Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
nomad
13 yıl önce - Prş 12 Ağu 2004, 03:21

İnce yazılar ha?
Tamam.
İnce bir şiirle cevap vermeli
o zaman.

İstanbul ve Aşkları:

İki büyük kıta yarıldı
Çıktım ortasından
Büyüdüm serpildim
Sevdim Konstantin'i
Adım oldu Konstantin'in; Konstantinopolis
Geçti bin yıl
Daha bir yakışıklı ve zengin çıktı karşıma
Fethetti gönlümü Mehmedim
Geçti bir daha bin yıl
Biri indi biri bindi
En ücra köşelerimde
Ya Konstantin Ya Fatihlerim
Vardı zevk-i sefalarına
Galatalarımda, Sarayburunlarımda...
Karşılıksız aşıklarım
Milyonlarca, milyarlarca geldi geçti
Havalarını aldılar hep
Boğazımda takılıp kaldılar...

Burç

13 yıl önce - Prş 12 Ağu 2004, 08:28

Ben de arkadaki bol depresyonlu fotoğrafa, dün çektiğim bir boğaz fotoğrafı ile cevap vereyim

Istanbul bugün de güzel, sadece anılarda kalan Istanbul değil güzel olan.
Geçmişe özlem, nedense hep "günümüzü kötülemek" olarak ortaya çıkar.

Bazılarının özlemle andığı Istanbul için, iki nesil önce yaşayanlar da muhtemelen şöyle diyordu :
"ah battı gitti, nüfus 500 bin oldu, artık nerede o eski günler, trafik falan yoktu,
nitekim araba da yoktu evladım"

Aynı şekilde bugünkü çocuklar da : "Ah evladım o zamanlar nüfus sadece 15 milyondu,
boğazdan günde çok çok 500 tanker geçerdi, tüp geçitler falan yoktu, vapurlarla geçerdik"
diyecek.

Istanbul bugün de güzel, sadece anılarda kalan Istanbul değil güzel olan.

Sema
13 yıl önce - Prş 12 Ağu 2004, 21:28

Ayni sekilde annemle,babam 'da eski Istanbulu böyle anlatirlardi,bende benim zamanimdaki Istanbulu güzel bulurdum.Simdi cocuklarima "su su bölgeler estetikli diyorum"onlar bu halini begeniyorlar.Sanirim gercektende bu nesiller boyu böyle sürüp gidecek.Yanliz ortada bir gercek varki oda su:Istanbul tabiki hala cok güzel,belkide dünyanin en güzel sehirlerinden biri(benim icin öyle)Ama yaslandigini kabullenmek lazim sanirim.Neden derseniz,kimse günümüzde gözlerini kapatip Istanbulu dinlemiyor,Kimse Istanbul'a bir tepeden bakip siirler,sarkilar yazmiyor,yada Bogazicinin güzellikleri sarkilara siirlere konu olmuyor.v.s.(Yada oluyorda belki ben buralardan duyamiyorum).Ama sunu kimse inkar edemez cami her ne kadar yikilirsa yikilsin,mihrap her zaman icin yerinde kalacak.

CAN
13 yıl önce - Cum 13 Ağu 2004, 09:25

Bana içerik yok gereksiz mesaj yazan arkadaşların diğer başlık altındaki arkadaşların yazıları ile arasındaki farkı göstermeleri gerekmektedir.Çoğu insan benim söylediğimi uzatarak yazdığı için mi içeriği olmuş....Bence puanlama sisteminde bireyin daha önceden tartıştığı insanlar tarafından hakaret gibi puanlamalar veriliyor bu da etik değil ama bunu anlayacak kapasite gerekir adam da.

yenal64

12 yıl önce - Pzr 20 Şub 2005, 04:34

Istanbul bundan iyi anlatilamz herhalde...

Alıntı:
"Benim..."
"Adını değiştirmişsin?.."
"Adım İstanbul..."
"Senin için çok ağladım İstanbul. Ben sana aşıktım.

Husnu Kursun2
12 yıl önce - Çrş 23 Şub 2005, 19:21

Eski istanbullu olarak ;
Bence istanbul her yasta guzel, bicak yarasida olsa, ısırık izide olsa, gozlerinin altida kirişmş olsa guzel. Istanbulu sevmek karsiliksiz bir sevgidir. istanbul herkezi karsiliksiz sever herkeze kucagi aciktir. Anadoludan gelen yağız delikanliyi, Avrupadan gelen yoz adami, herkezi ama herkezi hic ayirim yapmadan yuregine basar, besler, buyutur. istanbul cok guzel bir kadin, cok sefkatli bir annedir, cocuklarini sever, korur gerekirse lodosunun tersiyle tokatlayıverir terbiye için. Saygisizlaga hic sabrı yoktur, edepsizligi sevmez, tek istedigi saygi ve sevgidir cocuklarindan.

Hikmet
12 yıl önce - Prş 24 Şub 2005, 22:09

Şiir güzel...
İstanbul'un yerlisi olarak bu şiiri ben beğendim..
Yerlerine tükürülmeyen bir İstanbul dileğiyle..

Hikmet
12 yıl önce - Prş 24 Şub 2005, 22:11

İstanbul bir kadındır, inciltmeye gelmez!..

Gokhan_19
12 yıl önce - Cum 25 Şub 2005, 02:03

istanbulu bizden fazla hic kimse sevemez ! elde avucta yoktu ama dünya metropollerinden cok daha güzel bi hale getirdik belki bu onunn kendi güzelligi ama degerini herzaman ustunde yasayanlar belirledi ve onu dunyanin sevgilisi yapti . daha güzel istanbul be daha güzel bir türkiye ümidi ile...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet