Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 297
Ayhan
8 yıl önce - Cmt 11 Nis 2009, 14:06

(+1) paylaştığın için teşekkürler
(+1) güzel bir çalışma

gibi puanlar yeterlidir.

Zafer

8 yıl önce - Cmt 11 Nis 2009, 14:07

Sitemizin amacı fotoğraflarla ülkemizi tanıtmak ama vasat fotoğraflarla ülkemizi tanıtmamız uygun olur mu? Her yakalanan kareyi yüklememek gerek. Emek var diye her yakalanan kareyi yüklersek, hiç bir amacımız kalmaz..

Puan meselesi olmamalı, artı aldım eksi verdim olmamalı meselemiz..

Emeksiz iş olmaz.. Öneriniz sadece komik..

100 Kare fotoğrafın hepsini emek harcanmış diye yüklemek olmaz, içlerinden en iyi bir iki fotoğrafı yüklemek ve ülkemizi tanıtmak daha mantıklı.

inanç ahmet
8 yıl önce - Cmt 11 Nis 2009, 18:07

Alıntı:
Güzel Bayraklarımız denilince sanki birden fazla bayrağımız varda onları görüntülüyoruz gibi bir izlenim oluşmuyor mu?

Güzel Bayrağımız gibi bir başlığa dönüştürülebilir mi?

..Tek Bayrak Tek Devlet..

Sayin Zafer, o baslik aslinda yuksek guzellik derecesine sahip, insanin gorugunde hayran birakan bayraklarimizin fotograflari içindi. Yani her bayrak fotografini koymuyorduk. Ankcak zamanla baslik amacindan sapip her bayrak fotografini guzel-vasat demeden yuklemeye basladik..
Yani basligin açilis amacina uygun "guzel bayraklarimiz" demek.

Alıntı:
Bence puan sistemine şöyle bir artı puan eklenmeli. (+1) Emek Harcanmış.

Mesela yukarıdaki fotoğrafta bazı kötü bölümler var.Bu zaman zaman farklı fotoğraflarda da görülebiliyor.Ve fotoğrafı çeken kişi eksi puan alıyor.Ama birde şu var, o arkadaş oraya kadar gidiyor güzel bir kare yakalamak için ne zorluklar çekiyor.Güvenlik görevlilerinin Yassah
gardeş gibi uyarı lafları yiyor.Ama o bir kare güzel resmi çekip bize gönderiyor.Ve bizde bakıyoruz.O yüzden o kötü çıkan fotoğraflarda da bir emek var.En azından o arkadaşı mutlu etmek için bu bir puanı ona gönderebiliriz.

Saygılarımla

Erdal Mindevallı

Sayin Ender Mindevalli, puanlama sisteminde "(paylastigin) için tesekkurler" seklinde bir seçenek var. Bu ayni zamanda "emek var" demek.

Selamlar.

Hakan ERTÜRK

8 yıl önce - Sal 14 Nis 2009, 18:31

Sitede,son hafta ya da gün içerisinde,en beğenilenler listesini:

En çok 'eğlendirici komik' puanı alan mesajlar ve sahibi

En çok 'altına imzamı atarım' puanı alan mesajlar ve sahibi

Aynı zamanda en kötü mesajlar da

Ne demeye çalıştığı hiç anlaşılmayanlar

şeklinde listelenerek ayrı bir bölüm açsak sizce de hoş olmaz mı?

Teşekkürler

Uğur!
8 yıl önce - Sal 14 Nis 2009, 19:18

Böyle birşey daha önce yapılmıştı.
En çok "eğlendirici komik" puanı alan mesajları listelemiştik. Çok gereksiz mesajlar "eğlendirici komik" puanı almaya başladı.
O nedenle yeniden yapılmayacaktır..

Erdal Mindevallı
8 yıl önce - Çrş 15 Nis 2009, 17:30

Hani her yıl 23 Nisan'da Cumhurbaşkanımız veya başbakanımız koltuklarını bir günlüğüne bir çocuğa teslim ederler ya.Bence bizim sitemizdede böyle bir uygulama yapılsın o güne özel bir günlüğüne yaşı 16 yaşından küçük olanlar site denetçilerinin yerine geçsinler.

Burç

8 yıl önce - Çrş 15 Nis 2009, 17:38

Biz denetçilerin akıl yaşı ortalaması zaten 12 bile değil.

Kemal Yılmam
8 yıl önce - Çrş 15 Nis 2009, 20:12

Daha öncede birisi önermişti, sitede 18 yaşın altından olanlar belli olmalı. Ben 18'in altında olduğum için bazı zorluklar yaşayabiliyorum. Yazdığımız mesajda, adımızın yanında yada başka bi yerinde bunu belli edebilicek bi işaret olursa iyi olabilir.
Saygılarımla Kemal Yılmam

mdemir1867

8 yıl önce - Çrş 15 Nis 2009, 21:36
FODOĞRAFIN KALİTESİS OLUŞU HAKKINDA

BUGÜN İSTANBUL BOĞAZ KÖPRÜSÜ İLE İEGİLİ FOTOĞRAFLARIM KALİTESİS OLDUĞU GEREKÇESİ İLE ÇÖPE GÖNDERİLDİ.ZATEN BEN BU DURUMU KABUL EDEREK SİTEYE ÜYE OLDUM.
ANCAK BENİM ÇAMLIÇADAN ÇEKİMLERİM KIŞ MEVSİMİNDE , SİSLİ ,BULUTLU VE HAFİF SAĞANAK YAĞIŞTA YAPMIŞTIM.KULLANDIĞIM MAKİNA 5 MEGA PİKSEL BEN AMATÖR BİR FOTOĞRAFÇIYIM
SİTE YÖNETİCİSİ OLARAK SİZLERDEN RİCAM
1-KALİTELİ BİR FOTOĞRAF NEDİR? VE NASIL ÇEKİLİR?(ÖZELLİKLE HIZLI TREN,OTOBÜS ,..VS HARAKETLİ ARAÇLARDA)
2-1300 KB RESİMİ 300 KB İNDİRİYORUM BU FOTOĞRAFI KALİTESİZLEŞTİRİR Mİ?SİTEDE FOTOĞRAFLARI 1500 KB YAYINLANMASI MÜMKÜN MÜ?1300KB FOTOĞRAFI 300 KB ÇEFİRMEK İÇİN EN AZ 3-5 DEFA (YA 400,YA 150,YA 320...)BATCH IMAGE RESİER DEN YAPILANDIRMAK İÇİN UĞRAŞIYORUM. BİZLERİN SİTEYE GÖNDERDİĞİ TÜM FOTOĞRAFLAR OTAMATİK OLARAK 300 KB ÇEVRİLEMEZ Mİ?
3-kAİTE KRİTERLERİNİZ NELERDİR?
SEVGİ VE SAYGIYLA
NOT:SORULARIMLA İLGİLİ ÖZEL MESAJ(mdemir1867@mynet.com)gönderirseniz sevinirim.

Burç

8 yıl önce - Çrş 15 Nis 2009, 22:06

Sevgili mdemir, öncelikle hoşgeldin!

sondan başlayalım: özel mesajla göndermek iyi bir fikir değil,
çünkü aynı soruların cevaplarını herkese ayrı ayrı özel mesajla göndermek çok verimsiz oluyor.
Burada yazarak daha çok kişinin okuyup yararlanacağını ümit ediyoruz.

Sorduğun sorular aslında daha önce defalarca cevapladığımız sorular,
en tepe menüdeki soru/cevap sayfasında cevapları zaten yazıyor :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=158251#158251

Ama gene bir daha burada özet yapalım :

Birinci olarak 300 KB bir fotoğraf kalitesiz olmaz. Bakın örnek vereyim :

(+)

Bu fotoğraf 280 KB. Kalitesinde bir sorun var mı?

Eğer fotoğraflarınız bu kaliteye ulaşamıyorsa kullandığınız grafik programlarını
değiştirmek veya daha iyi kullanmayı öğrenmek gerekir.

Bir zamanlar siteye fotoğraf yükleme limiti 1 MB idi.
O zaman da "Neden 2 MB değil?" diye soruluyordu.

Ayrıca bir zamanlar yükleme programı fotoları otomatik küçültüyordu,
ama bu yüzden her çektiği fotoğrafı siteye gönderme adeti oluştu.
Fotoğrafçının önce seçim yapmasını ve sadece kendisinin uğraşmaya değer bulduğu fotoğrafları
göndermesini teşvik etmek için bunu da kaldırdık.

Fotoğrafın güzel olması için gerekli olan maddeleri de şurada yazmıştık :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=5902
Burada birinci şart olarak yeterince "güneş" olmasından bahsediliyor.

Bu fotoğraflarda tarih olması, yamuk olması, net olmaması ve zaten havanın uygun olmaması
gibi bir çok sorunlar var :

(+)

Zamanla kendini geliştirirsin mutlaka. Alacağın eleştiriler buna yardımcı olacaktır.
Eleştirileri şahsına karşı bir hakaret değil, ilerlemen için bir yardım olarak kabul et.

Bir de son rica olarak mesajları tümüyle büyük harflerle yazmayalım,
bunları zamanla öğrenmek yerine, eğer en tepe menüdeki site kurallarını (sadece 1 sayfa)
bir kere okursan orada hepsi yazıyor zaten. Yoksa sitedeki arkadaşlar eksi puan vermeyi
çok sever.

sayfa 297
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET