Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
H.İ.Murat ÇELİK
10 yıl önce - Cum 02 Oca 2009, 11:50
İKA: Sosyal Kalkınma Projelerine Karşılıksız Mali Destek
İzmir Kalkınma Ajansı, sunulacak uygun nitelikteki projelere kısmen karşılıksız mali destek vermek üzere KOBİ ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programlarını 30 Aralık 2008 tarihi itibariyle başlatmıştır. Bu programlar kapsamında Ajansa yapılacak başvurular sonucunda yaklaşık 30 milyon YTL’lik bir kaynağın uygun bulunan başvuru sahiplerine kullandırılması planlanmaktadır.

Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde ise İzmir il sınırları içerisindeki kamu kurum ve kuruluşlarının, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, üniversitelerin, sendikaların, meslek odalarının, mesleki okulların, toplum merkezlerinin insan kaynakları ve sosyal sermayenin geliştirilmesine ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesine yönelik projelerine mali destek sağlanacaktır. Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’nda Ajansımızın sağlayacağı katkı proje bütçesinin azami % 75’i oranında olacak olup sağlanacak destek asgari 20.000 YTL ve azami 150.000 YTL limitleri arasında olacaktır. KOBİ Mali Destek Programı’nda olduğu gibi Sosyal Kalkınma Mali Destek Programında da proje bütçesinin geri kalan kısmının proje sahibi kurum/kuruluş veya ortakları tarafından karşılanması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için : www.izka.org.tr


H.İ.Murat ÇELİK
10 yıl önce - Pts 05 Oca 2009, 15:58

6 Ocak 2009 Salı günü saat 14:30’da Swissôtel Grand Efes’de KOBİ ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programları Açılış Toplantısı yapılacaktır.

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet