Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
35CEM35

10 yıl önce - Prş 02 Nis 2009, 10:53
İZM » Buca-Otogar Arası Az Bilinen Yeni Güzergah

Buca'dan Otogar istikametine gitmek için alternatif yolları kullanırız. Ancak bir yol varki, çok az kişi bildiği için fazla kullanılmaz.
Evka1 sırtlarına gelince, Afet Evleri son durağa gidiyorsunuz.
Burada Büyükşehir AKS Eğitim Merkezi var. Tüm Bornova ve civarına hakim, Şahin Tepesi olarak bilinen bir yerdir.
Burada eskiden toprak olan, şimdi asfaltlanmış bir varyant ile tepeden aşşağıya iniyorsunuz.
Altındağ son durak mevkiinden süzülüp Kemalpaşa Caddesine ulaşıyorsunuz.
(Kemalpaşa Caddesi: Kokluca mezarlığının olduğu, Altındağ ve otogar istikametindeki ana cadde)
Zaten caddeye ulaştığınız anda mezarlıktan sağa döndüğünüz gibi kendinizi Otogar kavşağında buluyorsunuz.
İtfaiye merkezinden Otogar önüne ulaşmak günün hangi saatinden kullanırsanız kullanın 15 dakikayı bulmuyor.
Yol hakkında notlar:
*Varyantta 2 keskin viraj var, boş bulunup hız yapmayın.
*Varyant bitince tam nereye döneceğinizi şaşırtacak kadar sapak var, otobüs yolu olduğu belli olan "çok kullanılmış" asfaltı takip edin.
Şahin Tepesi mevkiinde vaktiniz varsa park edin. İzmir'i bu açıdan tepeden görünce çok keyif alacaksınız. Bornova'nın tamamı ayaklarınızın altında.

(+)

tolga24
10 yıl önce - Cum 03 Nis 2009, 17:56

Bu yolu çok duymuştum ama ara sokaklardan geçtiği için kullanmayı kestirememiştim gözüme. Bir kez de gece bindiğim bir taksici beni otobüse yetiştirmek için bu güzergahtan geçmişti ama hava karanlık olduğu için nerelerden geçtiğimizi anlayamamıştım.

Peki rica etsek bize İtfaiye Merkezine Dokuzçeşmeler'den (Hasan Ağa Bahçesi) ve Belediye'den çıkan yolları da göstermeniz mümkün mü ayrı ayrı? Yolun diğer yarısını da görmüş oluruz böylece.

35CEM35

10 yıl önce - Cum 03 Nis 2009, 18:26

9 Çeşmeler'den Otogar'a toplamda en fazla 30 dk. sürer.
İşte 9 Çeşmeler ve İtfaiye merkezi arası güzergah:

(+)

Barış_AMD
10 yıl önce - Cum 03 Nis 2009, 23:04

Daha öncesinde bu yolu kullanmıştık çamkuleden evka-1 e geçmek için gayet güzel olmuş çevre düzenlemesi falanda yapmışlar ağaçlar çiçekler falan.

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege