Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
emrullah
8 yıl önce - Cmt 11 Nis 2009, 20:25

Alıntı:
Biz Meclise giren pkk üyelerine kızıyoruz da (haklıyız), onları oraya getiren halka ne demeli?
Bu kadar mı kör, bu kadar mı nankör olur insanlar!

Aslında Sevgi Hanım ben oranın halkına da bu kadar çok eleştirilmesi tarftarıda değilim tamam onları onlar seçiyor belki dağdaki pkklar içinde onlardan birileride var ama birazda olaya onların yönünden bakalım.Su yok ,yol yok, fakirlik diz boyu...Bunun gibi birçok neden siz elinizde alaksız bir aletle oraya gidin bak bu cep telefonu diyin oradaki insanlar buna inanır çünkü cep telefonunun ne olduğunu bilmezler(bunu mecazi bir örnek olarak verdim tabiki bilirler) sonra gelir bi kaç eşkiya onlara aş verir beyinlerini yıkarlar o insanlarda kurtuluşu onda görürler.Biz evimizde sıcak soba yada doğalgazlı evlerimizde ısınırken onlar evlerinin hayvan dışkılarıyla sıva yapıp imkansızlıklar arasında yaşamya çalışıyorlar.Nice doğulu insan vardırki çocuğunu dağın ortasında hastaneye giderken doğurmuştur.Bu konu aslında çok hassas bir konu ben devletin (iktidar-muhalefet) artık o yöreye ciddi yatırımlar kentsel dönüşümlerin yapması konusunda adımlar atmasını isterim.O yöre insanın nasıl kandırıldıklarını anlatılıp Türkiye'nin bölünmez bir bütün olduğunu anlatmak lazım.Tabi aç insana bunu anlatmak çok zor,o insanların karnını kim doyurursa o doyuranlar onlar için bir kurtuluştur.

betsy bourla

8 yıl önce - Cmt 11 Nis 2009, 20:29

yeter artık !.
biz Türk halkı ,politikacıların oy ve iktidar hırsı yüzünden 50 bin şehit verdik, ama politikacılarımız azalan oylarını arttırmak için pkk'ya genel af çıkarmatya hazırlanıyor, öyleyse neden bu vatan 50 bin şehit verdi, yıllarca annelerin ,eşlerin , babaların gözyaşları boşunamı aktı, çocuklar boşunamı yetim kaldı, insanlar boşunamı yerlerinde yurtlarından oldu. bunca kan ve göz yaşı 20 yıldan beri partiler oy alsın liderleri başbakan olsun diyemi aktı, bu ülke terörle mücadeleye harcadığı para ile doğu ve güneydoğu anadolu anadoluya gap projesinden daha büyük bir proje yapılırdı ve bölge halkı zenginleşir ve çehresi değişirdi. sayın iktidar sahipleri beyaz eşya,çekyat dağıtarak, pkk ya af çıkartarak terörle mücadele olmaz. ulu önderimiz ATATÜRK'ÜN VE ŞEHİTLERİMİZİN biz gençlere emenetb ettiği bu aziz vatatanı böldürmeyeceğiz ve canımız pahasına hep savunacağız, bu aziz vatanı emperyal güçlerin maşası olan 3 - 5 çapulcuya peşkeş çekmeyeceğiz.

En son betsy bourla tarafından Cmt 11 Nis 2009, 20:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

serce27
8 yıl önce - Cmt 11 Nis 2009, 20:31

uzun zamandır bişey yoktu bahar gelmesiyle hareklenmiş olabilirler

Burak Yılmaz.
8 yıl önce - Cmt 11 Nis 2009, 20:40

DTP yi meclise getiren halk ne kadar cahilki bunun pkk nın temsilcisi olduğunu biliyor ve kendi çocuğuda askerlik yapıyor.yani dtp ye oy verenler silahı elinde tutmuş asker çocuğuna akrabasına nişan almış biçimde bekleyen dengesiz bir kişi olarak görüyorum. Bu vatan bizim kimse parçalayamaz.

En son Burak Yılmaz. tarafından Cmt 11 Nis 2009, 20:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

:sevgi:
8 yıl önce - Cmt 11 Nis 2009, 20:48

Alıntı:
Aslında Sevgi Hanım ben oranın halkına da bu kadar çok eleştirilmesi tarftarıda değilim tamam onları onlar seçiyor belki dağdaki pkklar içinde onlardan birileride var ama birazda olaya onların yönünden bakalım.

Düşüncelerinize (saygı duymakla beraber) kesinlikle katılmıyorum Emrullah Bey...
Hiç bir çaresizlik Vatanına ihanet etmeyi, kardeşine silah sıkmayı gerektirmez.
Aynı şeyleri ben de seçimden önce aklımdan geçirmedim değil. "Yoksulluk, fakirlik isyana itmiş olabilir" diye. Seçimlerden sonra anlaşıldı ki bu başka bir şey. Faşistlik...

illi67
8 yıl önce - Cmt 11 Nis 2009, 21:25

oranin halki bence yüzde 95 DTPye atardi oyunu akp son secimde ona buna yardim etmeseydi görürdünüz oy patlamasini DTPenin,bakin bu olaylar bir baska devlete olsaydi bizim Türkiyedeki olaylar gibi sen en az vergiye oradan aliyorsun okul yapiyorsun yol yapiyorsun hersey elinden geldigi gibi yapmaya calisiyorsun sonra onlar gelsin herseyi kirip döksünler Bombalasinlar Askerleri öldürsünler Sehirlerde yasa disi gösteri yapsinlar heryeri yakip gitsinler büyüksehirlerde zenginligin cogu onlarda suc oranida onlarda baska devletlerde olsaydi bu durumlar ne yaparlardi onlari cogunu temizlerlerdi parazitleri anca ATOM BOMBASIYLA yok edebilirsin

sipahi
8 yıl önce - Cmt 11 Nis 2009, 21:30

Şehitlerimizin mekanı cennet, ruhları şad ve milletimizin başı sağolsun.

OkanDikmen

8 yıl önce - Pzr 12 Nis 2009, 01:58

Alıntı:
Başbakan, şehit ailesini ziyaret etti.

Şırnak'ta teröristlerce şehit edilen piyade er Emre Arşin'in Ümraniye'deki evine taziye ziyaretinde bulunan Başbakan Erdoğan'ı çevre sakinleri tekbirlerle uğurladı.

Şehit evine giren Başbakan, baba Selami Arşin ve şehidin yakınlarına başsağlığı diledi. Ziyaret sonrası Erdoğan, taziye evinde toplanan kalabalık tarafından tekbirlerle uğurlandı. Şehit Babası Selami Arşin, Başbakan'a teşekkür ederek, "Bizi onurlandırdı. Acımızı paylaştı." dedi.

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde töröristlerce şehit edilen Emre Arşin'in Ümraniye Yeniçamlıca Mahallesi Kaya Sokak'taki evi sevenlerinin akınına uğradı. İstanbul'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da söz konusu adrese gelerek şehit ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Gece 22.00 sularında şehit babası Selami Arşin'in evine gelen Başbakan, şehidin yakınlarına başsağlığı diledi. Yaklaşık 30 dakika evde kalan Erdoğan, çıkışta şehit yakınlarıyla tokalaştı. Başbakan'ın taziye evini ziyareti sebebiyle Kaya Sokak'ta geniş güvenlik önlemleri alındı. Ziyaretin ardından makam aracına binen Erdoğan, sokakta toplanan yüzlerce insanın tekbirleri arasında şehit evinden ayrıldı.

Şehit evine ziyarette bulunanlar arasında Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da vardı. Baba Selami Arşin ve şihit yakınlarına taziye dileklerini ileten Can, Emre Arşin'in şehit edilmesinden dolayı üzüntülü olduklarını bildirdi.

Ayakta güçlükle durabilen Şehit babası Selami Arşin'e yakınları destek olmaya çalıştı. Ziyaretçileri karşılamak için orturduğu masaya Türk bayrağı seren Selami Arşin, Başbakan Erdoğan'a da ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Selami Arşin, "Başbakanımız taziye ziyeretine geldi. Bizi onurlandırdı. Acımızı paylaştı. Kendisine çok teşekkür ediyorum." dedi.

"Şehitler ölmez vatan bölünmez. Onurluyum, gururluyum" diyen Selami Arşin, teröristlere de seslendi, "Siz kahpece vurursunuz. Ne yaparsanız yapın bu vatanı bölemeyeceksiniz. Bir Emre gider bin Emre gelir. Onlar şehit olup en yüce mertebeye çıkacak ancak siz bir hiç olacaksınız. Allah sizi kendi silahınızla yok etsin."

Şehit Emre Arşin için yarın ikindi namazını mütakiben Selimiye Camii'nde tören düzenlenecek. Kılınacak cenaze namazından sonra Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek. (CİHAN)

Başbakan'ımızında sıcağı sıcağına acısını paylaştığı bu şehit ailemize birkez daha sabır diliyorum, rabbim ebediyete uğurladıkları evlatlarına gani gani rahmet eylesin..

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET