Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana ABBO Nostaljik Fotoğraflar - [ULAŞIM]
« önceki   123 ... 101112 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 11
Ahmet Nadir İşisağ

8 yıl önce - Pts 09 Mar 2009, 18:18
ABBO Nostaljik Fotoğraflar

Yılmaz Bey yılı tam olarak hatırlamıyorum ama 85 ila 88 arası olabilir.Adana içerisinde epey dolaşmıştım.Kendi kendime diyorum ne büyük bir fırsat kaçırmışım.Oysa ben bu geziyi yıkılan Adana'yı o dönem eski ve yeni Adana ile karşılaştırmak istemiştim.Böyle konulara meraklı olanlara faydalı olabildiysem ne mutlu bana ki ben bir Adana'lıyım.Selamlar herkese kolaylıklar.Arşivimi karıştırıyorum.bulduğum resimler olursa tekrar yükleyeceğim.Görüyorsunuz o döküntü amerikan arabalarından dolmuşlar hiçte fena çıkmamış,siz olmasaydınız ben onlara dikkat etmiyordum bile....

Ahmet Nadir İşisağ

8 yıl önce - Prş 12 Mar 2009, 18:43
Adana-ABBO Nostaljik Fotoğraflar-ULAŞIM

(+)

Bu resim benim değil ama köprünün üzerinde ve durakta otobüsler var.Bir dergide vardı.Resmin arkasına not almışım 1987-88 sezonu diye...konuya ilgi duyanlara bilgi için

yılmaz büktel

8 yıl önce - Cum 13 Mar 2009, 02:39

Ahmet bey, belirttiğiniz yıl aralığında veya diyelim ki 2000 öncesinde Adana'da hiç 0302 mersedes belediye otobüsü çalıştı mı acaba, hatırlıyor musunuz. köprü üstündeki de, perondaki otobüsler de birbirine benziyor. İkarus mu desem mersedes mi desem kararsız kaldım çünkü ben Adana da 0302 mersedes gördüğümü hatırlamıyorum. Ancak benim hatırlamadığım olmadığını göstermez, çünkü ben adanayı neredeyse 10 yılda bir görüyorum

Ahmet Nadir İşisağ

8 yıl önce - Cum 13 Mar 2009, 03:51
ABBO Nostaljik Fotoğraflar-(ULAŞIM)

Yılmaz Bey Üstadım.Yaşıma uygun olarak Adana'yı biliyorum ama hatırladığım kadarıyla bu resimleri çektiğim sıralar ve sonrasında hiç mercedes markalı (tipini bilemem)otobüs çalıştığını görmedim.Ama önünde aslan amblemli otobüsleri görürdüm oda Mack marka tırların çekicilerinin amblemine benzediği için ilgimi çekerdi.Ama Mercedes hatırlamıyorum

Necip KÖNİ

8 yıl önce - Cum 13 Mar 2009, 23:56
Sn.YILMAZ Beye BiLGi MAHiYETiNDE....!

OZUR DiLiYEREK ARAYA GiRiYORUM, FAKAT KONUYA ACIKLIK GETiRMEK ACISINDAN, BiLDiGiMi BURADA SiZLERLE PAYLASMAK iSTEDiM...
SORU : ADANA`da 2000-YILI ONCESi (MERCEDES-302) BELEDiYE OTOBUSU CALISTIMI..?
BiLDiGiM KADARI ile BUGUNE KADAR "A.B.O.i" ADANA BELEDiYE OTOBUS iSLETMESiNDE KESiNLiKLE (MERCEDES-302) OTOBUS CALISMADI... (1958)- (2009) YILINA KADAR ADANA BELEDiYE OTOBUS iSLETMESiNDE CALISMIS OTOBUS MARKALARI..
1* BUSSING=30-Adet
2* BLUE BIRD=30-Adet
3* M.A.N.=60-Adet (Koruksuz)
M.A.N.=(Koruklu otobusler) ESKi Tip (10-Adet) -Servisde degil.. YENi Tip (4-Adet) Servisde
4* IKARUS=50-Adet
5* B.M.C.=120-Adet

TOPLAM (5-TiP) MARKA CALISMISTIR.... BiLGiLERiNiZE SUNULUR...!
NECiP KONi - ADANA / TR

sayfa 11
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA