Sal 28 Nis 2009, 01:44

Herzaman merak etmisimdir, bu ünlü futbolcular neden 14 numarayi secmisler:
Acaba diyorum bunlarin hepsi benim hemserim, yani Bolu'lu mu
Henry:

Güiza:

Xabi Alonso:

Arda:

Sait_71
5 yıl önce - Sal 28 Nis 2009, 02:02

Ronaldo 7 numarayı giyiyor.

R.keane'de Liverpool'dayken 7 giymişti.

George Best'te 7 numaraydı...

Raul Gonzales'te 7 numara...

Beckham'da 23 ten önce 7'ydi.. (Ronaldo'dan önce)

Figo'da İnter'de 7 numara giymişti..

Gerçektende değerli değil mi 7 numara...

Efe Kahraman
5 yıl önce - Sal 28 Nis 2009, 03:04

Formalar futbolda çok önemlidir.Öncelikle defansta oynayan bir futbolcu önceliği genelde 2,3,4,5 tir.Ayrıca şehrinin plaka koduda önemlidir. En çok sevdiğim alan defans'tır.Lugano'ya 2 numara çok yakışıyor.Ben futbolcu olsaydım ve defansta oynasaydım 2 ya da 3 numara eğer onlar olmadıysa 16 numara isterdim(Bursalı olarak:) ) Sanırım yönetim forma seçimini yapıyor.Tabiki futbolculara'da bırakılabiliyor.

Tarık34
5 yıl önce - Sal 28 Nis 2009, 06:40

recep demirbas
5 yıl önce - Sal 28 Nis 2009, 07:05

kendini araba sanan futbolcular

1-23 arası iyidir. 7 daha da iyidir. takımı bir araya toplar, oyun kurar

veli küçükayvaz
5 yıl önce - Sal 28 Nis 2009, 08:51

Gelmiş geçmiş en büyük 10 numara PELE

Bire bir de geçemeyeceği futbolcu yoktu

Dünya nın Maradonası

Hagi "Balkanların Maradonası"

10 numara denince Platini yi de unutmamak gerekir

neşetyıldız

5 yıl önce - Sal 28 Nis 2009, 09:18

Birçok kişi için değeri-önemi-anlamı olan numaradır. ve özellikle futbolda, yedi, dokuz, on, onbir numaralı formaların karizması vardır.
Her futbolcu memleketinin plakasını almaya çalışınca ortaya amerikan hokey takımlarının formaları gibi bir görüntü çıktı. 55,77,61,54,67,57,99,81,66... Artık, 6, 7 numara göremez olduk.

Her maç farklı forma giymek zorunda kalan, her maç şans bulamayan futbolcular için ister istemez burukluk oluşturdu. öyle ya o formayla sevmişti taraftar onu. forma savaşı işte o zamanlar gerçekten forma savaşıydı. kendi numarasını almak için daha bir hırslıydı futbolcular. mevkimde oynamıyorum demeninse en büyük fırsatıydı onlar için.

Her zaman için en özelleri 10 numaraydı. numaranın yine özel bir yeri olsa da, sınırlama kalktıktan sonra herkes kendi için özel olan forma numarasını aldı, ya da istediği numara başkasında olduğundan başka bir numara tercih etmek zorunda kaldı.

Bir de memleket furyası başladı sonra 61'ler, 44'ler, 67'ler, 41'ler vs. vs. eski günleri özletse de bunlar da yakıştı bazı futbolculara.

hakanmoglu

5 yıl önce - Sal 28 Nis 2009, 09:25

Gelmiş geçmiş en iyi 10 numara bence LİONEL MESSİ.

nacar

5 yıl önce - Sal 28 Nis 2009, 10:59

Bu konuda en güzel örnek, yıllarca Milan formasını giymiş Franco Baresidir.

Franco Baresi İtalya Milli Futbol Takımı ve AC Milan'ın efsaneleşmiş defans oyuncusu. 20 yıl boyunca forma giydiği AC Milan'de 531 resmi maça çıkmıştır.

Şu anda İtalya genç takımında antrenörlük yapmaktadır.

Oynadığı dönem AC Milan kadrosu takım tarihinin en başarılı dönemini yaşadı.

6 kez Serie A şampiyonluğu yaşadı. Yine o dönemde AC Milan 3 kez ise Avrupa Kupası kazandı.

1997 yılında futbolu bırakınca takımı 6 numaralı formasını emekliye çıkardı ve o forma numarası Baresi'ye adandı.

Arda M Öztürk

5 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 17:34

fenerbahçede 2 sezondur 9 numara boşta

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET