Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 19:08

(+)

"Büyükada" şu anda Kınalı açıklarından 11.4 deniz mili süratle ve 137 derece istikametinde ilerliyor. Muhtemelen 1.5 saat içinde (18:00-18:15 sularında) Yalova'ya bağlamış olur (Şayet oraya doğru geliyorsa ).

Akın KURTOĞLU

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 20:08

18:05'de "Büyükada" vapuru Yalova'ya bağladı. Belediye başkanı ve diğer yetkililer vapurdalar. Tabii Süha da...

Akın KURTOĞLU

Engin Akyıldız
13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 20:20

Hayırlı olsun,kokyeyl yarın saat kaçta acaba?

[ Saat 13:00'de. - Süha - Cmt 28 Şub 2009 20:39 ]

Süha
13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 22:18

Büyükada Vapuru Yalova'da

Büyükada vapuru sonunda Yalova'da. İskelemize çok güzel bir biçimde yanaştı. Ben iskeleye bir saat önceden gittim ve orada vapuru beklemek üzere hali hazırda bekliyordum.

Ayrıca Akın abi'den dakika dakika vapurun nerde olduğunu haberini alıyordum. Vapur iskelesinden vapurun saat 18:00'de Yalova'da olacağını iskeleden öğrendim ve vapuru beklemeye başladım. Vapur Yalova açıklarına geldiğinde uzun uzun düdükler çalmaya başladı. O sırada Sayın Belediye Başkanımız Sayın Barbaros Binicioğlu’yla hem gelen vapur hakkında dakika dakika bilgi aktardım hem de sitemizde hakkında bu konu başlığı altında geçen durumdan bahsettim. Sık sık takip ettiğini ve siteye en kısa zamanda yeniden bakacağını söyledi. Ayrıca geçen hafta pazar günü vapurda olduğumuzu da söyledim. Uzun uzun sohbet etme imkânımız oldu.

Ve sesi duyan herkes vapura gelmeye başladılar ve iskele meydanında yeniden vapura kavuşma sevinci yaşandı herkes de. 18:05'de vapur iskeleye yanaşınca. Sayın Başkanımızın yanında vapuru gezmeye başladık. Başkanımıza vapurun çok temiz ve bakımlığını olduğunu ve çok beğendiğimi dile getirdim kendiside bu durumdan çok mutlu oldu. Artık İskelemizde bacası tüten bir vapurun olmasından dolayı çok mutluyum. Vapurumuzun yeni kaptanında sitemizin kartını verdim. En kısa zamanda üye olacak.

Çok güzel bir sahneydi benim için. Büyükada vapuru konusunda seferlerin yeniden başlamasını sağlayan sayın belediye başkanımız Barbaros Binicioğlu’na çok teşekkür ederim.

Yalova’mıza Hayırlısı olsun. Allah selamet versin pruvan neta olsun Büyükada.

Vapurun Yalova'ya Geliş Kronolojisi:
  • 15:00 - Vapur Yalova Belediyesine teslim edildi.
  • 15:30 - Vapur Sirkeciden hareket etti.
  • 15:50 - Kadıköy’den hareket etti.
  • 16:45 - Büyükada çaka, bordalandı.
  • 18:05 - Yalova vapur iskelesinde yanaştı.
  • 19:00 - Yalova iskelesinde dinleniyor.

Kesin Olmamakla Birlikte Sefer Günleri: Pazartesi, Çarşamba, Cuma

Kesin Olmamakla Birlikte Sefer Saatleri: Öğrenemedim Daha

Vapurda Olan Muhtemel Ada Sefer Günler:
  • Kınalı Ada -> Salı
  • Heybeliada -> Çarşamba
  • Büyükada -> Perşembe
  • Burgaz -> Cuma

İşte Fotoğraflar:

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Not: Yarın daha güzel fotoğraflar gelecek.

Süha
13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 22:37

Büyükada Vapuru Yalova'ya İlk Kez Gelirken

Not: Çok güzel bir sahneydi. Özlemiştik bu sesi.

Saro Silelyan

13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 23:06

Bugün haberim oldu bu konudan.Çok şaşırdım.Gerçekten çok iyi olmuş.Yalova Belediyesini kutluyorum.Bu vapur sadece Yalova-Adalar arasında mı sefer yapacak?

[ Evet yukarıdaki haberlere ve önceki sayfalardaki haberlere bakınız. - Süha - Cmt 28 Şub 2009 21:12 ]

mordehay kohen

13 yıl önce - Pzr 01 Mar 2009, 01:06

Alıntı:
1] yalova halkı vapursuz bırakılmaması
2] inşallah bir yolunu bulurlar eski seferler geriye döner hiç olmassa sabahleyin yalovadan c sınıfı
bir vapur saat 0630 da olabilir ve akşam üstü kabataş'tan yalovaya bir vapur son iskelede çınarcık olur . böylece millet adam gibi seyahat eder turyol'a luzum olmaz

Bu mesaj benim temmuz 2008de yolladım . hiç bir zaman ümit yitirilmez daima tünelin sonunda ışık vardır . yalova halkı adına sevindim . bakalım nasıl gelişecek durumlar?
1} vapurun rengi ismi değişmesin ido bayrağın yerine yalova belediyesinin bayrağını koyabilirler.
2} vapur yalovadan adalara günde kaç sefer yapacak
3} vapur arıza veya bakın sebebi için tersaneye girdiğinde tarifeli seferleri hangi vapur uygulıyacak ? bunları gözönüne almak lazım .
ama ne olursa olsun yalova halkı için hayırlı olsun dileklerimle
{özellikle osman'a}yukarıda osman sühanın yüklediği klip bana ilaç gibi geldi çoktan beri vapur düdüğü duymadım .

En son mordehay kohen tarafından Pzr 01 Mar 2009, 01:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Süha
13 yıl önce - Pzr 01 Mar 2009, 01:39

Mordehay abi o sorduğun sorulara en kısa zamanda cevabı olacaktır. Ayrıca vapur açılışında bulunan Yalova'nın yerel basınlarından Yalova Hayat sayfalarında açılıştan diğer fotoğraflara bakabilirsiniz.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 01 Mar 2009, 03:00

Alıntı:
1} vapurun rengi ismi değişmesin ido bayrağın yerine yalova belediyesinin bayrağını koyabilirler.

Mordi abiye kötü haber... Yalova Belediyesi vapurun dış rengini turuncu üzerine pembe puantiyeli olarak değiştirecekmiş. Bacadaki çift çapalı forsu da kaldırarak, yerine eflâtun-lila pötikare desenli belediye forsu iliştireceklermiş...

Yahu, rengini felân neden değiştirsinler? Aynen kalacak işte...

Akın KURTOĞLU

Süha
13 yıl önce - Pzr 01 Mar 2009, 03:23

(+)

(+)

(+)

sayfa 9
« önceki   123 ... 8910 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara