Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
tamerair

15 yıl önce - Pts 06 Arl 2004, 00:38

ayranimiz yok icmeye tahtiravanla gideriz ......

www.sercan.de
15 yıl önce - Pts 06 Arl 2004, 00:42

niye oradaki gökdelenleri Levente veya Maslağa veya Levetn Maslak arasina koymuyorlar? Daha ucuz degilmidir?

Galik

15 yıl önce - Pts 06 Arl 2004, 10:36

Onlarin istegi bir suru gokdelen yapmak degil, sadece Istanbulun gobeginde bir turizm, ish merkezi ve spor kompleksleriyle bir MERKEZ kurmaktirda ama shu 10 milyar $ bir projenin yakin zamanda olamiyacagini saniyorum, ama olursa Dubai, Singapore, Hong Kong ve sayri shehirlere ciddi bir rakip olur Istanbul. Gunumuzun Istanbulu daha cok eski mimari ve guzel yapilariyla unlu. Shehirde 1 tane gokdelen yoki o dunyanin 200 en yuksek gokdeleni arasinda yer alsin Olanlarda fena olmasada cok dagilik yapilmish, bir birinden baya uzakmesafede Sisli-Levent-Maslak birlesmiyene kadar harika bir skyline'da olushamaz, birde keske o bolgelerde yer alsaydi bu proje. Shu askeri bolge var Levent Maslak arasinda onu oradan baska yere tashiyipta orani super bir shey yapmak olurdu!

alimemo
15 yıl önce - Pts 06 Arl 2004, 17:33

Vali veya belediye başkanı olsam, gökdelenlerin boğazdan en az Levent kadar uzak olmasını şart koşardım.

Yakup

15 yıl önce - Sal 07 Arl 2004, 01:08

haydarpaşa icin güzel bir haber. 10 milyar dollarlik bir proje baska seylere daha iyi olmazmidi???

ahmetIST
14 yıl önce - Pts 07 Şub 2005, 18:48

istanbul'un tarihi ve kültürel kimliğimizi taçlandıran eserler (tıp fakültesi, selimiye kışlası, haydarpaşa tren garı) bulunan bu eksene liman yapmak, harem otogarımsısını yerleştirmek, tmo siloları dikmek ne kadar akla ziyan bir uygulama idiyse yine aynı bölgeyi gökdelenlerle "donatmak" da bir o kadar katliamdır. burası singapur ya da newyork değildir, binlerce yıllık tarihi geçmişi olan, köklü bir kenttir ve kent dokusuna zarar verecek uygulamalardan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

elbetteki turizm, kültür, sanat ve finans bölgeleri yaratılmalı ve bu yapılar mevcut hatalı yerleşimlerin yerine yapılabilmelidir ama bir hata başka bir hata ile düzeltilmeye çalışılmamalıdır.

kent dokusuna uygun, mümkün olabildiğince geniş kitlelere hizmet edebilecek ve estetik değerler taşıyan az katlı yapılarla bu yaka korunabilir.

gökdelenler güzel yapılardır ve insan başarılarıdır ama yeri istanbul'un ön görünüm bölgeleri değil arka plandaki, mevcut ormanlık alan dışında geniş düzlük alanlarda yapılmalı ve altyapısı önceden tamamlanmış bölgelerde dikilmelidir.

ayrıca her tarihi binanın "turizm" adına otele dönüştürülmesi sabit fikrinden önce "üniversite, kültür sanat merkezi vb." kamu yararına merkezler olarak da hizmet verebileceği aklın bir köşesinde tutulmalıdır.sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet