Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
irfan x
12 yıl önce - Prş 06 Oca 2005, 03:34
Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın 2005 yılı plan ve projeleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş bu akşam İstanbul'la ilgili 2005 yılı içinde başlanacak projeleri anlattı.

Sercan için sevindirici haber tabi bunlar . Ben şöyle bir özetliyeyim: 4.Levent-Ayazağa metro hattının temeli atılıyor. Bunun akabinde Anadolu yakasında Kadıköy-Kartal arasında (ki daha önce öngörülen metro projesi haritalarında yoktu) metro temeli atılıyor. Otogar-İkitelli- Olimpiyat Köyü hattı başlanıyor.

Animas zindanlarının ve Tekfur Sarayının restorasyonuna başlanıyor, büyük bir hızla bitirlmeye çalışılıcak (resimlerini bir arkadaş link verip burada yayınlarsa sevinirim. Kemal Bereket üstadımız daha önce buraların fotolarını çekmişti). Süleymaniye projesi başlayacak. Tarihi doku yeniden canlandırılarak İstanbul'a tekrar kazandırılacak.

Galaport'tan umudu kesmiştim. 2005 yılı içinde temeli atılıyor. (sanırım projede bazı değişiklikler olacak)... Harem projesinin de temeli bu yıl atılıyor. Bu arada Bu sene yapılacak bir diğer proje ise Haliç tersanelerinin kaldırılması... Bu da iyi haber tabi ki. Dikkat edin, bütün bu projeler için ilk defa tarih veriliyor. Daha önce de bütün bunlardan söz edilmiş ama şu tarihte başlanacak denmemişti.

Bütün bunlar 2005 yılı içinde başlayacak olan projeler...

Birde zaman verilmeyen projeler var. Bunlardan biri Kabataş'a kadar gelen tramvayın Beşiktaş'a kadar uzatılması ve oradan Gayrettepe'ye bağlanacak metro hattı. Umarım bütün bunlar gerçek olur...

ali

12 yıl önce - Prş 06 Oca 2005, 04:11

Kaynak saglamsa bunlar süper haberler Irfan...

irfan x
12 yıl önce - Prş 06 Oca 2005, 10:12

Abicim ben kulağımla bilfiil duyduğumu yazdım buraya. Yani duyum falan değil, Belediye başkanı kendsi anlattı.

www.sercan.de
12 yıl önce - Prş 06 Oca 2005, 13:03

Irfan abi çok güzel haberler....şimdik bu projelerde mali bir problem veya başka birşey yok ozaman..yani sadece inşaat/iş kaldı?
şu Galataport ve Harem projesini daha çok aydinlata bilirmsin?

4. Levent - Ayazağa metro bir GSlı ve stadyum fanatiği olarak sevindirici (bildiğime göre Seyrantepe/Aslantepe Ayazağa'da).....

Irfan abi gökdelen ve wowTurkey.com'u soramadınmı?
nasıl'di?
resim felan çekebildinmi?

Gökçe

12 yıl önce - Prş 06 Oca 2005, 13:16

Herşey iyi güzel de bence yine de tarih vermiş sayılmazlar, her sene bu sene yapacağız diyorlar ortada birşey yok. Tam tarih vermedikleri sürece vaatlerine inanmıyorum hiç birisinin.

e_mutlu

12 yıl önce - Prş 06 Oca 2005, 13:40

ben de gökçeye katılıyorum...ornek sultançiftliği tramvay hattı 2 sene once bitmesi gerekiyodu ...ama hala yapım aşamasında ...vaatlere karnımız tok bizim ...

yusuf38
12 yıl önce - Prş 06 Oca 2005, 14:40

tarih verseler ne yazar kabataş tramvayı 2004 mayısında bitiyordu sonra eylül derken 2005 .....geldi..daha bitmedi

irfan x
12 yıl önce - Prş 06 Oca 2005, 22:13

yusuf38demiş ki:
Alıntı:
tarih verseler ne yazar kabataş tramvayı 2004 mayısında bitiyordu sonra eylül derken 2005 .....geldi..daha bitmedi

O projeyi önceki yönetim başlatmıştı. Daha sonra şirektle belediye arasında bir anlaşmazlık çıkınca, inşaat durmuş, bir yıl falan durmuştu zaten. Daha sonra araya seçim falan girdi. Yeni yönetim o sorunu çözmüş, o yüzden o hat yakında açılacakmış.

msabri
12 yıl önce - Prş 06 Oca 2005, 23:09

ne kadar yakinda?

irfan x
12 yıl önce - Prş 06 Oca 2005, 23:14

Zaten o hattın deneme seferleri uzun zamandan beri yapılıyor. Sanırım bu ay içinde açılır. Çünkü tramvay sürekli boş gidip geliyor zaten. Daha fazla zamanla ilgili soru sormayın lütfen çünkü, ben tüm duyduklarımı zaten anlattım.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet