Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ayhan
12 yıl önce - Pts 19 Hzr 2006, 06:57
Bornovalılara yeni açıkhava tiyatrosu

Bornovalı sanatseverlerin yaklaşık 15 yıldır buluşma noktası olan Büyükpark'taki Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu yıkılarak, yerine yenisi yapılacak. Bornova Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan, "Böyle bir açıkhava tiyatromuz olacağına hiç olmasın daha iyi diye düşündük. Bu haliyle ne sanatçılara, ne de sanatseverlere gereken hizmeti veremiyoruz. Bornova'ya yakışan yeni bir açıkhava tiyatrosu yapacağız" dedi.

Bakımsız kaldı
Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu, yıllardır profesyonel ve amatör sanatçılara ev sahipliği yaptı. Ancak, geçen zaman içinde bakımsız kalan tiyatro, ihtiyaçlara yanıt veremez oldu. Sahnesinin küçük olması nedeniyle büyük tiyatro gruplarının oyun sergilemeyemediği mekan, bir süredir bakımsız kaldı. Yeterli güvenlik önlemlerinin olmaması nedeniyle, tiyatronun ses sistemleri de defalarca çalındı.

İhale açıldı
Belediye, mekanın yeniden inşa edilmesi için 15 Haziran'da ihale gerçekleştirdi. İhale önümüzdeki günlerde sonuçlandırılacak. İhaleyi kazanan firma, öncelikli olarak tiyatronun kapasitesini artırarak 500'den 600'ye çıkaracak. Sahne genişletirilerek, büyük tiyatro gruplarının oyun sergilenmesine imkan sağlanacak. Ayrıca, mevcut durumda düz bir zeminde hizmet veren mekan, amfi tiyatro haline getirilecek. Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu, önümüzdeki mayıs ayında açılacak yeni sezona yetiştirilecek. Aydoğan, "Bornovalılara yakışan, modern bir açıkhava tiyatrosu yapacağız" dedi.

http://www.yeniasir.com.tr/ya2006/06/19/index.php ...lum=gunluk

Hayırlı olsun  

özlem
12 yıl önce - Sal 20 Hzr 2006, 02:15

Bu habere çok sevindim.  Büyük parktaki açık hava tiyatrosuna ben bir sefer gittim ama hiç memnun kalmadım seyircilerin düz zeminde sandalyelerde oturmaları oldukça kötü bir durum..
ben bir sanat sever olarak böyle bir tiyatroyu modern İzmir'ime hiç yakıştıramadım.Dilerim dedikleri gibi mayıs ayında yeni tiyatromuza kavuşuruz.

ali kösem
10 yıl önce - Sal 23 Arl 2008, 18:12

yeri nerede tam olarak link bozuk çıktı :S

cenk636
10 yıl önce - Sal 23 Arl 2008, 19:28

Bornova büyük parktaki halısahanın yanında.

VolkanAtalay
10 yıl önce - Sal 23 Arl 2008, 22:28

yahu arkadaşlar 600 kişilik açık tiyatronun kime ne yararı var büyükşehir atatürk mah orda yapmayacakmı büyük tiyatro seçime 3 kalmış nerden çıktı bu bence oranın yıkılp yeşil alan olması lazım başkanın kışın ortasında şimdimi aklına geldi..
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=34776 burda zaten 5000 kişilik bi tiyatro olcak..

Ayhan
10 yıl önce - Sal 23 Arl 2008, 23:39

Alıntı:
başkanın kışın ortasında şimdimi aklına geldi..

Pts 19 Hzr 2006 04:57 Bornovalılara yeni açıkhava tiyatrosu - [ŞEHİR]

cenk636
10 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 21:11

Alıntı:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=34776 burda zaten 5000 kişilik bi tiyatro olcak..

bu linkteki projeyle bu başlık altındaki proje farklı.linkteki proje atatürk mahallesine başlık altındaki proje ise bornova merkezdeki büyük park a yapılcak...

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet