Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

''KADINLARIN EN BAŞARILI OLDUĞU MESLEKLER SİZCE NELER,NEDEN''
ÖĞRETMEN 40.4%  40.4%  [84]
DOKTOR-EBE-HEMŞİRE 9.1%  9.1%  [19]
SİYASETÇİ 1.4%  1.4%  [3]
POLİS, ASKER(teğmen,subay,jandarma) 1.4%  1.4%  [3]
ÖĞRENCİ 0.5%  0.5%  [1]
AVUKAT 2.4%  2.4%  [5]
SANATÇI 4.8%  4.8%  [10]
MEMUR (herhangi) 0.5%  0.5%  [1]
DİĞER(mimar,mühendis,şöför,hostes,vb.s.) 3.8%  3.8%  [8]
ANNE VE EV HANIMI(çalışmayan) 35.6%  35.6%  [74]
Toplam Oy : 208

özgür_DENİZ

11 yıl önce - Prş 27 Ksm 2008, 14:11
Kadınların en başarılı oldukları meslekler sizce hangileridir? Neden?

Bende bir bayanım ve birden fazla işi birden idare ediyorum.. kadınların doğuştan güçlü ve her zorlukla başa çıkabilecek iradede olduğuna inanıyorum.. günümüzde nerdeyse bütün meslek dallarında kadınlarınızı görmek artık şaşırtıcı değil. Sizce kadınlar hangi mesleği layık'ıyla yerine getiriyor ve yakışıyor, en yakınınızdaki kadınların (anneniz,kardeşiniz,eşiniz,kızınız) hangi meslekte başarılı olduğunu görmek isterdiniz.. peki eşiniz hangi meslekte olsa yanında gururla durur yada durmaktan çekinir utanırdınız..

emre kaan
11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 14:14

bence en güzel ev hanımı olur.(ama bu sadece benim fikrim)

Emir ERTEN

11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 17:16

Bayanlar çoğu meslek dalında başarılıdır.Oylama seçeneklerinde ki hemen hemen tüm şıklarda bayanlar başarılıdır.Bu yüzden seçim yapmakta zorlandım.Öğretmen seçeneğini işaretledim.

Mus-ti

11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 17:19

Annelik icgüdüsel bir meslek oldugundan ,bence bayanlar en iyi annelik yapar

ama ögretmenlik de zaten annelige yakin bir meslek dali degilmi

resitokumus

11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 17:20

Kadının başaramayacağı bir meslek yoktur.
Hepsini layıkıyla yapar ve bu konuda erkeklede rekabet eder.
Ama ,
Ev kadınlığı.
İşte burada noktayı koyuyor.
Çünkü ev beyliği diye bir meslek yok.
Saygıyla.

Hüseyin Cumhur

11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 17:24

Kadınlar şefkat ve sabır dolu oldukları için eğitim, öğretim alanlarında hep başarılılar ve hep farklılar.

zekeriya durur
11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 17:44

Bekar arkadaşlarımız daha iyi bilir, ev işleri kadar zor bir iş yoktur. Kadınlar bu zor işin altından kalkabilmektedirler.
Ayrıca mesleğini seven herkes kadın- erkek hepsi işinde başarılı olur.Hatta bazı mesleklerde kadınların daha başarılı olduğunu kabul etmek gerekir.

Alişan Şenyüz

11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 17:50
Her Meslek

Kadınlar anne olarak eğitim-öğretim sınıfında gerçekten çok başarılılar ve gerekliler.
Ama ben kadınların her mesleği güzel yapacaklarını ve başarılı olacaklarını inanıyorum.
Yapıyorlarda.

Şadan Hızır
11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 18:19

Her meslek dalında çok başarılı bayanlar var.Ev hanımı (çalışmayan bayan) ev işini çok iyi yapar bilir anlamında kullanılamaz zira ev hanımı olupta hiçbir işi güzel yapmayan bereciksiz pasaklı bayanlarda var,işte bunların imdadına (parası olana) ev işlerine giden bayanlar yetişiyor:)

hahmetd

11 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 18:25

Dünyanın en zor ve en önemli görevidir anne olmak. Bizi kendi hayatından çalarak dünyaya kazandırır. Çocukları sabırla hayata hazırlarken çektikleri zorluklar onları dahada güçlü kılar sanırım bu özellik sadece kadınlarda var. Bir de buna evi idare etmeyi eklerseniz bunun altından sadece bayanlar kalkar. Kadınlar ev işlerinde ve çocuk bakmada biz erkeklerden oldukça başarılılar. Ama bu kadınların diğer mesleklerde başarısız olduğunu göstermez iki işi bir arada yürüten bayanların sayısı hiçde az değil

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET